Bendruomenei „Ašva“ dar vienerius metus vadovaus V. Vanagas 

2021-06-03
Pirmininką V. Vanagą sveikino bendruomenės aktyvas. Autorių nuotr.
Pirmininką V. Vanagą sveikino bendruomenės aktyvas. Autorių nuotr.

Gegužės 28 d. Inkaklių bendruomenės „Ašva“ nariai susirinko į ataskaitinį susirinkimą, kurio metu planuota išsirinkti ir naują vadovą. Išsikelto tikslo įgyvendinti nepavyko, nes į šį postą neatsirado norinčių kandidatuoti. Susirinkimo metu nuspręsta dar vienerius metus šias atsakingas pareigas ir toliau patikėti ilgamečiam pirmininkui Valentinui Vanagui.

Bendruomenė oficialiai gyvuoja nuo 2003 m., o V. Vanagas šiai veiklai savo energiją ir didžiąją dalį laisvo laiko skiria jau nuo 2002-ųjų, kuomet reikėjo rūpinti ir bendruomenės steigimo reikalais. Tad aktyvųjį inkakliškį galime vadinti sėkmingu lyderiu, sukaupusiu jau beveik 20 metų vadovavimo patirtį.

Pats vyriškis sakė, jog toliau būti bendruomenės pirmininku nebesitikėjo: „Norėjosi, kad veiklą perimtų kas nors iš jaunimo, tačiau norinčių neatsirado. Dar vienerius metus sutinku būti bendruomenės pirmininku, nes malonu matyti besišypsančius inkakliškių veidus. Iš tikrųjų džiaugiuosi mūsų būriu, jeigu ne darni komanda, tiek darbų nebūtume padarę.“

Bendruomenė įsikūrusi vienoje iš buvusių Inkaklių kultūros namų pastato dalių. Vystyti įvairias veiklas kol kas čia galės iki 2025 m. - iki tuomet galioja nuomos sutartis su Šilutės rajono savivaldybe. Patalpos, kur renkasi bendruomenė, turi atskirą įėjimą, suremontuotos 2012-aisiais. Taip bendruomenė įsisavino lėšas pagal vieną iš ES remiamų programų. Per ilgą gyvavimo laikotarpį buvo vystyta ir daugiau projektų: pastatyti suoliukai, sūpynės, lauko treniruokliai ir kt. Šiuo metu įgyvendinamas projektas, pagal kurį gyvenvietėje atsiras traktoriuko su padargais paslauga. 

„Bendruomenė nėra pelno siekianti organizacija, čia niekas negauna atlyginimo, visi dirbame visuomeniniais pagrindais. Labiausiai už tai norisi padėkoti finansininkei Jovitai Macijauskienei ir seniūnaičiui Valerijui Volkovui. Tiesa sakant, jeigu ne jie ir jų išmanymai, vargu ar bendruomenė taip sėkmingai gyvuotų. Kartais juokas ima, kai manęs klausia, kiek aš iš to uždirbu“, - sakė ilgametis pirmininkas. 

V. Vanagas aiškino, kad nors jie nesiekia pelno, bet, pakeitus įstatus, jau gali teikti ir mokamas paslaugas. Ateityje bus galima išsinuomoti traktoriuką. Surinktos lėšos bus leidžiamos tik bendroms bendruomenės reikmėms.

Vis tik susirinkimo metu pavyko suburti naują valdybą, kurią sudaro 7 asmenys. Valdyba planuoja rinktis artimiausiu metu paskirti valdybos pirmininką.

Bendruomenės sąrašuose yra apie 40 asmenų, iš kurių aktyvūs - apie 20. V. Vanagas kviečia inkakliškius būti dar vieningesniems ir jungtis į jų gretas.

Sveksnosnaujienos.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?