Vargas su griuvėsiais ir socialinio būsto laukiančiaisiais

2015-02-25, Stasys BIELSKIS
Ši sovietinė liekana gali būti reikalinga nebent neseniai įrengtoje sporto aikštelėje sportuojantiems Nepertlaukių kaimo žmonėms nuo netikėtai užklupusio lietaus pasislėpti.
Ši sovietinė liekana gali būti reikalinga nebent neseniai įrengtoje sporto aikštelėje sportuojantiems Nepertlaukių kaimo žmonėms nuo netikėtai užklupusio lietaus pasislėpti.

Jau daugelį metų Lumpėnuose, Topolių gatvėje, stovi nuo sovietmečio nebenaudojami ūkiniai pastatai, seniai tapę griuvėsiais. Jie ne tik bjauroja gyvenvietės vaizdą, bet ir kelia pavojų ten pažaisti mėgstantiems vaikams. Pasirodo, šios problemos valdžios atstovai nepajėgūs išspręsti.

Tos pačios seniūnijos Nepertlaukių kaime riogso buvusios fermos likučiai. Neseniai šalia jų vėjo jėgainių statytojai įrengė asfaltuotą sporto aikštelę. Tad tokios sovietinės liekanos gali būti reikalingos nebent sportuojantiems kaimo žmonėms nuo netikėtai užklupusio lietaus pasislėpti.

Pasak Lumpėnų seniūnės Danguolės Mikelienės, tie griūvantys pastatai Lumpėnuose yra dviejų dvylikabučių namų savininkų turtas. Griuvėsiai priklauso daugiabučių gyventojams. Deja, jie nesusitaria dėl bendro turto likimo ir nieko nedaro, kad apsaugotų vaikus nuo nelaimės.

„Anais laikais kiekvienas daugiabutis namas turėjo po du tokius pastatus. Juose žmonės laikė gyvulius, buvo ir lauko virtuvės jovalui virti. Gyventojai turėjo ir po dalį daržinės šienui laikyti. Bet dabar jie jau pavirto griuvėsiais“, – sakė seniūnė.

D. Mikelienės teigimu, turtas – bendras, o savininkų yra visokių. Netgi tokių, kurie yra paskendę skolose, kurių turtas areštuotas. Atsiranda visokių kliūčių, kai tik pabandoma savininkus įpareigoti savo turtą prisižiūrėti ar sutvarkyti. Tad situacija ir toliau išlieka sudėtinga.

Bet vilčių vis dėlto yra. Seniūnė „Šilokarčemai“ sakė, jog turto areštas vienam daugiabučio gyventojui jau panaikintas, ir kad griūvančius pastatus ruošiasi nupirkti du Lumpėnų ūkininkai. Jie ir susiremontuos tuos statinius. O dėl buvusios fermos Nepertlaukių kaime situacija yra kitokia – karvidės pastato, o vėliau jame veikusio pieno supirkimo punkto likučius yra privatizavę du asmenys. Matyt, jie rengiasi pastatą atstatyti...

Praėjusiais metais Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimu pripažintas bešeimininkiu turtas perduotas Pagėgių savivaldybės nuosavybėn. Tai butas, esantis Šilgalių kaime, arklidė, tvartas ir rūsys Šereitlaukio kaime, buvusių pamatų griuvėsiai, mašinų plovyklos griuvėsiai Natkiškių kaime, buvusių pamatų griuvėsiai Ropkojų kaime, butas Vilkyškių miestelyje.

Visi šie darbai yra Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjos Laimutės Šegždienės rūpestis. O pernai pagrindiniai sunkumai, su kuriais teko susidurti, pasak jos, buvo  asmenų (šeimų), įrašytų į sąrašus socialiniam būstui gauti, nenoras pristatyti dokumentus, įrodančius jų teisę į socialinį būstą. Galima manyti, kad tie žmonės tokios teisės šiuo metu nebeturi... Dalis savivaldybės gyventojų, pakeitę savo gyvenamąją vietą, neinformuoja, todėl išsiųsti pranešimai, neradę adresato, grįžta atgal.

Pagėgių savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas yra beveik 24 mln. eurų vertės, o patikėjimo teise valdo turto už 3,3 mln. eurų.

 


Foto galerija

Griūvantys pastatai bjauroja Lumpėnų gyvenvietės vaizdą, kelia pavojų ten pažaisti mėgstantiems vaikams.Ši sovietinė liekana gali būti reikalinga nebent neseniai įrengtoje sporto aikštelėje sportuojantiems Nepertlaukių kaimo žmonėms nuo netikėtai užklupusio lietaus pasislėpti.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!