Sūnus – peiliu tėvui į šlaunį

2021-06-09, Vidas Kalinauskis
Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vydutaičių kaime (Pagėgių sen.) gyvenantis V. L. (pradinio išsilavinimo, nevedęs, nedirbantis, teistas praėjusių metų gruodžio 30 dieną keturių mėnesių viešųjų darbų bausme, bausmės neatlikęs, teistumas neišnykęs, neseniai vėl sėdo į teisiamųjų suolą.

Kaltininkas ir nukentėjusysis buvo neblaivūs

Šį kartą jis buvo kaltinamas dėl to, kad š. m. kovo 16-ąją, apie 22.31 val., namuose neblaivus (2,27 prom.) sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (0,86 prom.) tėvui.

Teismas nustatė, kad V. L. žodinio konflikto su savo tėvu P. L. metu, paėmęs į dešinę ranką peilį, tyčia vieną kartą dūrė tėvui į dešinės kojos šlaunį, tokiais savo veiksmais nukentėjusiajam sukeldamas fizinį skausmą, t. y. padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d.

V. L. dėl nusikalstamos veikos kaltu prisipažino ir paaiškino, kad gyvena kartu su savo tėvais jų namuose. Pats  niekur nedirba, išlaiko tėvai. Tą vakarą, tikslaus laiko neprisiminė, grįžęs į namus konfliktavo su savo tėvu. Būdamas labai stipriai susinervinęs ir neblaivus į dešinę ranką paėmė ant stalo buvusį peilį ir juo vieną kartą dūrė savo tėvui į koją. Nežinojo, į kurią kojos vietą pataikė. Po dūrio išėjo į ūkinį pastatą pagulėti. Kodėl taip pasielgė, negalėjo paaiškinti. Vėliau atvykę policijos pareigūnai jį sulaikė. Gailėjosi, kad naudojo fizinį smurtą prieš savo tėvą.

Papildomos apklausos metu V. L. parodė, kad pripažįsta kaltę dėl tėvo sužalojimo.  Nuo š. m. sausio 19-osios yra įtrauktas į probuojamų asmenų registrą, atlieka jam paskirtą bausmę - viešuosius darbus. Kas mėnesį reikia atidirbti po 20 valandų viešųjų darbų. Atlikti bausmę reikėjo iki š. m. birželio. Savanoriškai atlygino civilinį ieškinį Valstybinei ligonių kasai. Labai gailėjosi, kad sukėlė fizinį skausmą savo tėvui. Sutiko, kad esant galimybei ikiteisminis tyrimas būtų užbaigtas baudžiamuoju įsakymu ir jam būtų paskirta bausmė.

Įvykio liudytojai – kruvinas peilis...

Kovo 16 d. įvykio vietos apžiūros metu paimti du peiliai. Ant vieno peilio ašmenų buvo raudonos dėmės, panašios į kraują. Kambaryje ant grindų buvo matyti dėmės, irgi panašios į kraują.

Iš kovo 22 d. daiktų apžiūros protokolo nustatyta, kad peilio ilgis 19 cm, peilio rankena juodos spalvos, peilio rankenos ilgis 11 cm. Peilio geležtės ašmenys lygūs, geležtė susiaurėja į aštrų geležtės smaigalį. Peilio geležtės ilgis 8 cm. Ant peilio geležtės abiejų šonų matomos raudonos spalvos dėmės, panašios į kraujo dėmes.

Teismo medicinos specialisto išvadoje nurodyta, kad  P. L. nustatyta durtinė-pjautinė dešinės šlaunies žaizda, jam padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

...ir šeimos nariai

Nukentėjusysis parodė, kad  gyvena kartu su žmona ir sūnumi V. L. Pastarasis šiuo metu niekur nedirba, todėl jį išlaiko. Kovo 16-ąją, apie 14 val., sūnus į namus parėjo akivaizdžiai neblaivus ir pradėjo prie jo ir žmonos kabinėtis. Vėliau sūnus šiek tiek nurimo, pamiegojo. Matė, kad V. L. gėrė alų. Apie 22.15 val., gal šiek tiek vėliau, jis, žmona ir sūnus žiūrėjo televizorių miegamajame kambaryje. Jis su sūnumi žodžiu sukonfliktavo. Sūnus jį rankomis pastūmė toliau nuo savęs, o  jis jį stūmė taip pat atgal. Po to sūnus pasiėmė peilį ir, laikydamas jį dešinėje rankoje, vieną  kartą dūrė jam į dešinės kojos šlaunį. Sūnus iškart po dūrio pats pradėjo šaukti ir pabėgo į kiemą. Iš pradžių jis nejuto skausmo kojos šlaunyje, tik stipriai pradėjo kraujuoti koja. Jo dukra jam sutvarkė žaizdą, ją užklijavo, paskambino bendruoju pagalbos telefonu - iškvietė policijos pareigūnus ir greitosios medicinos pagalbos medikus. Sužalotas tėvas buvo pristatytas į Tauragės ligoninės priėmimo skyrių. Skausmą dešinės kojos šlaunyje pajuto tik sėdėdamas automobilyje, kai buvo vežamas į ligoninę. Ligoninėje prabuvo iki ryto, jam susiuvo šlaunyje buvusią durtinę žaizdą. Iš ligoninės buvo išleistas gydytis ambulatoriškai. Jam iki šiol vis dar skauda koją, sunku vaikščioti. Sūnui pretenzijų neturėjo. Nori, kad šis nesmurtautų. Mat sūnus suagresyvėja tik pavartojęs alkoholinių gėrimų.

Nukentėjusiojo dukra pasakojo, kad gyvena tame pačiame name, kaip ir jos tėvai, tik kitame bute. Tą vakarą ji, būdama savo bute, išgirdo tėvų bute kažkokį bildesį. Nuskubėjo pažiūrėti, kas ten nutiko, ir įėjusi į tėvų miegamąjį pamatė sėdintį savo tėtį. Ant žemės matėsi kraujo. Pastebėjo, kad iš tėčio dešinės kojos šlaunies kraujuoja. Neblaivus brolis pasakė, jog tėvui įdūrė peiliu. Taip pat matė ant stalo padėtą kruviną virtuvinį peilį.

Nukentėjusiojo žmona liudijo, kad sūnus V. L. dažnai vartoja alkoholinius gėrimus. Pasak jos, kovo 16-osios vakarą sūnus buvo agresyvus, neblaivus, piktas.

Jau antras teistumas

Teismas V. L. atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažino tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažintina tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos tokios veikos padarymui. Be to,

V. L. anksčiau teistas, teistumas neišnykęs.

Teisėja Elena Simonavičienė pripažino V. L. kaltu ir paskyrė jam šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę, paskiriant intensyvią priežiūrą - kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, bei įpareigojant neatlygintinai išdirbti 100 valandų per keturis mėnesius sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus žmonėmis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Nuteistasis taip pat privalės gydytis nuo alkoholizmo.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo ir yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?