Pamariškiai išsaugojo vieno įvarčio persvarą prieš dzūkus

2021-06-17
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) birželio 5 dieną namuose 10-ojo turo permainingose rungtynėse prieš Alytaus „Dainavą“ B (treneris Marques Pereira Da Silva David) išsaugojo vieno įvarčio persvarą, kurį 8-ą žaidimo minutę stipriu smūgiu iš eigos įmušė puolėjas Ernestas Mickevičius (Nr. 15) – 1:0.

Alytaus DFK „Dainava“ dublerių treneris – portugalas. Rungtynėse Šilutėje Dzūkijos komandos garbę gynė ir du legionieriai užsieniečiai: rusas  Daniil Makeev (Nr. 7) ir japonas Shun Maeta (Nr. 23). Akivaizdu, jog DFK „Dainava“ finansinės galimybės gerokai pranoksta FK „Šilutė“ biudžetą. Vis tik pirmą kėlinį svečiai, įnirtingai spaudžiami šilutiškių, buvo priversti pamažėle atsitraukti į savo aikštės pusę, kad apsigintų. Atsitraukė ne atatupsti, bet tvarkingai, nesiliaudami ieškoti progų kontratakoms. Du kartus jų žaidėjai sukirto kamuolį į mūsų vartų skersinį.

Vartininkas Artūras Normantas į tuos smūgius reagavo, kažkiek liesdamas kamuolį. Tačiau pamariškių greitos flanginės atakos, pasibaigdavusios į baudos aikštelę skersuotais kamuoliai, buvo pavojingesnės. 8-ą žaidimo minutę puolėjas Ernestas gražiu smūgiu iš eigos privertė „Dainavos“ B vartininką Danielių Kudarauską išimti kamuolį iš vartų tinklo – 1:0. Pirmoje rungtynių pusėje kovingai žaidę šilutiškiai įgijo teritorinę persvarą ir dažnai apšaudė svečių vartus. Mūsiškiai laimėjo ne vieną dvikovą dėl kamuolio ore ir ant žolės, akylai dengdami varžovus stengėsi neduoti jiems laiko  užmegzti kombinacijomis. Šilutiškių koziris buvo spartus žaidimo tempas. Ar užteks tam jėgų antrai rungtynių pusei? Karštą dieną neužteko.

Antro kėlinio pradžioje šilutiškiai turėjo bent dvi progas padvigubinti rezultatą, bet tuo nepasinaudojo. Iš arti, bet iš smailaus kampo spirtas kamuolys praskriejo šalia tolimąjį vartų virpstą, o antrą kartą aštrus prasiveržimas dešiniu aikštės kraštu, įbėgant į „Dainavos“ B baudos aikštelę, baigėsi skersuotu kamuoliu, nors situacija reikalavo tik tikslaus perdavimo laisvam partneriui.

Deja, matyt, suveikė mechaninis žaidėjo refleksas, skuba ir patogus momentas buvo praleistas. Gi varžovai, pajutę, kad aikštės šeimininkai nebepajėgia jų spausti, patys šoko priekin. Dabar ir pamariškiams teko galvoti ne tik apie puolimą, bet ir apie gynybą. Šilutiškių treneris atliko keletą keitimų: 46 minutę Evaldas Užkuraitis pakeitė brolį Julių, 52 minutę Donatas Surblys pakeitė Darių Paldauską, 68–ą minutę mūšin metamas Dovijus Česnulis ir Robertas Sūdžius, pakeitę Ernestą Razoną ir Ernestą Mickevičių.

Pamariškiai išsaugojo trapią vieno įvarčio persvarą. Pasiekta 9-oji pergalė ir FK „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje išsilaiko antroje vietoje: 27 taškai, įmušti 25 įvarčiai, praleisti – 4. Pirmauja Panevėžio „Ekranas“ – 10 pergalių, 30 tšk. Trečią vietą po 11 rungtynių užima Vilniaus „Panerys“ – 25 tšk., įmušta įvarčių – 40, praleista – 10. Birželio 12 dieną „Panerys“ atvyksta į Šilutę. Rungtynių pradžia – 16 val.