Įkvėpimo sėmėsi Kaukazo kalnuose

2021-06-10, Sergėjus Gvildys

Kiekvienas iš mūsų, nors kiek besidomintis rajono politiniu gyvenimu, žino, kad vykstantys Tarybos posėdžiai neapsieina be klausimų ir kritikos iš opozicijos stovyklos dėl vieno ar kito svarstomo klausimo. Ypatingai dalykiška ir pamatuota kritika kliūna temai, susijusia su energetika. Juk energetika yra opozicijos lyderio, liberalo Audriaus Endzino neatsiejama gyvenimo dalis. Tačiau paskutiniame Tarybos posėdyje, vykusiame prieš pat Šilutės gimtadienio šventę, Tarybos nario neregėjome. 

Kokios priežastys lėmė?

Todėl nusprendėme pasidomėti, kokios gi priežastys lėmė praleisti gegužės mėnesio posėdžius, paprastai pasižyminčiu jo lankomumo drausme.

„Galbūt kalčiausias mano gimtadienis, kurį švenčiu kartu su Šilutės miesto švente“, – pajuokavo A. Endzinas. Jis prisipažino, kad šiemet, po ilgo ir sunkaus pandemijos sukelto laikotarpio, nusprendė pabėgti... į kalnus.

Taip jau nutinka, kad savo gimtadienį jam tenka švęsti kartu su Šilutės mieste organizuojama švente ir ateina  momentas, kai norisi pailsėti nuo šurmulio. Nors šiais metais didelio šurmulio nebuvo, tačiau vis tiek nugalėjo noras pabūti kalnuose. Maždaug savaitės laikotarpis, praleistas kalnuose, suteikė ne tiek fizinio, kiek dvasinio pasistiprinimo. „Pakilti į kalnus ir maždaug 2 000 metrų aukštyje stebėti, kaip debesys verčiasi tarsi pieno upė ir užlieja visą papėdę balta marška –  kažkas tokio nuostabaus, sukeliančio neapsakomą jausmą“, – pasakojo Audrius.

Keliauti į kalnus jis pasirinko šalį, esančią Kaukazo regione. Nors šios šalies gyventojų atmintyje jau blėsta karo prisiminimai, tačiau niekada nenueis užmarštin Lietuvos besąlygiškas šios mažos tautos palaikymas.

Nuo politikos nepabėga

Tokiu būdu pasirinkęs švęsti savo, o gal net ir Šilutės gimtadienį, pasilikdamas mintimis tolimuose kalnuose, Tarybos narys A, Endzinas vis tiek nepabėga nuo rajono politinio gyvenimo. Pastaruoju metu jam neramu dėl galimai mėginimo kvestionuoti Tarybos nario teises. Tai sakydamas politikas turi galvoje sukryžiuotas politines ietis dėl palaikų perlaidojimo Macikuose. A. Endzino manymu, Tarybos narės Sandros Tamašauskienės elgesio svarstymas etikos komisijoje galimai nukreiptas ir į tam tikras Tarybos nario teises. Juk svarstoma politikė už tai, kad kreipėsi į atitinkamas institucijas dėl atsakingo rajono valdininko galimai netinkamai parinktos kapavietės Antrojo pasaulinio karo ir stalinistinio režimo represijų aukoms. Bet juk kiekvienas Tarybos narys turi teisę išsiaiškinti situaciją, kurioje galimai mato, kad yra pažeidimų, tarp jų ir valstybės institucijų pagalba.

Tam ir klausia, kad būtų atsakyta į visus klausimus dėl akivaizdžiai matomos vienos ar kitos problemos. O tai precedento pradžia prieš politinių oponentų aktyvų veikimą ne valdančiųjų naudai, leisiančiai atsirasti dar ir barikadą iš etikos normų pusės?

Išties pagalbos ranką gyventojams

Nors ir trumpam laikotarpiui išvykęs liberalas A. Endzinas ne tik nenutolsta nuo politinių sprendimų arenos, bet ir neužmiršta pagrindinių savo darbų. Jis mielai primena, kad vis dar vyksta paraiškų pateikimas finansavimui gauti dėl atsinaujinančių elektros energijos šaltinių įdiegimo gyventojams. Taip pat nori pakviesti ir paskatinti rajono gyventojus suskubti keisti dujų balionus daugiabučiuose namuose į elektrines virykles. Šis procesas taip pat yra remiamas ir finansuojamas iš europinių projektų lėšų. Čia finansavimas vyksta gyvos eilės principu ir anksčiau pateikusiems paraišką, finansavimas yra pirmesnis. O finansuojama 726 eurų suma vienam butui.

Pasak A. Endzino, šios sumos pakanka padengti apie 80 procentų išlaidų. Į visus klausimus, susijusius su šiais procesais, galima rasti atsakymus pas UAB „Energetikos objektų statyba“ specialistus, kurie dirba Šilutėje, Nemuno gatvėje 12A.

Taigi, Šilutės ilgamečio politiko, net dvi kadencijas ugdžiusio savo politinę patirtį Lietuvos Respublikos Seime, vietinės aktualijos nepaleidžia net ir toli nuo Lietuvos, Kaukazo kalnų masyve, su kurio tyru oru įkvėpiamos naujos idėjos, kurios bus pritaikytos netolimoje ateityje. 


Straipsnio komentarai

jonis2021-06-13
kas jis tuoks y Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2021-06-12
Visi liberalai labai panašūs į Eligijų Masiulį su brendžio pakuote. Pagal jį iškilus neaiškumams Tamašauskienė gali kreiptis į valstybines institucijas su skundais, o štai valdantieji, kad išsiaiškinti situacija kad galimai yra pažeidimų kreiptis į etikos komisiją negali. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gamta2021-06-11
Geriau tegu pasako kas rekomendavo medžius Nemuno gatvėje prie firmos nugenėti pažeidžiant genėjimo taisykles. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tadas2021-06-11
vienas iš tų padoresnių politikų už kuriuos dar galima atiduoti balsą. Tik gaila jog ne jis o tasai Balčytis laimėjo seimo nario vietą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?