Vydūnietės atstovavo Lietuvai Jungtinių Tautų konferencijos simuliacijoje

2021-07-09, Konferencijos dalyvės Vakarė Balandytė ir Dominyka Paičiūtė
Viso renginio metu vyko spaudos konferencijos.
Viso renginio metu vyko spaudos konferencijos.
Vykusioje Jungtinių Tautų konferencijos simuliacijoje „EstMUN 2021“ Lietuvai atstovavo dvi dalyvės – Šilutės Vydūno gimnazijos 2g klasės mokinės Dominyka Paičiūtė ir Vakarė Balandytė.

Kelis mėnesius prieš renginį merginos dalyvavo vebinaruose, o likus kelioms savaitėms ruošėsi rinkdamos informaciją apie globalias problemas, susijusias su klimato kaita, mokėsi JT konferencijos sąvokas, studijavo debatų ir kitų būtinų procedūrų eigą. Joms padėjo geografijos mokytoja Alicija Odinbergienė.

Konferencijos dalyviai–delegatai atstovavo jiems priskirtai šaliai ir dirbo komitetuose. Šilutės Vydūno gimnazijos mokinės tapo Kolumbijos ir Ganos Respublikos delegatėmis, tad turėjo atstovauti šių šalių interesams Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencijos komitete.

Konferencija, planuota Estijoje, dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu. Pirmoji diena – tai atidarymas ir darbas sesijose, kurių metu debatuose buvo keliami ir sprendžiami įvairūs klausimai. Antrąją dieną komitetuose laukė dar intensyvesnė veikla, nes buvo rašoma rezoliucija pagal visus JTO reikalavimus. Delegatams teko aptarti inovatyvius sprendinius, kuriuos galėtų siūlyti Jungtinių Tautų narėms. Vakarą dalyviai praleido socialiniame renginyje – persirengę įvairiais personažais, vaidindami ir diskutuodami stengėsi įminti nusikaltimo mįslę. Trečiąją dieną vyko rezoliucijos pristatymas, diskusijos, apdovanojimai ir renginio uždarymas.

Viso renginio metu vyko spaudos konferencijos – žiniasklaidos atstovai delegatams uždavinėjo provokuojančius ir linksmus klausimus, vystė diskusijas. Buvo aptarta nemažai svarbių globalių problemų, visi galėjo laisvai dalyvauti diskusijose ir išsakyti savo nuomones.

Abi vydūnietės buvo pagirtos organizatorių už aktyvų įsitraukimą ir apdovanotos! Dominyka gavo geriausio kostiumo apdovanojimą, o Vakarė – geriausiai pasiruošusio delegato sertifikatą. Gimnazistės džiaugiasi įgyta patirtimi, patobulėjusiomis anglų kalbos žiniomis ir pažintais žmonėmis. Ir dėkoja mokytojai Alicijai Odinbergienei už paskatinimą dalyvauti „EstMUN“ bei palaikymą pačios konferencijos metu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?