Šeimos gerovės centras: „Į darbą - kaip į šventę“

2021-07-08, „Šilokarčemos“ informacija
Iš kairės į dešinę - Šeimos gerovės centro vadovė Vitalija Ivanauskienė bei jos pavaduotoja Ramutė Valančienė. „Šilokarčemos“ nuotr.
Iš kairės į dešinę - Šeimos gerovės centro vadovė Vitalija Ivanauskienė bei jos pavaduotoja Ramutė Valančienė. „Šilokarčemos“ nuotr.

Pagėgiuose dvi įstaigos sujungtos – Socialinių paslaugų centras ir Vaiko globos centras. Naujas darinys vadinasi – Pagėgių savivaldybės Šeimos gerovės centras, kuris šiandien džiaugiasi pertvarka, bet suka galvą, kaip įveikti iškilusius tam tikrus sunkumus.

Sprendimo neskųs

O sunkumai išties užklupo lyg ir nepelnytai. Buvusi Socialinių paslaugų centro vadovė Nijolė Kovaliova sausio 8 dieną, gavusi pranešimą, kad bus atleista iš darbo, suskubo pasiimti nedarbingumą. Savivaldybės vadovai niekada neslėpė, kad pasirinkta atleisti darbuotoją atsižvelgiant į sistemingus jos pareigų pažeidimus, tiesioginio vadovo, Pagėgių savivaldybės mero, nurodymų ignoravimą ir nevykdymą, Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo įsakymų nevykdymą, tendencingą trukdymą įgyvendinant Pagėgių savivaldybės tarybos, mero, administracijos vadovų priimtus sprendimus.

Nepatenkinta sprendimu N. Kovaliova kreipėsi į teismą ir pateikė ieškinį Pagėgių savivaldybei ir Pagėgių savivaldybės Šeimos gerovės centrui, kuris atsirado po dviejų įstaigų sujungimo.

Tauragės apylinkės teismo sprendimu buvo nuspręsta iš dalies tenkinti ieškinį ir pripažino atleidimą iš darbo neteisėtu, priteisė iš darbdavio piniginę kompensaciją už priverstinį pravaikštos laiką, 6 mėnesių išeitinę kompensaciją ir bylinėjimosi išlaidas, tačiau į darbą negrąžino, nes panaikinta darbo vieta.

Taigi, pats Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius pabrėžė, kad skundas teismui buvo patenkintas tik iš dalies dėl neva neteisėto atleidimo iš darbo.

„Išties Nijolė Kovaliova suskubo pasiimti nedarbingumą tuomet, kai ji jau buvo informuota dėl atleidimo iš darbo. Tai teismas vertina kitaip. Būtų galima apskųsti sprendimą, bet mes to nedarysime. Kam švaistyti lėšas? Jau ir taip Šeimos gerovės centras patyrė nepelnytas išlaidas. Dėl to nukentės ir globojami vaikai“, - „Šilokarčemai“ sakė meras.

Įstaigai uždėta finansinė našta

Užsukome ir į naujai sukurtą įstaigą. Buvo įdomu kolektyvo paklausyti, kaip jiems sekasi po dviejų biudžetinių įstaigų sujungimo.

Ramybe dvelkiančiose patalpose su šypsena pasitiko vadovė Vitalija Ivanauskienė.  Pirmiausia jos klausėme, kaip sekasi, kaip vertina buvusio Socialinių paslaugų centro buvusios vadovės N. Kovaliovos poelgius.

„Dabar mums jau sekasi gerai. Nebėra streso. Išties N. Kovaliova beveik 8 000 Eur įstaigos lėšų išleido advokatams. Kaip vertinu? Sakė, kad neva gynė darbuotojus, o išties tik saugojo savo vietą. Sujungus įstaigas, visi darbuotojai liko. Panaikintas tik jos etatas. Dabar jai sumokėta apie 20 000 Eur ( įskaitant mokesčius). Ir sako, kad jai rūpėjo darbuotojai. Tai didelė našta mūsų įstaigai. Lėšos turėjo būti skirtos darbuotojų užmokesčiui sumokėti. Tikiuosi, išbrisime iš sunkumų, kad juos padės įveikti valdžia“, - dėstė V. Ivanauskienė.

Nėra dokumentų, kompiuteris tuščias

Šeimos gerovės centro direktorė teigia, kad lig šiol nėra visų reikiamų dokumentų įstaigoje, kokie turėtų būti perduoti N. Kovaliovos. Pasak jos, pavyzdžiui, nėra net viešųjų pirkimų segtuvo, darbo taisyklių ir pan.

