Šilutę kankinanti smarvė pasiekė net Seimo komitetą

2021-06-01, Sergėjus Gvildys
Šilutiškiai rytais ir vakarais užuosdavo fekalijų smarvę.
Šilutiškiai rytais ir vakarais užuosdavo fekalijų smarvę.

Smarvės problema Šilutėje ir apylinkėse, kurios sprendimą vietos valdžia vilkina nuo praėjusių metų, sudomino ir šalies parlamento atstovus. Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komitetas kreipėsi į Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijas prašydamas išsiaiškinti, ar pažeidžiamos kvapų gyvenamosios aplinkos ore higienos normos Šilutės mieste, Traksėdžių, Grabupių ir Grabupėlių gyvenvietėse.

Įtarimai krenta kiaulių fermai

Praėjusiais metais rajono politikė Sandra Tamašauskienė kėlė klausimus dėl gyventojų skundų apie sklindančią smarvę Šilutės mieste. Rugpjūčio 20 dieną populiaraus socialinio tinklo puslapyje Šilutės konservatorių lyderė išplatino pranešimą, gautą iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Pranešime buvo nurodyta skundų nagrinėjimo tvarka ir dėl problemos buvo aiškinamasi.

Šis politikės pranešimas sulaukė nemenko šilutiškių dėmesio. Komentuojant buvo nurodoma, kur ir koks nemalonus kvapas jaučiamas. Skundėsi žmonės, gyvenantys Traksėdžiuose, Knygnešių ir Darbininkų mikrorajonuose, Stoties ir Naujakurių gatvėse. Šilutiškiai rytais ir vakarais užuosdavo fekalijų smarvę. O štai Daiva-Petrauskaite Čekanauskienė socialinio tinklo paskyroje įvardino ir galimą nemalonių kvapų kaltininką. Ji savo komentare rašė:

„Smarvė iš Grabupėlių komplekso, prieš kelias dienas tiek smirdėjo, kad net naktį pabudau nuo kvapų ir ėjau uždarinėti visus namo langus, smirdėjo visi namai, o vasara karšta miegoti uždarius langus. Jie, gudručiai, smardina vėlai vakare arba savaitgaliais. Su svečiais neįmanoma vakarais lauke pasėdėti, klausinėja, kas čia pas jus taip dvokia.“

Tuomet Šilutės aplinkos apsaugos inspekcija atliko tyrimą ir informavo Tarybos narę dėl galimų pažeidimų Grabupių kiaulių fermoje.

Problema sprendžiama ministerijų ir Seimo lygmenyje

Tačiau praėjus gerokam pusmečiui, balandžio mėnesį gyventojai vėl pradėjo skųstis dėl atsirandančios smarvės. Kadangi ši problema liko neišspręsta, Tarybos narė S. Tamašauskienė balandžio mėnesį surinkusi Grabupių gyventojų parašus, raštu vėl kreipėsi į kelias institucijas, tarp jų ir į Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių. Rašte prašyta patikrinti, ar nėra pažeidžiamos higienos normos Grabupėlių kaimo teritorijoje ir apylinkėse dėl netinkamai laikomų gyvulių ir ar neužterštas upelis. Taip pat paprašyta patikrinti, ar tinkamai atlieka savo darbą institucijos, atsakingos už gamtos apsaugą ir gyventojų sveikatą Šilutės rajone. Į raštą sureagavo Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komitetas.

„Prašome pagal kompetenciją išnagrinėti skundo teiginius ir išsiaiškinti, ar pažeidžiamos kvapų gyvenamosios aplinkos ore higienos normos Šilutės mieste, Traksėdžių, Grabupių ir Grabupėlių gyvenvietėse, ar vyksta upelio tarša iš Grabupių kiaulių komplekso; įvertinti, ar tinkamai vykdo savo funkcijas jums pavaldžios institucijos, atsakingos už minėtų objektų priežiūrą“, – teigiama rašte, adresuotame Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijoms. Ar šis žingsnis bus veiksmingas ir išspręs jau įsisenėjusią smarvės problemą, sužinosime ateityje.


Straipsnio komentarai

..................2021-06-11
kiek metų vakarais užeina ta smarvė ir vis dar neišsiaiškino iš kurrrr Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gamta2021-06-01
Šilutės aplinkosaugos inspekcija nesugeba ištirti skundą, manau laikas pakeisti inspekcijos vadovą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka