Šilutės rajone daugėja smurto atvejų prieš vaikus

2008-03-06, Dovydas PANCEROVAS Neseniai Kintuose tėvas sumušė du mažamečius savo vaikus. Šis įvykis paskatino pasidomėti, ar smurtas prieš vaikus yra dažnas reiškinys Pamario krašte.
 
Šilutės r. savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) vedėja Indra Pranaitienė pasakojo, kad smurto prieš vaikus atvejų mūsų rajone daugėja. 2005 metais Šilutėje buvo užfiksuoti tik 7 tokie įvykiai. Tačiau per pastaruosius metus šis skaičius augo "lyg ant mielių" ir jau 2007-aisiais užregistruoti net 38 smurto prieš vaikus atvejai. Tikriausiai šis skaičius šiemet vėl išaugs, nes per 3 šių metų metų mėnesius jau buvo 8 tokie incidentai.
 
VTAT vedėja paaiškino, kodėl smurto prieš vaikus atvejų daugėja: "Nepakankamas socialinių, sveikatos, teisėsaugos, pedagoginių, psichologinių tarnybų veiklos koordinavimas trukdo tinkamai spręsti šias problemas. Trūksta ir kvalifikuotų specialistų". Socialiniai darbuotojai dirba itin pavojingą, alinantį darbą, tačiau uždarbis yra menkas. Gal prie mokytojų pradėto streiko prisijungs ir socialiniai darbuotojai. Klaipėdos rajono savivaldybės socialiniai darbuotojai kartą jau buvo surengę "tylųjį" streiką – atėjo į darbą vilkėdami juodus gedulo drabužius.
 
Tinkamai spręsti smurto prieš vaikus problemą trukdo ir tai, kad paaugliai vis dažniau vartoja alkoholį, psichotropines medžiagas, įsitraukia į azartinius žaidimus. Visi šie veiksniai sukelia įtampą ir nervinį išsekimą, todėl jaunuoliai tampa agresyvesni ir pyktį išlieja ant bendraamžių. Ne veltui dažniausia smurto prieš vaikus forma – fizinis smurtas prieš bendraamžius.
 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?