Pasieniečiai skubėjo į pagalbą ant seklumos užplaukusiems pramogautojams

2021-06-10, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės informacija
Visus katamarane buvusius žmones VSAT pareigūnai perkėlė į savo katerį ir saugiai nugabeno į krantą. Autorių nuotr.
Visus katamarane buvusius žmones VSAT pareigūnai perkėlė į savo katerį ir saugiai nugabeno į krantą. Autorių nuotr.
Kuršių mariose Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai skubėjo į pagalbą pramoginiu katamaranu ant seklumos užplaukusiems iškylautojams. Visi jie saugiai nugabenti į krantą.

Gegužės 31-osios vakarą VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Neringos užkardos pasieniečiai iš Bendrosios pagalbos ir Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo ir koordinavimo centrų gavo informacijos, jog pagalbos reikia Kuršių mariose nelaimės ištiktai plaukiojimo priemonei.

Paaiškėjo, kad pramoginiu katamaranu plaukioję penki klaipėdiečiai mariose, ties Atmatos upės žiotimis, užplaukė ant seklumos. Dėl sugedusio variklio kelionės tęsti nebegalėję asmenys vakarop sunerimo ir pasiprašė pagalbos.

Kuršių mariose tuo metu pūtė maždaug 10 m/s šiaurės vakarų vėjas, kilo nedidelės, 30-40 centimetrų, bangos.

Į nurodytą avarijos vietą nedelsiant pasiųstas tuo metu valstybės sienos su Kaliningrado sritimi stebėjimą vykdęs greitaeigis Neringos užkardos kateris „Boomeranger“.

Atplaukę pasieniečiai įvertino situaciją ir padėjo nuvilkti katamaraną nuo seklumos. Kadangi buksyruoti tokios plaukiojimo priemonės nebuvo įmanoma, į vandenį nuleistas jos inkaras. Katamaranas paliktas plūduriuoti, juo pasirūpins savininkas.

Visus katamarane buvusius žmones VSAT pareigūnai perkėlė į savo katerį ir saugiai nugabeno į krantą. Operacijos metu medikų pagalbos pramogautojams neprireikė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!