„Net kompiuteris yra tuščias. Paliko jį, bet ištrynė visus buvusius duomenis. Per keletą mėnesių ji savo ne vieną darbuotoją žlugdė emociškai. Buvo tokių darbuotojų, kurie apie tai išsipasakojo. Jie nebuvo įtraukti į įstaigos veiklą. Darė tik tai, ką liepė direktorė. Jie jai neteikė pasiūlymų ir pan. Darbuotojai nežinojo, kas bus po įstaigų sujungimo – turės darbus ar ne. Ji jiems melavo, kad bus visi atleisti. N. Kovaliova kalba apie moralinę žalą jai. O ką ji padarė žmonėms sakydama, kad visi bus atleisti, nors tik jos pareigybė buvo panaikinta? Darbuotojai išgyveno stresą, nežinomybės jausmą nors to net neturėjo būti. Viskas pasikeitė tada, kai vadovai atėjo ir paaiškino, kad niekas nepraras savo darbų. Tada neliko tos įtampos. Ir šiandien Socialinio paslaugų centro darbuotojai puikiai dirba. Tik keletas išėjo iš darbo. Ir tie buvo iš N. Kovaliovos aplinkos“, - tęsė V. Ivanauskienė.

Direktorė mato ir teigiamų pusių - iš šios situacijos gavo daug pamokų. Įveikdama iškilusius sunkumus ji įgijo dar daugiau įvairaus pobūdžio žinių.

Pasak direktorės, šiandien kolektyvas dirba darniai, be streso ir tai ją labiausiai džiugina.

Sutaria puikiai

Pakalbinome ir keletą socialinių darbuotojų. Jos teigė, kad dirbo ir dabar dirba savo darbą. Džiaugėsi, kad lengvai rado bendrą kalbą su nauja vadove ir pagausėjo kolektyvas.

„Į darbą - kaip į šventę. Visi gerai sutariame“, - tikino specialistės.

Viena jų prisiminė, kad dirbant Socialinių paslaugų centre, sužinojus apie įstaigų sujungimą, iš pradžių buvo šiek tiek streso, nežinomybės, o kai buvo paaiškinta, kas ir kaip išties bus, viskas atsistojo į savo vėžes.


Straipsnio komentarai

Patyręs to AS2021-07-12
Kodėl naudojate seną Komsių posakį? :)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AS2021-07-12
Šaunuolė Valančienė. Protinga moteris. Šuunys loja, o karavanas eina. Sėkmės, jums Ramute Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Akylas 2021-07-10
Tos ,,naštos'' priežastis stovi nuotraukos dešinėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Akylas2021-07-10
Tos ,,naštos'' priežastis stovi nuotraukos kairėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
KLAUSIMĖLIS2021-07-09
o kam tas konkursas, jei greit 3 metai, kai žinojom, kad Valančienė vietoj Kovaliovos dirbs Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jooooo2021-07-09
Kad tas dramas ir kuria, kurie dalyvaus politikoje, bet dabar nuskriausti. Net nesusigaudo, kad R. Valančienė pavaduotoja, o ne įstaigos vadovė, kuri buvo atleista. Be to kiek žinoma vienintelė buvo pateikusi dokumentus į konkursą. Na neina kažkaip prikibti, bet.....matomai taip reikia. O kas galėtų pasakyti, kad R. Valančienė nekompetetinga? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
C2021-07-09
dramos Pagėgiuose pranoksta Šilutės dramas. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir dar...2021-07-08
,,Tą dieną Šeimos gerovės centro direktoriaus pavaduotojos pareigas pradėjo eiti konkursą laimėjusi Ramutė Valančienė. Iki tol į Tauragę skubėjusi mokytojauti moteris džiaugėsi, kad nuo šiol galės dirbti savo krašte ir prisidėti prie socialinių problemų sprendimų.''

Ramutė Valančienė-Visuomeninis rinkimų komitetas „E. Kuturio komanda „Už permainas Pagėgių krašte“, viena aktyviausiu lyderio padėjėjų, Pagėgių savivaldybės tarybos narė, dabartinė valdančiosios daugumos atstovė. Kaip toks iškilus žmogus galėjo nelaimėti tokio niekingo konkurso, kuriam surengti reikėjo 20 k savivaldybės eurų sumos, Kovaliovai atleisti. Niekinga suma, nekitaip. Permainos ferever.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2021-07-08
Permainų vėjai po truputi geltonuosius savivaldybės įstaigose įdarbina. Bėda, kad visos permainos tik tam ir suplanuotos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vida2021-07-08
Vitalija, stiprybės ir sėkmės! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Va taip2021-07-08
Vargšas meriukas, tampo visi kas nori, bet įstaiga dirba puikiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vargeli2021-07-08
O svenciu dienomis,niekas nedirba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietinis2021-07-08
Kodėl įstaigai, gal reikėtų tą naštą užkrauti tiems kas priėmė šį sprendimą. Mes suprantam kad labiausiai čia buvo pasinaudota meru, nes pasirašė tai jis, bet puikiai žinom kieno čia ausys kyšo. O į darbą kaip į šventę kažin kiek ilgai eisit pasikeitus politiniams vėjams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?