Žemaičių Naumiesčio pelėdžiukai stovyklauja

2021-07-03, Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė
Vaikai iškeliavo vasaroti. Autorės nuotr.
Vaikai iškeliavo vasaroti. Autorės nuotr.

Šilutės rajono savivaldybei paskelbus vaikų vasaros poilsio projektų dalinio finansavimo konkursą, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis suplanavo ir teikė stovyklos projekto paraišką „Pelėdžiukai stovyklauja“. Patvirtinus projekto paraišką, stovykla prasidėjo iš karto pasibaigus ugdymo procesui, birželio 17 d., ir truko 5 dienas. Stovykloje, laikantis saugumo reikalavimų, nustatytos tvarkos, dalyvavo tik 22 stovyklautojai iš 1–4 klasių. 

Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai susipažino tarpusavyje, taip pat su stovyklos tvarka, žaidimais, sportinėmis užduotimis. Diskutuota apie sveiką mitybą. Kadangi tą dieną dirbo anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė, buvo ugdomos ir anglų kalbos dalykinės kompetencijos. Stovyklos diena baigėsi viešnage miestelio bibliotekoje. Stovyklautojams bibliotekininkė Danutė Bružienė pasiūlė įdomių veiklų – vaikai piešė, žaidė stalo žaidimus, šoko.

Antrąją stovyklos dieną vaikai aplankė Nemuno deltos regioninį parką, susipažino su parko veikla, perėjo Beždžionių tiltu Rusnėje. Tą dieną visuomenės sveikatos specialistė Simona Uginčiūtė pasakojo apie elgesį gamtoje, saulėje, prie vandens ir net surengė šokių konkursą. Dėkoja stovyklautojai už sklandžią kelionę, prie kurios prisidėjo verslininkai Rimantas ir Jūratė Toliušiai.

Trečioji stovyklos diena prasidėjo sočiais, sveikais pusryčiais prieš kelionę į Aukštumalos pažintinį taką. Tai paslaptinga vieta, kurioje vaikai ekologo Povilo Bagdono dėka  galėjo susipažinti  ir sužinoti apie aukštapelkės augalus bei gyvūnus, pamatyti kraštovaizdį, patirti kitonišką pelkės grožį. Po pietų, iškankinti karštos saulės, pavėsyje atgulę, vaikai pasakojo savo dienos įspūdžius. 

Priešpaskutinė stovyklos diena prasidėjo sportinėmis varžybomis. Vėliau vaikai  nukeliavo į Žaliąjį kalną, kur pasisupo sūpynėse, pačiuožinėjo čiuožyklose. Tačiau dienos tikslas buvo aplankyti Bendruomeninius šeimos namus, įsikūrusius Žemaičių Naumiestyje. Ten vaikų laukė įstaigos darbuotoja Indrė Lileikienė, kuri vaikus supažindino su įstaiga, žaidė. Vaikų dėmesį patraukė nauji ir nematyti žaislai, su kuriais turėjo galimybę pažaisti.  

Paskutinė stovyklos diena ir vaikams padovanota kelionė į Šilutės Hugo Šojaus muziejų, pavaikščiota po mažųjų laivų uostą. Stovyklos veiklos pasibaigė. O kokia vasara be kvepiančių vaisių kokteilių ir saldžių, šaltų ledų fiestos, kuria pasibaigė stovykla, nutilo mokyklos-darželio kiemas. Vaikai iškeliavo vasaroti.

Stovykla – galimybė mokiniams turiningai, produktyviai, kūrybingai, sveikai ir aktyviai praleisti vasaros dienas, ugdant dalykines kompetencijas, pramogaujant, sportuojant ir iškylaujant.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?