Traksėdiškiai nepabūgo vyresnių žaidėjų

2021-06-11
Karolina Uksaitė ir varžybų prizininkas Ernestas Pundinas. 
Karolina Uksaitė ir varžybų prizininkas Ernestas Pundinas. 

Žemaitijos vaikų stalo teniso varžybose gegužės 23 dieną Klaipėdoje trylikametis traksėdiškis Ernestas Pundinas, lankantis neformalaus vaikų švietimo grupės (vadovas-treneris Jonas Piekautas) treniruotes, skynė pergales net prieš gerokai vyresnius varžovus ir užėmė antrą vietą. Gerai žaidusi Karolina Uksaitė liko devinta, nes jai teko kovoti ir su berniukais.

Visi suprantame, kad pandemija sujaukė žmonių gyvenimą, paliesdama ir vaikų sportą. Traksėdžių neformalaus vaikų švietimo grupės vadovas-treneris J. Piekautas pergyvena, kad buvę lyderiai Lukas Raugevičius, Urtė Pavernikaitė jau nesiveržia treniruotis ir varžybose nedalyvavo. Karantinas veikia kaustančiai, slopina dalies vaikų norą judėti, lenktyniauti, varžytis. Pusiau priverstinės atostogos sporto prasme išmušė daugelį iš reguliarių treniruočių grafiko. Vis dėlto ne visi tam pasidavė.

Trylikametė K. Uksaitė ir Šilutės sporto mokykloje besitreniruojantis E. Pundinas (treneris Artūras Silius), kurio brolis Karolis yra daugkartinis Šilutės rajono čempionas, pilni noro tobulinti stalo teniso įgūdžius. Beje, pirmasis Ernesto treneris – J. Piekautas. Vienu metu Ernestas buvo metęs stalo tenisą. J. Piekautas, padedamas berniuko mamos, visaip gudraudami prisiviliojo Ernestą atgal į sporto salę. Šiandien jis treniruojasi su dideliu entuziazmu. J. Piekautas tiki, kad E. Pundino pavardė dar nuskambės Lietuvos stalo teniso padangėje.

Žemaitijos vaikų pavasario taurės varžybose, kur jėgas išmėgino 13-16 metų bei jaunesni žaidėjai, E. Pundinas įveikė ne vieną vyresnį konkurentą. Tik pusfinalyje Ernestas pralaimėjo 16-mečiui klaipėdiečiui Matui Miliui, o kovoje dėl antros vietos susitiko su aštriu gynėju Deividu Navajausku (Gargždai) ir laimėjo. Pirmenybėse dalyvavo 32 berniukai.

Mergaičių dalyvių – 24. Varžybų organizatoriai, būdami suinteresuoti savo treniruojamų mergaičių žaidybinio meistriškumo kėlimu, įkėlė jas į berniukų turnyrą. Tiesa, užimtos vietos skaičiuotos atskirai. Burtai pirmame rate K. Uksaitei parinko pajėgų varžovą. Karolina pralaimėjo ir turnyrinėje lentelėje smuktelėjo žemyn. Po to ji nugalėjo du berniukus ir dvi mergaites. Galutinėje įskaitoje K. Uksaitė liko devinta.

J. Piekauto nuomone, Karolina, neturėjusi daug treniruočių, žaidė gerai ir, jei ne pralaimėjimas pirmajame etape stipriam varžovui, galėjo užimti ir aukštesnę vietą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?