Viltys atidedamos ateičiai

2021-06-30
Pajėgiausia Šilutės rajono komanda „Varmas“ (iš kairės): rusniškis Domantas Kairys, traksėdiškis, Anglijoje studijuojantis Karolis Pundinas, vadovas-žaidėjas Jonas Piekautas. Nuotraukoje nėra moksleivio Luko Raugevičiaus.
Kelmės sporto arenoje vyko finalinės Lietuvos stalo teniso komandų varžybos. Čia dėl apdovanojimų bei piniginių prizų kovojo pajėgiausios aukščiausios, pirmos, antros, trečios ir ketvirtos lygos komandos. Tarp jų buvo ir Šilutės sporto mokyklos trenerio Artūro Siliaus auklėtinių rinktinė (Rytis Damulis, Titas Venckus, Ernestas Pundinas), laimėjusi IV lygos grupės B (11 komandų) pirmenybes. Kitos pamariškių komandos – „Varmas“ (II lyga), „Štormas-Varmas“ (III), „Varmas-Pinta“ ir „Juknaičiai –Varmas (IV) – užėmė vietas turnyrinės lentelės viduryje arba žemesnes.

Šalies stalo teniso 2020-2021 metų komandų čempionate dalyvavo 236 komandos. Vyrų lyga (7 lygos) – 209 komandos, moterų lyga (2 lygos) – 27 komandos. Aukščiausios vyrų klubų lygos čempionais tapo sostinės Bronės Balaišienės komanda, įveikusi Mažeikių „Vijurką“-1 – 5:2, bronzos medalius pelnė Vilkaviškio „Rytas“ -1. Moterų AL laimėjo Vilniaus SM „Tauras“, nugalėjęs Panevėžio ŠSTA – 5:2, trečią vietą užėmė Vilniaus Universiteto komanda. Vyrų I lygos pirmenybėse triumfavo Jonavos STK, moterų čempionės – Mažeikių „Vijurkas“.

„Varmas“ – kandžiojosi, bet buvo parmuštas

Šilutės „Varmas“ – II lygos, grupės A (12 klubų) dalyvis. Sezono pradžioje komanda (Jonas Piekautas, Karolis Pundinas, Domantas Kairys, Lukas Raugevičius) tikėjosi daugiau, bet lūkesčiai neišsipildė. Priežasčių netrūko: pandemija, reguliarių treniruočių stoka, banguojantis lyderių žaidimas. „Varmas“ iškovojo 7 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. Surinkta taškų – 18, užimta 5-a vieta. Grupės lyderiu buvo Gargždų „Topsas.lt“ – 11 pergalių, 22 tšk. Antrą vietą užėmė Lazdijų SC – 20 tšk., trečią – Salantų „Salantas“, surinkęs 18 tšk., tai yra tiek pat kiek ir „Varmas“. Tiek pat taškų pelnė ir Akmenės „Mažoji raketė“ likusi ketvirta. Net trys komandos surinko po 18 tšk., deja, tarpusavio susitikimų santykis buvo palankesnis „Varmo“ konkurentams. O II lygos čempionais (A ir B grupės) tapo „Topsas“ lt. , aplenkęs Varėnos „Merkį“ ir Vilniaus „D.Atlantis“. Gargždų komandos žaidėjai pelnė medalius, taurę ir 290 eurų.

„Štormas-Varmas“ didelių bangų nekėlė

III lygos grupės B dalyvis “Štormas-Varmas“ (Mantas Deveikis, Algis Mykolas Šaulys, Laimis Li Čin Chai) šį sezoną į finalinį varžybų etapą nepateko. Dėl pandemijos ir karantino komandai nebegalėjo padėti Kaliningrade (Rusija) gyvenantis ekipos lyderis Renatas Muchamedjarovas. Tai atsiliepė komandos rezultatams. Tarp 11 klubų „Štormas-Varmas“ tenkinosi 6-a vieta. Iškovotos 4 pergalės, patirti 6 pralaimėjimai. Taškų kraitis – 14. Pirmą vietą užėmė Telšių „Germantas“ – 20 tšk. Antrą vietą užėmė Vilkaviškio „Rytas“-3, trečią – Telšių „Robidoga“ – po 17 tšk. Beje, „Štormas-Varmas“ Telšiuose nugalėjo „Robidogą“ įtikinamai, tačiau žemaičiai geriau sukovojo su kitomis komandomis. Lygos čempionu tapo „Germantas“, 2-3 vietas užėmė Vilniaus „Geteks-EŪPC“ ir Širvintų SC. Žemaičiai pasidalijo 270 eurų.

Šilutiškių moksleivių staigmena

Šilutės sporto mokyklos rinktinė – IV lygos, grupės B (11 komandų) dalyvė. Grupės varžybose šilutiškiai surinko 36 tšk. (16 pergalių, 4 pralaimėjimai). Tiek pat taškų pelnęs Skuodo KKSC liko antras, trečią vietą užėmė Klaipėdos „Fuksas“ – 33 tšk. Dvi geriausios grupės komandos - Šilutės SM ir skuodiškiai kovojo šalies komandų čempionato finalinių varžybų etape Kelmėje. Šilutiškiai pradėjo pergale prieš Dusetų „Ainius“ – 3:2. Deja, po to pralaimėta vienodu rezultatu 0:3 Kauno komandoms „Dexterai“ ir „Raudona Juoda“. „Dextera“ iškovojo IV lygos čempionų taurę, pirmos vietos medalius ir 250 eurų. Sidabro medaliais džiaugėsi Vilniaus komanda „Tamsta“, trečią vietą užėmė Vilniaus rajono „Alazanė“. Šilutiškiai, įveikė Rokiškio „Rokį“ – 3:2 liko penkti tarp 8 pajėgiausių IV lygos komandų. Nors pasiekiamų medalių šilutiškiai neiškovojo, bet kitą sezoną jie jau varžysis su III lygos komandomis. R. Damulio, T. Venckaus, E. Pundino laukia, reikia manyti, sunkesnis sezonas. Jų treneris A. Silius turi galimybę sustiprinti III lygos debiutantus dar vienu auklėtiniu, jau turinčiu šios lygos žaidybinės patirties. Beje, kai kuriuose mačuose komandai padėjo ir pats treneris. Įdomu tai, kad kitas sezonas bus visiškai kitoks. Lietuvos stalo teniso asociacija (LSTA) sutarė su VšĮ „Stalo teniso lyga“ (direktorius Valdas Martinkus), kuri ir ves lygų čempionatą. Bus žaidžiama tik didelėse sporto arenose, kur galima pastatyti ne mažiau kaip 16 stalų. Pakeista pirmenybių sistema, Regionų lygos komandos įkeltos į IV lygą. Stalo tenisininkų laukia daug permainų.

Šio sezono nebaigė Regionų A ir B lygų komandos. Regionų A lygoje (grupė A) 1-2 turus žaidė Šilutės „Varmas-Pinta“ (Gediminas Valančius, Zigmas Tamošiūnas, Zigmas Šikšnius, Gintaras Milkintas, Jonas Čimkus) ir „Juknaičiai-Varmas“ (Edmundas Naujokas, Vincas Agintas, Vytautas Šaulys, Vaclovas Anuškevičius). „Varmas-Pinta“ tarp 11 komandų užėmė 5-ą vietą (6 tšk., 2 pergalės, 2 pralaimėjimai), „Juknaičiai-Varmas“ surinko 5 tšk. (7 vieta, 1 pergalė, 3 pralaimėjimai). Pamariškiai tikisi, kad naujas sezonas jiems bus geresnis, bet to paties viliasi ir varžovai.