Vainuto seniūnijos bendruomenės – kaip vieningas kumštis

2015-02-24, Gerda BELOKOPYTOVA
Bikavėnų kaimo bendruomenė.
Bikavėnų kaimo bendruomenė.

Vasario 13 dienos popietę į Vainuto bendruomenės namus sugužėjo visos šios seniūnijos bendruomenės – Bikavėnų, Gorainių, Vainuto ir Balčių „Kivylių žiburiai“. Tuokart ne tik paminėta Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šventė, bet ir pristatyti per praėjusius metus bendruomenių nuveikti darbai. Visi atėjusieji kartu atsinešė ir puikią nuotaiką, kuria pripildė šventės vietą.

Jau tradicija tapo, kad minint Vasario 16-osios datą į Vainuto bendruomenės namus susiburia visos seniūnijos bendruomenės. Taip ne tik minima visai Lietuvai svarbi data, bet ir aptariama, ką per praėjusius metus kiekvienai bendruomenei pavyko nuveikti, kokius darbus padaryti, o galbūt ir pasiguosti, ką dar reikia įgyvendinti.

Šventinis renginys pradėtas Lietuvos himnu, o tuomet renginio vedėja Audrė Bagdonaitė paskelbė, kad Vainuto seniūnijos bendruomenės susirinkusiesiems pademonstruos, kaip praėjusiais metais gyveno.

Balčiuose

Pirmoji prisistatė Balčių kaimo bendruomenė „Kivylių žiburiai“. O savo prisistatymą pradėjo išties įspūdingai – Balčių himnu, kurį sukūrė mokytoja Staselė Ežerskienė.

Anot Balčių bendruomenės pirmininkės Kristinos Užpelkienės, praėjusiais metais įvykdytas didžiulis projektas – bendruomenės namų pastato renovacija. Gauta 750 tūkst. Lt. Apšiltintas pastatas, pakeistas stogas, suremontuotas pirmasis aukštas. Taip pat gauti 25 tūkst. Lt iš Žemės ūkio ministerijos. Už šiuos pinigėlius pastatytos supynės, lipynės, kur rinksis ne tik vietos jaunimas, bet ir jų tėveliai. Iš kito projektų lėšų įrengta duonkepė, įsigyta aparatūra. Bendruomenės šventės metu organizuotos žirgų lenktynės, kurias iniciavo vietos gyventojai Rasa ir Jonas Erciai.

Balčių gyventojai į Vainutą atvyko su dovanomis – kiekvienai bendruomenei įteiktos jų rankomis iškeptos duonos kepalai.

Bikavėnuose

„Šiemet dirbome be pinigų. Neprašėme niekieno pagalbos, viską darėme savo pačių rankomis ir padarėme“, - savo pristatymą pradėjo Bikavėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė. Praėjusius metus bikavėniškiai pradėjo Užgavėnių švente, kurią surengė mažiausiems kaimo gyventojams, su Gorainių bendruomene vyko į Naisius. Bikavėnų kapinėse stovi koplytėlė, kurią kaip ir kasmet tvarko bendruomenės nariai. Praėję metai ne išimtis. Taip pat sutvarkytas paplūdimys, įrengta pavėsinė. „Mums labai daug padėjo ūkininkai, už tai jiems esame nuoširdžiai dėkingi“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkė. M. Matevičienė pasidžiaugė, kad net 8 jaunos šeimos Bikavėnuose pradėjo kurti savo gyvenimą. Bikavėniškiai – darbštūs žmonės, todėl visuomet pasistengia, kad jų gyvenamoji teritorija būtų saugi, sutvarkyta ir kad čia būtų gera visiems. Galbūt todėl ir jaunos šeimos čia nori įsikurti.

O po visų vasaros darbų kasmet bikavėniškiai susiburia Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre į vakaronę, kur pasidžiaugia nuveiktais darbais ir pasidalija ateities planais.

Gorainiuose

Pirmiausia Gorainių bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė pasidžiaugė, kad buvusios kaimo pradinės mokyklos pastatas atiteko bendruomenei ir dabar ten įrengti bendruomenės namai. Praėjusiais metais Gorainių bendruomenėje vyko du ypatingi renginiai. Aužbikavyje bendruomenės narys Arūnas Šimelis padarė daugiau kaip 5 metrų aukščio kryžių poetui S. Valiūnui atminti. Ta proga surengta didelė šventė, į kurią sugužėjo nemažai apylinkių gyventojų. Kitas didelis renginys – tradicinė Oninių šventė. Tik šiemet ji buvo pažymėta ypatingu jubiliejumi – Gorainių kaimo 400 metų gyvavimo. Pastatytas ir paminklas šiai datai pažymėti. Dar viena naujiena iš Gorainių – susibūręs gorainiškių ansamblis, kuriam vadovauja Kazys Budrys.

Vainute

Vainuto bendruomenės praėjusių metų veiklos ataskaitą pristatė bendruomenės tarybos narė Laima Barakauskienė. Anot kalbėjusiosios, buvo įgyvendintas projektas „Vainuto gimnazijos stadiono renovacija“, kurio vertė siekė beveik 600 tūkst. Lt. Šiuo stadionu naudojasi ne tik gimnazija, bet ir visi miestelio gyventojai. Už gautas lėšas įrengtos aikštelės, skirtos krepšiniui, lauko tenisui, tinkliniui, įrengta futbolo aikštė, bėgimo takas, taip pat pastatyti suoliukai. Iki 2014 metų rudens Vainuto miestelyje gyvenančių jaunų šeimų problema – vaikų darželio nebuvimas. Vis dėlto rudenį Vainuto gimnazijos pastate įrengtas ir vaikų darželis.

Šiuo metu gimnazijos bendruomenė nekantraudama laukia mokyklos pastato restauravimo darbų pradžios. Vainuto bendruomenė – viena iš nedaugelio viso rajono bendruomenių, kurioje veikia jaunimo klubas, nuolat organizuojantis įvairiausius renginius. Klubui vadovauja Daiva Juraškienė.  

O kokia šventė be muzikos? Tądien susirinkusiesiems savo dainas dovanojo Vainuto gimnazijos moksleivė Ingrida Tribičiūtė, folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. L. Mieliulytė), Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“, vokalinis moterų ansamblis „Žolyna“ (vad. L. Mieliulytė).

Susirinkusiuosius taip pat sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus.


Foto galerija

Bikavėnų kaimo bendruomenė.Šventės akimirka.Balčių bendruomenė „Kivylių žiburiai“ prisistatė išradingai – sudainavo Balčių kaimo himną.

Straipsnio komentarai

MARIJONA2018-05-05
IŠTIES ISPUDINGAS RENGINYS TAI KAIMO ELITAS AUKOJANTIS SAVE DEL VISO KAIMO O KAS SUPRANTA TIK ŠMEIŽTI DARBO TEGU IMASI TIE VISI TEGU MĖČIOJA AKMENIS TIE KURIE BE NUODEMES O TOKIU NERA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?