Patėvio ir posūnio ginčas persikėlė į teismą

2021-06-13, Romualdas Danielius MAŽUTIS
J. J. naują nusikaltimą padarė būdamas neblaivus, prisipažino, nukentėjusiojo atsiprašė, pastarasis jokių pretenzijų patėviui neturėjo.
J. J. naują nusikaltimą padarė būdamas neblaivus, prisipažino, nukentėjusiojo atsiprašė, pastarasis jokių pretenzijų patėviui neturėjo.
Šilutės rajono gyventojas, 63-ejų J. J. gegužės 19 dieną sėdo į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų kaltinamųjų suolą. Solidus amžius, įgyta gyvenimiška patirtis, atrodo, turėjo jam nebeleisti pyktis su įstatymu, bet neblaivi galva pavedė. Susiginčijęs su posūniu nesusilaikė netrinktelėjęs šiam kumščiu į veidą. Vožtelėjo sykį ir tapo teisiamuoju, beje, nebe pirmą kartą.

Ikiteisminio tyrimo metu nukentėjusysis parodė, kad J. J. su jo mama gyvena kartu apie 9 metus. Jis, posūnis, su patėviu artimai nebendrauja. Sugyventinių šeimoms, kurių palikuonys ne vieno kraujo, kartais iškyla problemų tarpusavio santykiuose. Ne visi patėviai svetimoms atžaloms tampa tikrais tėvais, ne visi posūniai, podukros pamilsta patėvius. Tam yra daug įvairiausių priežasčių. Atėjus į kitą šeimą prisitaikyti prie naujos aplinkos nėra lengva nei vyrui, nei moteriai. Trintis įveikiama tik kantrybe, nuoširdumu, o mėtomi priekaištai šeimos narių nesuartina.

Panašiai nutiko ir J. J., kai buitinis barnis tarp jo ir posūnio baigėsi smurtiniu veiksmu. Tiesa, abu vyrai buvo neblaivūs.

Vaidas virtuvėje – abipusiai priekaištai

Pernai, gruodžio 14 dieną, apie 17.10 valandą, tarp J. J. ir grįžusio iš talkos į namus posūnio, kilo žodinis konfliktas. Būsimasis nukentėjusysis padėjo kaimynams triūsti ūkio darbus. Parėjo pasivaišinęs alumi. Patėvis, taip pat būdamas neblaivus, ėmė prikaišioti, kad posūnis nepadeda tvarkytis namuose. Pastarasis netylėjo, atsikirto, kad J. J. pats nieko neveikia, yra išlaikytinis. Žodis po žodžio ir atmosfera virtuvėje įkaito. Supykęs J. J. trenkė kumščiu posūniui į kairę veido pusę, po akimi.

Smūgis buvo stiprus. Nukentėjusysis pajuto stiprų skausmą. Vėliau skruostas sutino, pamėlo. Tokius parodymus davė sumuštas posūnis. Tą pačią dieną pareiškime policijai jis nurodė, kad žodinio konflikto metu motinos sugyventinis J. J. kumščiu sudavė vieną kartą į kairįjį skruostą.

Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus specialisto išvada: kairio skruosto sumušimas nežymiai sutrikdė nukentėjusiojo sveikatą. Buvo iškelta byla pagal BK 140 straipsnio 2 dalį (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas šeimos nariui). Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Vyrai susitaikė, bet baudžiamoji byla atsidūrė teisme

Teisiamasis J. J. kaltę prisiėmė visiškai, gailėjosi. Prisipažino, jog parėjus posūniui tarp jų kilo barnis. Jį supykdė posūnio pretenzijos, reiškiamos ne pirmą kartą, kad jis nedirba, atseit, yra išlaikytinis. Tuomet ir nesusivaldė, suėmė abiem rankomis posūniui už megztinio ir stūmė lauk iš kambario. Stumdamas sudavė sykį kumščiu į kairę veido pusę. Abu buvo neblaivūs. Posūnio atsiprašė ir su juo susitaikė. Po įvykio policijos pareigūnui J. J. aiškino pliaukštelėjęs posūniui ir viskas. Paklaustas, kodėl mušė posūnį, mušeika atsakė: „Taip išėjo, konfliktas įvyko.“  

Byloje liudijusi nukentėjusiojo motina teigė, jog tarp jos sūnaus ir J. J. kilo ginčas. Dėl ko sūnus ir sugyventinis susibarė, nežinojo. J. J., sugriebęs sūnų už megztinio, norėjo išvesti iš kambario. Sūnus priešinosi. Galimai tuo metu J. J. netyčia ranka sudavė sūnui per veidą, bet ji to nematė.

Nukentėjęs posūnis jokių pretenzijų nepareiškė

Kaltinamojo J. J. baudžiamąją bylą išnagrinėjo teisėjas Vaclovas Jurjonas, kaltinimą palaikė prokuroras Marius Maurius, kaltinamąjį gynė advokatas Vytautas Kelpšas.

Vidurinio išsilavinimo J. J. teisėsaugai žinomas, teistas kelis kartus 2017 ir 2018 metais. Yra baustas bauda pagal BK 281 str. 7 d. (kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas), kelis kartus pelnė laisvės apribojimo bausmes dėl smurto artimoje aplinkoje, tai yra pagal BK 140 str. 2 d.. Pastarosios bausmės vėliau buvo pakeistos areštu. Iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus paleistas pernai, spalio 16 dieną, atlikęs arešto bausmę. Teistumas neišnykęs, charakterizuojamas nepatenkinamai.

J. J. naują nusikaltimą padarė būdamas neblaivus, prisipažino, nukentėjusiojo atsiprašė, pastarasis jokių pretenzijų patėviui neturėjo. Bausmė J. J. skirta įvertinus ir atsižvelgus į visas baudžiamojoje byloje žinomas aplinkybes, sunkinančias ir lengvinančias kaltę. Kaltinamajam J. J. skirtas laisvės apribojimas dvejiems metams. Šis bausmės laikas sumažintas vienu trečdaliu. Galutinė nustatyta bausmė: laisvės apribojimas vieneriems metams ir keturiems mėnesiams. Nuteistasis įpareigotas pusmetį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo datos nevartoti alkoholinių gėrimų bei per šešis mėnesius neatlygintinai išdirbti 160 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?