R. Karbauskis apie Šilutės „valstiečius“: „Šitoje situacijoje nėra taip, kaip atrodo“

2021-06-11, „Delfi.lt“ ir „Šilokarčemos“ informacija
„Matosi, kad skyrius formuotas dirbtinai“, - teigė R. Karbauskis.
„Matosi, kad skyrius formuotas dirbtinai“, - teigė R. Karbauskis.

Vyravusi politinė krizė Šilutės „valstiečių“ skyriuje buvo išspręsta aukštesniame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdymo organe. Šios partijos tarybos nuotoliniame posėdyje buvo nuspręsta paleisti esamos sudėties Šilutės skyrių. Kodėl priimtas toks sprendimas, pakomentavo partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. 

Nebuvo kalbūs

Jau rašėme apie tai, kad neoficialiomis žiniomis, Šilutės „valstiečių“ skyriuje jau senokai tvyrojo nedraugiška situacija tarp atskirų partijos narių. Įtaka galimai nepasidalino Šilutės skyriaus pirmininko pavaduotojas, nuo partijos deleguotas į Savivaldybės administracijos direktorius postą Virgilijus Pozingis ir buvęs Seimo narys A. S. Nausėda. Kas pasėjo nesantaiką tarp šių politikų, belieka tik spėlioti. Tačiau situacija prieš paskutinius savivaldos rinkimus, kuomet „valstiečių“ gretose V. Pozingis prarado skyriaus pirmininko postą, patvirtina, kad nesantaikos „valstiečių“ gretose būta.

Taip pat pastarųjų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatai parodė tikrąjį skyriaus vadovybės požiūrį A. S. Nausėdos atžvilgiu, pasireiškusį tik formalia parama savo partijos kandidatui. Matomai kova dėl įtakos partijos skyriaus viduje ir dėl to kunkuliuojantys nesutarimai pasiekė tokį rezultatą, koks būna tuomet, kai apačia negali tylėti, o viršūnėlė nebekontroliuoja padėties. Todėl galimai partijos vadovybė, netoleruodama matomos situacijos Šilutės skyriuje, priėmė savo sprendimą. Toks sprendimas gali turėti reikšmės ne tik vienos partijos gyvenime, bet ir galimai įneš naujų skersvėjų rajono politikoje. 

Apie sužinotą galimai priimtą partijos tarybos sprendimą tuomet klausėme Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkės Genovaitės Kimbrienės, kuri tada atostogavo. Ji telefonu teigė, kad neva nieko apie partijos tarybos sprendimus nežinanti ir pasiūlė kreiptis į ją pavaduojantį V. Pozingį, kuris dalyvavo tarybos posėdyje. Deja, Savivaldybės administracijos direktorius telefonu jokių komentarų neteikė, pasiūlydamas užduoti klausimus raštu.

Buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys A. S. Nausėda patvirtino, kad sprendimas paleisti Šilutės skyrių yra priimtas partijos tarybos posėdyje. Sprendimo jis nekomentavo, motyvuodamas tuo, kad tai vidinis partijos reikalas, kurio nenorima kelti viešumon.

Piktinosi valdymo stiliumi

Kalbėdamas su „Delfi“ V. Pozingis buvo atviresnis ir piktinosi Ramūno Karbauskio valdymo stiliumi. „Jeigu vienas žmogus gali viską spręsti, jeigu atrodo, kad partija yra UAB, tai taip ir yra. T. Tomiliną irgi šalins iš partijos, taip gąsdina Ramūnas. Žmogus savo nuomonę išsakė“, – kalbėjo V. Pozingis. Pašnekovas piktinosi argumentais, kad esą skyrius ne taip balsavo. „Šilutėje „valstiečiai“ antrą vietą užėmė Seimo rinkimuose, buvo po konservatorių. Ar čia prastas rezultatas? Tegul Ramūnas parodo, kur geriau kiti nubalsavo? Tada jau galėsime diskutuoti“, – sakė V. Pozingis. Jis pats niekur iš partijos trauktis neketina. „Kodėl aš turiu keisti (partiją)? Taigi ne Ramūnas mane priėmė. (…) Ramūnas turėtų tą suprasti, ir vienašališkais sprendimais (skyriaus pirmininkas) neturėtų būti renkamas. Turėtų būti darbo grupė, laikytis partijos nuostatų, tada būtų aiškumas. O ne čia – skubotas sprendimas, neaišku, iš kur ištrauktas“, – sakė partijos senbuvis. Savivaldos politikas stebisi R. Karbauskio elgesiu.
„Nejaugi vienas žmogus gali tiek daug padaryti. Ką, jis bijo? Neisiu į pirmininkus, tegul nepergyvena. Gal bijo partijos pirmininko rinkimų. Neisiu, gali būti ramus Ramūnas dėl to“, – sakė V. Pozingis. Pašnekovas pridūrė, kad tai jau ne pirmas paleistas partijos skyrius.

„Čia nėra nieko nuostabaus. (…) Pas mus partijoje yra laisvas bendravimas, ir kiekvienas turi savo nuomones, ir jos išsakomos, kas nenusižengia partijos įstatams. To reikia laikytis. O jeigu kartais išsakome savo mintį, tą kitų žmonių mintį reikia priimti ir suprasti, kiekvienas turime savo mintis apie partijos veiklą, darbą. Tą reikia suprasti, o jeigu žmogus nenori suprasti, sako tai įprastai, paleido skyrių, tai paleido, ne tragedija“, – kalbėjo V. Pozingis. Jis nesupranta, kuo kliūna pats asmeniškai.

