Teismas: dvi moteris sumušęs pagėgiškis 120 valandų dirbs už dyką

2021-06-07, Vidas Kalinauskis
Moteriai kalbant bendruoju pagalbos telefonu R. K. ant jos šaukė. Asociatyvi nuotr.
Moteriai kalbant bendruoju pagalbos telefonu R. K. ant jos šaukė. Asociatyvi nuotr.

Jau įsiteisėjo Tauragės apylinkės teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo išsituokęs, nedirbantis, neteistas R. K. pelnė bausmę už tai, kad vasario 27-ąją, prieš vidurnaktį, išgertuvių metu sužalojo dvi moteris.

Tai atsitiko Birutės gatvėje, pačiame Pagėgių miesto centre. Pasak policijos įvykių suvestinės, pirmiausia neblaivus R. K. (2,50 prom.) sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,23 prom.) moteriai, gim. 1971 m. Į konfliktą įsikišusiai neblaiviai (2,09 prom.) moteriai, gim. 1981 m., taip pat buvo sukeltas fizinis skausmas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d.

Teismas nustatė, kad R. K. tyčia vieną kartą dešine ranka ties dilbiu sudavė O. B. į veidą ties lūpomis ir ją sužalojo, tuo nukentėjusiajai sukėlė fizinį skausmą ir padarė nežymų sveikatos sutrikdymą.

R. K. kaltę pripažino visiškai ir paaiškino, kad vasario 27 d., apie 13.30 val., pas jį ir jo sugyventinę L. V. į svečius atėjo O. B., kuri atsinešė alaus ir davė pinigų degtinei nupirkti. Visą dieną iki vėlyvo vakaro visi trys vartojo alkoholinius gėrimus. Konflikto tarp jo ir jo sugyventinės L. V. neįvyko. Kadangi pats buvo neblaivus, neprisiminė, kas atsitiko tą vėlų vakarą. Atsiminė tik tiek, kad jam sugyventinė pasakė, jog O. B. iškvietė policiją. Jis pats neatsiminė, kad O. B. būtų sudavęs smūgius. Tik iš policijos pareigūnų sužinojo, jog O. B. nurodė, kad jis jai trenkė į veidą. Neneigė, jog taip galėjo padaryti. Atsiprašė nukentėjusiosios, savanoriškai jai atlygino padarytą žalą. Atlygino ir pareikštą civilinį ieškinį, nuoširdžiai gailėjosi.

Nukentėjusioji O. B. pareigūnams paaiškino, kad tą dieną nuėjo pas pažįstamus asmenis L. V. ir R. K. Jai atėjus jie jau gėrė alų. Po to visi trys kartu pradėjo vartoti degtinę. Išgertuvių metu R. K. kabinėjosi prie savo sugyventinės, matė, kad jis sudavė jai. Iš pradžių nesikišo į jų konfliktą, tačiau paskui nebegalėjo žiūrėti, todėl ėmė juos skirti. R. K. trenkė jai į lūpą iš dešinės rankos dilbio. Po suduoto smūgio ji labai išsigando šio vyriškio. Pajutusi, jog jai po suduoto smūgio kliba dantis, pradėjo šaukti ant jo. Jai stipriai kraujavo apatinė lūpa, pradėjo klibėti viršutinėje eilėje esantis iltinis dantis. Paskambino bendruoju pagalbos telefonu ir iškvietė policijos pareigūnus. Jai kalbant bendruoju pagalbos telefonu R. K. ant jos šaukė.

Atvyko policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. Medikai ją pristatė į Tauragės ligoninės priėmimo skyrių, kur jai susiuvo apatinę lūpą. Dėl klibančio danties jai patarė eiti pas dantų gydytoją, tačiau ji kol kas nenuėjo. Labai skaudėjo apatinę lūpą, buvo sunku kalbėti, lūpa ištinusi, negalėjo nei valgyti, nei atsigerti vandens. Taip pat jai skaudėjo viršutinę dantų eilę bei dantenas. Apatinę dantų eilę taip pat šiek tiek skaudėjo, bet mažiau. Pretenzijų teisiamajam R. K. neturėjo, nes jis savanoriškai atlygino jai padarytą žalą, atsiprašė, o ji jam atleido.

Už padarytą nusikalstamą veiką prokuroras siūlė paskirti R. K. 6 mėnesių viešųjų darbų bausmę, per tą laiką neatlygintinai dirbant po 30 val. per mėnesį visuomenės labui. Vadovaujantis BK 641 straipsniu, bausmės laiką sumažinti vienu trečdaliu. R. K. sutiko su prokuroro sprendimu užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu ir siūloma bausmės rūšimi bei jos dydžiu.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, R. K. asmenybę, jo atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

R. K. padarė nesunkų nusikaltimą. Jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė, jog nusikalto būdamas neblaivus ir tai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui. R. K. neteistas, vienerių metų laikotarpyje  administracine tvarka nebaustas.

Teisėja Vida Butanavičiūtė pripažino R. K. kaltu ir paskyrė bausmę – keturis mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant per šį terminą neatlygintinai išdirbti po 30 valandų per mėnesį, iš viso 120 valandų visuomenės labui.

Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

to otas2021-06-07
O tai kas jis tampa? Moterimi? :D O jeigu moteris pakelia ranką prieš vyrą? Kuo ji tampa? Vyru? :D :D :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
otas2021-06-07
Vyras pakeles ranka pries moteri jau niekada nebebus vyras Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?