Etikos sargų prašoma išsiaiškinti dėl politikės D. Žebelienės elgesio

2021-06-29, „Šilokarčemos“ informacija
Tarybos narė atstovauja UAB „Toluta“ interesams, pasirašo rangos darbų sutartis su Šilutės rajono savivaldybe. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Tarybos narė atstovauja UAB „Toluta“ interesams, pasirašo rangos darbų sutartis su Šilutės rajono savivaldybe. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.

Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją pasiekė prašymas išaiškinti, ar Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė nepainioja viešųjų ir privačių interesų - ar politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti.

Tarybos narė atstovauja UAB „Toluta“ interesams, pasirašo rangos darbų sutartis su Šilutės rajono savivaldybe.

VTEK kaip įrodymas pateiktos 3 rangos darbų sutarčių kopijos. Tačiau Centriniame viešųjų pirkimų portale tokių sutarčių galima rasti daugiau.

Neabejojama, kad bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

Primename, prašymas išsiaiškinti ar tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

 


Straipsnio komentarai

KLausimas2021-07-07
Gėda, o dar nori tapti administracijos direktoriaus pavaduotoja.Kodėl> Gal dėl to, kad verslas jos labiau klestėtų???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stasys2021-06-29
Kiek dar be UAB "Toluta" interesams atstovauja Tarybos narė D.Žebelienė ? Šilutės savivaldybėje klesti mobingas prieš rinkėjus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?