„Pirmininku gi ne aš buvau. Pirmininke yra G. Kimbrienė. Į merus nėjau, gink Dieve, iš pirmininkų pasitraukiau. Ko Ramūnas dar nori? Dėl ko jam dar taip širdis skauda, bijo manęs? Nėra ko bijoti, nesu baisus žmogus. Bendrauju su visais. O jeigu turi kažkokias nuoskaudas, tai nieko nepadarysiu, bet tas nuoskaudas galime išsiaiškinti, o ne skyriaus ar kitokia sąskaita“, – kalbėjo V. Pozingis.

Karbauskis: čia nėra taip, kaip atrodo

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis „Delfi“ aiškino, kad šitoje situacijoje nėra taip, kaip atrodo. „Tai ne pirmas atvejis mūsų sąjungos istorijoje, kada mes stabdome skyriaus veiklą, ir pavedame kažkam iš naujo tą skyrių formuoti. Ten paprasčiausiai buvo ilgametis konfliktas tarp buvusio valstiečių žaliųjų Šilutės pirmininko, buvusio mero, dabar administracijos vadovo Virgilijaus Pozingio ir partijos valdybos. Tai yra susiję su tuo, kad norint, kad to skyriaus veikla niekaip nebesisietų su tuo žmogumi, teko imtis tokios priemonės“, – sakė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininkas aiškino, kad artimiausiame tarybos posėdyje bus pristatytas vėl atnaujinęs veiklą skyrius. „Viskas vyksta taip, kaip ir tikėjomės. Ten paprasčiausiai per daug metų susidarė situacija, kad pašalinti iš partijos vieną narį, kurį paminėjau, jau nebūtų išsprendę problemos. Tiesiog labai daug žmonių, kurie sąjungos skyriuje yra registruoti, kurių tiesiog niekas nematė ir negirdėjo, yra susiję su V. Pozingiu“, – aiškino R. Karbauskis. Partijos pirmininkas dėstė, kad pats skyrius dokumentuose nurodo, kad jam priklauso 300 žmonių, tačiau jo susirinkimuose niekada nėra dalyvavę net šimto žmonių.

„Matosi, kad skyrius formuotas dirbtinai. Tie žmonės, žinoma, egzistuoja, bet jie turbūt buvo tam, kad užtikrintų buvusio skyriaus pirmininko įtaką. Tas mūsų netenkino. Tą matėme labai daug metų. Atėjo labai geras metas, nes liko dveji metai iki savivaldybių tarybų rinkimų. Jis tinkamas daryti pokyčius, ir kad žmonės tuos pokyčius pamatytų, ir skyrius į savivaldos rinkimus ateitų deramai pasiruošęs“, – sakė R.  Karbauskis.

Skyrius atsinaujins iš esmės

Pasak partijos pirmininko, skyrius atsinaujins iš esmės. „Tie žmonės, kurie iš tikrųjų valstiečių-žaliųjų sąjungoje yra dėl savo pažiūrų, jie buvo ir bus. Mums tas net abejonių nekelia. Tiesiog yra tie šimtai žmonių, kurie niekada neveikė partijoje, neidavo į susirinkimus, galbūt jie net ne visi žino, kad jie yra sąjungos sąrašuose“, – sakė R. Karbauskis. LVŽS vadovas sako, kad čia jau nebėra vieno žmogaus klausimas.

„Mes pakeitėme skyriaus pirmininką prieš praėjusius savivaldos rinkimus, bet tai situacijos nepakeitė, nes to žmogaus įtaka liko tokia pati, kaip ir buvo prieš tai. Šitoje situacijoje neturėjome kito pasirinkimo“, – sakė R. Karbauskis. Jo manymu, atsinaujinimas bus labai palankiai sutiktas Šilutės rajone.

„Tai padidins mūsų rezultatus savivaldos rinkimuose. V. Pozingis, užpraėjusiuose savivaldybių rinkimuose būdamas kandidatu į merus, gavo mažiau balsų negu gavo skyrius kaip sąrašas. O tai jau reiškia, kad tas žmogus, kuris veda sąrašą, pradeda tapti trukdžiu pačiam skyriui pasiekti geresnių rezultatų. Kada pakeitėme skyriaus vadovą, mes jau turime nebe du, o keturis mandatus. Esu įsitikinęs, kad po šitų pokyčių mes ten turėsime dar geresnius rezultatus“, – sakė R. Karbauskis.


Straipsnio komentarai

FUI2021-06-14
Seniai pokyčių reikėjo. Tik nesuprantu, kaip formavimo klausimas atiduotas Nausėdai. JUk tai vos krutantis senukas, iš gydymo įstaigų neišeinantis ir ant gatavo atėjęs į valstiečius, o čia irgi nelabai mėgstamas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2021-06-13
Ne Pozingis čia problema. Problema tai kad ieškoma kaltų, kodėl rinkimuose nebuvo balsuojama už partijos skyriuje niekad nedirbusį, realiai niekam naudos neduodantį vos judantį, tačiau lakstantį per partijas, vos vos gyvą, reanimuojamą pensininką-prisitaikėlį Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na jo,2021-06-11
Kažkas kaltas turi būti, keista, kad ne Šilutės valstiečiai sprendžia ko jiems reikia. Įdomu, iš kur pas V. Pozingį tie prikabinti 300 "lievų" valstiečių, čia gal kokie "sofos" ūkininkai, nieko nedirbantys ir gaunantys išmokas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
................2021-06-11
ir gerai, vis tiek niekam tikusi partija Komentaras patinka Komentaras nepatinka