Šilutiškių komandą priekin vedė jos kapitonas Evaldas Užkuraitis

2021-05-19
Šilutiškių komandos lyderiai D. Paldauskas (Nr. 13), komandos kapitonas E. Užkuraitis (Nr. 9), pelnęs įvartį ir du 11 metrų baudinius, kuriuos taikliai mušė J. L. Kovalskis (Nr. 17). S. Gvildžio nuotr.
Kai kamuolys skersuojamas į varžovų baudos aikštelę, svarbu ten laiku ir reikiamoje vietoje atsidurti partneriui ir pabaigti ataką smūgiu į vartus. FK „Šilutė“ ekipos kapitonas Evaldas Užkuraitis (Nr. 9) tokį jutimą pademonstravo per 6-ojo turo rungtynes namuose su Vilniaus futbolo mokyklos komanda „Ateitis“. Evaldas įmušė antrą įvartį ir du kartus buvo svečių pargriautas jų baudos aikštelėje. 11 metrų baudinius taikliai įpliekė Jonas Lukas Kovalskis (Nr. 17). Šeimininkai šventė šeštą pergalę rezultatu 3:0 (1:0).

Pirmą kartą į rungtynes įleidžiami žiūrovai buvo registruojami. Rungtynių protokole teisėjas Osvaldas Pliuškys (Gargždai) užrašė 55 aistruolius, nors tribūnose jų sėdėjo daugiau. Keistokas ir neatrodo logiškas reikalavimas, kai maisto prekių parduotuvių plotai ar kampeliai nė iš tolo neprilygsta stadiono erdvėms, bet ten pirkėjai neregistruojami, pirštu neskaičiuojami.

Rungtynės prasidėjo plačiomis šilutiškių atakomis. Trenerio Svajūno Česnulio auklėtiniai apgulė FM „Ateitis“ vartus, ginamus Nojaus Šulnio. Pastarajam netrūko darbo. Pamariškiai kūrė progas įvarčiams, tačiau šūviai lėkė pro šalį, virš vartų ar būdavo atmušami vartininko. Ko nepavyko padaryti žaidimo metu, padaryta 11 metrų baudinio smūgiu. Jaunieji vilniečiai 19-ą žaidimo minutę savo baudos aikštelėje pargriovė šilutiškių kapitoną Evaldą Užkuraitį. Baudinį realizavo Jonas Lukas Kovalskis – 1:0. Jo muštas kamuolys įskriejo į dešinį viršutinį vartų kampą. N. Šulnis negalėjo išgelbėti komandos. Po įvarčio aikštės šeimininkai neatlyžo, spaudimo nesumažino, bet rezultato padvigubinti neįstengė. Svečiai pavojingų epizodų mūsiškių vejos pusėje nesukūrė. Tik kartą „Šilutės“ gynėjas, atmušdamas perdavimą į baudos aikštelę, „nupjovė“ kamuolį, tačiau vilniečių arti nebuvo.

Po pertraukos rungtynių vaizdas nepasikeitė. Iniciatyva ir teritorija priklausė pamariškiams. Veržliai ir labai naudingai komandai žaidė E. Užkuraitis. Jis gerai kontroliavo kamuolį, staigiu užsikirtimu jį stabdydamas ar apgaulingais judesiais sekundei atsikratydamas dengėjo. To pakakdavo perduoti kamuolį laisvam žaidėjui. Evaldas veikė šaltakraujiškai, jam kliūdavo nuo varžovų smūgių per kojas. Po standartinių padėčių kamuolį į „Ateities“ baudos aikštelę tiksliai keldavo Donatas Surblys (Nr. 12). 48-ą rungtynių minutę E. Užkuraitis laiku atsidūrė prie varžovų vartų kairiojo nuo vartininko virpsto ir iš arti nukreipė kamuolį į tinklą, kaip sakoma, uždarė tolimą perdavimą – 2:0.

65-ą žaidimo minutę E. Užkuraitis, siekęs aukšto kamuolio galva, buvo pargriautas antrą kartą. J. L. Kovalskis smūgiu pažeme užfiksavo šilutiškių pergalę – 3:0. Antrame kėlinyje po keitimų dar žaidė Martynas Vekteris, Andrius Marcinkevičius, Marius Stonkus ir Dovijus Česnulis. Po šešių turų trys pirmaujančios II lygos komandos (Vilniaus „Panerys“, Panevėžio „Ekranas“, Šilutės „Šilutė“) turi po 18 taškų.

Gegužės 10 dieną ištraukti HEGELMANN LFF taurės burtai. FK „Šilutė“ varžovas – Utenos FK „Utenis“. Abi komandos II lygos dalyvės. Rungtynės bus žaidžiamos Utenoje. Šilutiškių noras smagiai pasigalynėti su Vilniaus „Žalgiriu“ neišsipildė. „Žalgiris“ žais su Gargždų „Banga“. Pirmas taurės varžybų etapas vyks gegužės 21-25 dienomis.