Dažniausiai daromos klaidos prieš imant vartojimo kreditą

2021-05-26, Pranešimas spaudai
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Ne paslaptis, kad vartojimo kreditai naudingi milijonams žmonių visame pasaulyje. Kai kada jie padeda įsigyti reikalingas medicinines procedūras, o kai kada lėšos panaudojamos naujo automobilio pirkimui, atostogoms ar bet kokiam rimtesniam pirkiniui. Tačiau prieš imant vartojimo kreditą daug kas neįvertina to, kad tai nėra tik paprastesnis būdas įgyvendinti tikslą. Tai yra ir gana didelis (arba net labai didelis) finansinis įsipareigojimas. Apie šią ir kitas dažniausiai daromas klaidas, prieš imant vartojimo kreditą, skaitykite šiame straipsnyje!

Neskaitomos sutarties ir kredito gavimo sąlygos

Ar neprisimenate esminio dalyko? Reikia skaityti viską, po kuo padedate parašą. Jeigu neįsigilinate į detales bei niuansus, atsitiktinai galite ir namą užstatyti, ir teisinį prisipažinimą patvirtinti. Tačiau juokus patraukus į šalį, negalima sakyti, kad atsakingas žmogus ims ir pasirašys paskolos sutartį vien dėl to, kad jam patiko reklama arba atrodė geras pasiūlymas. Nepamirškite, imdami paskolą bendrovei įsipareigojate metams, dviems ar net ilgiau. Dėl to jums turi būti aktualūs mokesčiai, kredito gavimo sąlygos ir kita, susijusi informaciją. Atidžiai skaitykite sutartį. Visa laimė, kad dabar ir internete galima perskaityti paskolos gavimo sąlygas bei su jomis susipažinti prieš teikiant paraišką. Jei norite sužinoti daugiau apie kreditus internetu – apsilankykite tfbank.lt svetainėje!

Skubama kreditą gauti čia pat

Svari priežastis, dėl ko daug kas prisiima įsipareigojimų, kurių vėliau negali padengti, yra skubėjimas. Jeigu žmogus paprasčiausiai ignoruoja savo realią finansinę padėtį, poreikių svarbumą ir kitus, objektyvius kredito gavimo kriterijus, problemos tampa neišvengiamos. Reikėtų įvertinti savo finansinius pajėgumus ir pasižiūrėti ar pagal planuojamą pasiskolinti sumą bei paskolos laikotarpį, kredito grąžinimas laiku yra reali galimybė ar tik jūsų fantazijos vaisius.

Imama per didelė arba per maža suma

Jeigu kredito grąžinimas yra variantas su realia nauda ir pavyks pastoviai mokėti įmokas, reikėtų tiksliai pasiskolinti tokią sumą, kokios jums reikia. Pirkiniui finansuoti rekomenduojama skolintis ne daugiau nei 120% pirkinio vertės. Papildoma dalis gali būti skirta būtinųjų priedų ar reikalingo draudimo išlaidoms padengti. Geriau neplanuokite skolintis kelis ar dešimt kartų didesnių sumų, nes tai paprasčiausiai nėra atsakingas savo finansų planavimas.

Kreditu sprendžiamas bet kuris finansinis sunkumas

Jeigu skolinatės tam, kad išspręstumėte bet kurią savo finansinę problemą – kažką darote blogai. Kreditas gali išspręsti problemą, patenkinti poreikius, suteikti daugiau laisvės ir t.t.. Visgi kreditų imti per dažnai taip pat nereikėtų. Jeigu pastebite, kad vos susidūrus su kokius nors finansiniu iššūkiu jums reikia imti kreditą, tai gali būti, kad vertėtų peržiūrėti savo įpročius.

Neįvertinama įsipareigojimo našta

Kuomet sudarote sutartį, kiekvieno mėnesio tam tikrą dieną turite skirti atitinkamai lėšų mėnesio įmokai sumokėti. Jeigu vėluosite arba pamiršite, teks mokėti delspinigius ir/ar baudas, dėl ko tikrai nebus smagu ir/ar malonu. Negana to, iškilus kitoms problemoms arba dėl įvairių priežasčių sumažėjus pajamoms ar jų visiškai netekus, įsipareigojimai niekur nedings. Dėl to būtina labai atsargiai ir objektyviai įvertinti visas naštas bei būti 100% įsitikinus, kad mokėjimas laiku nekels jokių problemų.

 

Daugiau: paskolos internetu

 

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!