Trylikametis stipresnis už vyrą...

2021-05-21
Lietuvos jaunučių sunkiosios atletikos čempionate Marijampolės pakyloje sėkmingai kovojo Šilutės sporto mokyklos sunkiasvoriai Justas Stanišauskas (kairėje), Pranas Balčiūnas (viduryje) ir Mantas Kaveckas (dešinėje). Sonatos Mamčenkovaitės nuotr.
Lietuvos jaunučių sunkiosios atletikos čempionate Marijampolės pakyloje sėkmingai kovojo Šilutės sporto mokyklos sunkiasvoriai Justas Stanišauskas (kairėje), Pranas Balčiūnas (viduryje) ir Mantas Kaveckas (dešinėje). Sonatos Mamčenkovaitės nuotr.

Trylikametis šilutiškis Pranas Balčiūnas sunkiosios atletikos salėje pritupia ir atsistoja, laikydamas ant pečių 140 kg štangą. To nepadaro netreniruotas vyras. Lietuvos jaunučių (iki 13 m.) sunkiosios atletikos čempionate gegužės 7 dieną Marijampolėje Pranas, pagerinęs tris asmeninius bei šalies bendraamžių rekordus, tapo Lietuvos čempionu. Gerai pasirodė ir jo komandos draugai Mantas Kaveckas ir Justas Stanišauskas (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai). Jie varžėsi su atletais, sveriančiais daugiau nei 76 kg.

Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiams Marijampolėje atstovavo sunkiasvoriai: 13-metis P. Balčiūnas, 12-metis M. Kaveckas ir 11-metis J. Stanišauskas. Šiandien berniukai, rytoj – sunkiasvoriai atletai, šturmuojantys rekordinius svorius. Ar toks svajojamas rytojus išauš, pirmiausia priklauso nuo pačių sportininkų. Pranas, Mantas, Justas – gabūs, tarsi sutverti sunkiajai atletikai. Kaip sako treneris L. Čičirka, vaikai į sunkiosios atletikos pratybas priimami nuo 11-12 metų. Bet kiekvienas naujokėlis vertinamas individualiai, atsižvelgiant į jo asmenines fizines ir psichologines savybes.

Sunkioji atletika – ne konvejeris, kepantis sportininkus pagal vieną matą. Vieni vaikai stipresni, kiti lankstesni, treti greitesni. Trenerio akis viską pastebi, lygina, įvertina, kam kaip pradėti treniruotę, kaip palaipsniui žengti į aukštesnę pratybų pakopą. Taip būsimasis atletas tvirtėja ir pats tai jaučia.

Anot L. Čičirkos, įgimta fizine jėga apdovanotas P. Balčiūnas jau dabar stipresnis už vyrą. Treneris vadina berniuką nenušlifuotu deimantu, kuris po reguliarių treniruočių sušvis brangiu brangakmeniu. Taip bus, jei nepasikeis Prano požiūris į pomėgį. Berniuko tėvai palankiai žiūri į sūnaus treniruotes, jis pats taipogi nusiteikęs nesustoti. Viltis, kad Šilutė ateityje turės pajėgius sunkiasvorius, didelė.

Marijampolėje P. Balčiūnas rovimo veiksmu iškėlė 67 kg, stūmimo veiksmu – 85 kg. Dvikovės suma – 152 kg. Šie rezultatai – Prano asmeniniai ir šalies trylikamečių rekordai. Antrą vietą užėmęs Deividas Malvicas (Klaipėda) dviem veiksmais įveikė 133 kg (58+75). Bronzos medalį laimėjo Telšių atstovas Emilis Norkus: 113 kg (53+60). M. Kaveckas liko ketvirtas. Jo rezultatas – 91 kg (41+50). Penktą vietą užėmė jauniausias šilutiškis J. Stanišauskas – 84 kg (37+47). Šilutė, praeityje garsėjusi sunkiasvorių pasiekimais, vėl žengia ta kryptimi. Kas bus, jeigu bus, nespėliojama, bet šlifuojamų akmenėlių yra. Visiems norėtųsi, kad ateityje jie virstų deimantais.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?