LRT FAKTAI. Šilutės rajono tėvai kelia paniką – klaidina, kad nesutikę testuotis vaikai jau metami iš mokyklos

2021-05-28
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija
Ketvirtadienį vienoje tėvus jungiančioje feisbuko grupėje pasirodė žinutė, esą nesutikę testuotis Šilutės rajono Žibų pradinėje mokykloje bus iš jos pašalinti.

„Vaikai, nesutinkantys testuotis <...>, išmetami iš mokyklos. Tėvams buvo daromas spaudimas, vaikai gąsdinami, kad nebegalės matysis su draugais“, – teigiama žaibiškai socialiniuose tinkluose išplitusioje žinutėje.

Direktorė: „tai – močiučių vaizduotė“

Šilutės rajono savivaldybė, kurioje pandeminė situacija buvo palyginti gera, iki šiol nereikalavo mokinių testuotis. Tačiau šią savaitę sergamumo rodikliai pasikeitė, todėl jau nuo pirmadienio gegužės 31-osios, norintieji mokytis kontaktiniu būdu moksleiviai privalės atlikti testus.

Žibų pradinės mokyklos direktorė Elena Šarkienė, kalbėdama su LRT.lt, paneigė pasirodžiusią informaciją.

„Tikrai ne, niekas negrasina. Sujudimas yra didelis, bet tikrai niekas negrasina, buvo tėvų susirinkimai“, – sakė mokyklos vadovė.

Tačiau ji neslepia, kad situacija sudėtinga – nors iš 284 moksleivių daugumos tėvai vaikus testuoti sutinka, yra 42 moksleiviai, kurių tėvai kategoriškai atsisakė. Direktorės teigimu, šiems vaikams bus suteikta galimybė mokytis nuotoliniu būdu – vaizdo skambučiais, siunčiant užduotis elektroniniu paštu.

„Kas sutinka, tas sutinka, o kas nesutinka – išeis nuotoliniu būdu mokytis“, – sakė E. Šarkienė.

Jos teigimu, jei tik sąlygos leis pamokas vykdyti lauke, jose laukiami ir testo neatlikę mokiniai.

„[Tai] močiučių vaizduotė, nepamatuoti kaltinimai. Juk ne nuo mūsų priklauso – čia yra valstybinė įstaiga ir laikausi teisės aktų. Kiekvieno pasirinkimo teisė, kiekvienas turi savo mąstymą. Viskas paskelbta, viskas parašyta, ar aš galiu įtikinti žmogų, kuris yra prieš?“, – kilusius gandus ir pasipiktinimą komentavo mokyklos vadovė.

Šią savaitę įsigalioję pokyčiai

Vyriausybė trečiadienį pritarė nuostatai, kad ir pradinukai, ir 5–11 klasių mokiniai nuo birželio 1 d. galėtų mokytis mišriu būdu nesitestuodami savivaldybėse, kuriose nustatomos švelnesnės karantino sąlygos, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.

Šios sąlygos galios Birštono, Elektrėnų, Neringos, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Joniškio, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Mažeikių, Pakruojo, Pasvalio, Rokiškio, Skuodo, Šiaulių, Šilalės ir Telšių rajono savivaldybėse. Jose testavimas bus tik rekomenduojamas.

„Nuvylė ir nuliūdino maždaug pusės savivaldybių pozicija apskritai negrąžinti į mokyklą nė vieno 5-11 klasių mokinio, jiems testuojantis greitaisiais antigenų testais. Manau, kad net ir kelios savaitės mokykloje svarbios mokinių emocinei sveikatai. Vaikams reikia gyvo bendravimo su bendraklasiais, su mokytojais. Gerėjant epidemiologinei situacijai, vis daugiau gyventojų pasiskiepijus, galima drąsiau grįžti ir į mokyklas“, – sakė J. Šiugždinienė.

Kitose savivaldybėse visi mokiniai mokosi mišriu būdu periodiškai atliekant mokinių ir kontaktiniu būdu dirbančių mokytojų, kitų darbuotojų profilaktinį tyrimą COVID-19 ligai diagnozuoti arba savikontrolę galimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti). Galimas ugdymas ir nuotoliniu būdu.

Šilutės rajono mokykloje vaikams negresia būti pašalintiems, jei nesutiks periodiškai testuotis, LRT.lt patvirtino jos direktorė. Jos teigimu, šiems vaikams bus sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu, taip pat lankyti pamokas, vykstančias lauke.

lrt.lt


Straipsnio komentarai

Hadis2021-05-30
Ką čia su tokia ir padiskutuosi, eik toliau savo actą garink ir galvą su folija apsirišk, kad tik valdžia per 5G bangas minčių neperskaitytų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadžiui2021-05-30
Privalo socialinė apsauga susirūpinti tais tėvais, kurie atiduota savo vaikus eksperimentams. Tokiems ir TV atjungti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lari2021-05-28
Noriu pasakyti tai tikra nesamine daug galeciau pasakyti nes viska matau ir girdžiu! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2021-05-28
tos antivakserės išvis iškvailėjo. Neskiepija vaikų - nesirūpina jais. Nesirūpina vaikais - būtina socialinei apsaugai susirūpinti dėl vaikų nepriežiūros. Pradėkim rūpintis visų plokščiažemininkų interesais ir išvis nukvailėsim Komentaras patinka Komentaras nepatinka