Dėl žaibo iškrovos Uostadvaryje supleškėjo du apleisti pastatai

2021-07-05, „Šilokarčemos“ informacija
Iš apleistų pastatų liko tik pelenai. „Šilokarčemos“ nuotr.
Iš apleistų pastatų liko tik pelenai. „Šilokarčemos“ nuotr.

Pastaruoju metu pamario krašte netrūksta griaustinio ir žaibų. Dėl to praėjusią savaitę ir kilo gaisras Šilutės rajone.

Klaipėdos PGV valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyr. specialistė Aurelija Maslauskienė teigė, kad per praėjusią savaitę pamario krašte kilo 6 gaisrai.

Vienas iš jų - Uostadvario kaime, Rusnės seniūnijoje. Pasak pašnekovės, šios nelaimės priežastis – žaibo iškrova.

„Degė du apleisti ūkiniai pastatai. Vieno jų viduje buvo laikomi dvi savadarbės priekabos, senas automobilis, malkos ir kiti įvairūs žemės ūkio rakandai, padargai. Kitas pastatas buvo tuščias. Minėti pastatai – apleisti nuo sovietinių laikų. Gaisro priežastis – žaibo iškrova“, - teigė vyr. specialistė A. Maslauskienė.

Įvykio liudininkė Sonata Tverijonienė, kuri gyvena netoli įvykio vietos, tikino, kad birželio 23-iosios naktį netrūko ir žaibų, ir perkūnijos. Apie 2 valandą nakties moteris dar nemiegojo, mat griaustinio labai bijojo mažametė dukra ir teko būti šalia jos.

„Mergaitė visada bijo žaibų. Sėdėdama prie jos puikiai girdėjau ir griaustinį, ir žaibus. Staiga vienas trenksmas buvo labai skaudus. Atrodė net nuzvimbė. Išėjau į lauką ir išgirdau spragsėjimą. Pamačiau, jog dega. Negalėjau iš karto suprasti, kas dega. Dar pagalvojau, jog ten liepsnoja kažkuri antidė. Tuoj kviečiau pagalbą ir visą kaimą kėliau ant kojų“, - pasakojo vietos gyventoja S. Tverijonienė.

Pasak moters, netrukus paaiškėjo, kad liepsnoja apleisti mediniai pastatai.
„Gerai, kad liepsnos neperėjo į šalia esančius pastatus - antides, kurias žmonės naudoja. O taip tikrai galėjo nutikti. Neabejojau, kad liepsnos kilo dėl žaibo iškrovos. Pati girdėjau tą skaudų trenkimą“, - tvirtino uostadvariškė.

Per paskutinę savaitę kilo dar 5 gaisrai atvirose teritorijose. Liepsnojo pievos. Nelaimių priežastis – pašaliniai ugnies šaltiniai.

Anot A. Maslauskienės, pastaruoju metu visoje šalyje išaugo gaisrų skaičius, mat didelis karštis sudaro palankias galimybes gaisrui kilti.

Šilutės rajone šiemet jau 23 kartus liepsnojo pievos ir miško paklotė. Skaičiuojama, kad išdegė apie 7 ha bendro ploto.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?