Pagėgių ir Šilutės švietime ryškiai kažkas daroma ne taip?

2021-05-19, Parengta pagal Tv3.lt informaciją
G. Sarafinas sako Šilutės rajono savivaldybėje kelerius metus įžvelgiantis, kad šita savivaldybė švietime kažką daro stipriai ne taip, nes metai iš metų ji čiuožia stipriai žemyn.
G. Sarafinas sako Šilutės rajono savivaldybėje kelerius metus įžvelgiantis, kad šita savivaldybė švietime kažką daro stipriai ne taip, nes metai iš metų ji čiuožia stipriai žemyn.
Lietuvoje yra bent keliolika savivaldybių, kurioms švietimo klausimu reikėtų griežto supurtymo. Tai demonstruoja itin žemi šių savivaldybių pasiekimai laikant valstybinius brandos egzaminus.

Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė naujausius ugdymo įstaigų vertinimus. Juose pastebima, kad žemas socialinis ir ekonominis savivaldybės, kur mokosi vaikas, lygis nebūtinai reiškia, kad jo pasiekimai bus menki.

Kelmės rajonas arba Pagėgių savivaldybė – šitų rajonų politikai ir tarnautojai puikiausiai mato, kad 2020 m. pusė abiturientų matematikos egzamino jų savivaldybėse tiesiog neišlaikė.

„Tai labai akivaizdžiai matosi. O ir tie, kurie išlaikė, išlaikė silpnai. Pavyzdžiui, visame Kelmės rajone tik 14 proc. visų abiturientų gavo vidutinius įvertinimus – nuo 36–85 proc. Pagėgių savivaldybėje tokių buvo tik 12 proc. nuo visų abiturientų“, – žurnalistams trečiadienį sakė Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius G. Sarafinas.

G. Sarafinas sako Šilutės rajono savivaldybėje kelerius metus įžvelgiantis, kad šita savivaldybė švietime kažką daro stipriai ne taip, nes metai iš metų ji čiuožia stipriai žemyn. Blogiausia, jo teigimu, kad silpnai atrodo ne vienetų, ne dešimčių, o jau šimtų mokinių pasiekimai ir rezultatai.

„2020 m. Šilutės rajono savivaldybėje buvo 245 abiturientai. O jų brandos egzamino rezultatai atrodo taip: matematikos egzamino 61 abiturientas net nelaikė, 74 neišlaikė, 77 gavo minimalius balus – nuo 16 iki 35 proc. iš 100 proc., ir tik 33 jaunuoliai iš 245 šitą išlaikė gerai ar vidutiniškai. Tai sudaro tik maždaug 17 proc. nuo visų abiturientų. Silpnai šilutiškiai laikė ir kitus egzaminus. Lietuvių kalbos egzaminą gerai ir vidutiniškai išlaikė 39 proc., rusų kalbos – 0 proc., IT – 37 proc., chemijos – 38 proc. Aptariama savivaldybė šiuos duomenis puikiausiai žino, bet nieko nedaro“, – sakė G. Sarafinas. Jis akcentuoja, kad pateikė tik kelis pavyzdžius, nors Lietuvoje yra bent keliolika savivaldybių, kurioms švietimo klausimą reikėtų spręsti labai rimtai.

Reaguodama į silpnus dalies savivaldybių moksleivių pasiekimus, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tikisi, kad šį klausimą padės spręsti vystoma „Tūkstantmečio“ mokyklų programa.

Planuojama, kad jau pirmojo etapo metu programa bus įgyvendinta ne mažiau kaip 80 proc. Lietuvos savivaldybių.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!