Įvyko Vaikų gerovės ir globos centro atidarymo šventė

2021-06-10, „Šilokarčemos“ informacija

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga duris atvėrė Vaikų gerovės ir globos centras. Tądien netrūko nei saldumynų, nei geros nuotaikos. Naujos įstaigos atidarymu džiaugėsi ir mažieji, ir svečiai, atskubėję pasveikinti naujos bendruomenės.

Gerų nuotaikų netrūko

Šventiniame renginyje simbolinę atidarymo juostą perkirpo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė.

Meras džiaugėsi atliktais darbais, jog dabar viskas, kas susiję su vaikais, yra vienoje vietoje. Jis linkėjo, kad įruoštos patalpos suburtų vaikus, jiems būtų naudingos.

„Vaikų gynimo dienos proga ir saulė šviečia. Kad tik netrūktų sveikatos, kantrybės, nuoširdumo, kad tik visiems būtų gera šioje aplinkoje“, - sveikinimo žodį tarė D. Rudienė.

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė priminė apie tai, kad galioja įstatymai, teisės aktai, tvarkos ir linkėjo savo darbuose visada jais vadovautis.

Sveikinančių netrūko. Vieni keitė kitus. Čia ir Kultūros ir pramogų centro, Socialinės globos centro, Vaikų teisių, Socialinių paslaugų centro ir kitų įstaigų atstovai išsakė gražiausius linkėjimus, įteikė dovanas.

Tądien naujai sukurtos įstaigos vadovė Audra Čekanskienė neslėpė džiaugsmo. Norintys galėjo ir apžiūrėti įrengtas patalpas.

Teiks pagalbą

Socialinės paramos skyrius informuoja, kad šios įstaigos tikslas - užtikrinti, kad visiems tėvų globos netekusiems vaikams, įvaikintiems vaikams, globėjų (rūpintojų) globojamiems (rūpinamiems) vaikams, šeimynoje globojamiems (rūpinamiems) vaikams, budinčių globotojų prižiūrimiems vaikams bei budintiems globotojams, šeimynos dalyviams, globėjams (rūpintojams), įtėviams bei kartu gyvenantiems jų šeimos nariams ar asmenims, norinčiais  jais tapti, būtų prieinama ir suteikiama reikalinga konsultacinė, psichosocialinė, teisinė ir kita pagalba, siekiant vaiką, įvaikį tinkamai ugdyti ir auklėti šeimai artimoje aplinkoje.

Globos centro funkcijos:

· budinčių globotojų, vaikus globojančių šeimų, globėjų, įtėvių paieška, atranka;

· paruošimas globoti, prižiūrėti vaiką (-us) pagal GIMK programą;

· bendradarbiaujant su VTAĮT išvados dėl pasirengimo vaiko globai rengimas ir budinčių globotojų, vaikus globojančių šeimų, globėjų skyrimas atsižvelgiant į vaiko interesus;

· individualaus pagalbos vaikui plano sudarymas, koregavimas, koordinavimas, atvejų koordinavimas;

· pagalbos vaikui, prižiūrimam budinčio globotojo, teikimas ir (ar) organizavimas (pvz., papildoma psichologinė, psichiatrinė, pagalba, neformalus ugdymas);

· pagalbos teikimas ir (ar) budinčiam globotojui, vaikus globojančiai šeimai (psichologinė, konsultacinė, teisinė ir pan.);

· bendradarbiavimas su pagalbą biologinei vaiko (-ų) šeimai teikiančiais socialiniais darbuotojais (individualaus pagalbos šeimai ir vaikui plano suderinimas, vaiko (-ų) vizitų grafiko sudarymas, dalyvavimas atvejo nagrinėjimo posėdžiuose ir pan.);

· tarpininkavimas budinčiam globotojui, vaikus globojančiai šeimai socialinių paslaugų, švietimo, teisėsaugos, sveikatos įstaigose dėl paslaugų vaikui;

· atokvėpio paslaugų organizavimas ir (ar) teikimas;

· budinčio globotojo veiklos analizės atlikimas ir teikiamų paslaugų kokybės vertinimas;

· globos, įvaikinimo viešinimas;

· metodinė pagalba bendruomeniniams vaikų globos namams ir jų darbuotojams, šeimynoms.

Daugiau informacijos tel. 8 631 81 411 arba el. p. info@vggc.lt

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?