Pergalės be pataikaujančių aplodismentų

2021-07-12
Klaipėdos ir Palangos turnyrų prizininkai (iš kairės): čempionai Ignas Žemaitis, Enrika Miknevičiūtė, treneris Vincas Murauskas, sidabro medalio laimėtojas Elijus Barcevičius, čempionai Neilas Greičius ir Jovita Pudžmytė. Enrikos Miknevičiūtės nuotr.
Šilutės sporto mokyklos ir bokso klubo „Kovotojas“ (treneris Vincas Murauskas) auklėtiniai jaunučiai (13-14 m.) pirmoje birželio pusėje džiaugėsi čempionų titulais šauniai pasirodę tradiciniame tarptautiniame Klaipėdos turnyre „Gintarinės pirštinės“ ir Palangoje vykusiose šalies rajonų pirmenybėse. Po du nugalėtojų titulus pelnė Ignas Žemaitis, Neilas Greičius, Enrika Miknevičiūtė ir Jovita Pudžmytė. Laimėta ir II-III vietų apdovanojimų.

Turnyras „Gintarinės pirštinės“ surengtas birželio 3-5 dienomis „Žalgirio“ sporto draugijos salėje. Jėgas išmėgino vaikai, jaunučiai, jauniai. Uostamiestyje čempionais tapo I. Žemaitis (svorio kategorija iki 57 kg), N. Greičius (iki 66 kg), E. Miknevičiūtė (iki 48 kg) ir J. Pudžmytė (iki 51 kg). Antrąsias vietas užėmė Denis Špečkauskas (iki 29 kg) ir Elijus Barcevičius (iki 32 kg), o Liutauras Balčėnas (iki 48 kg) iškovojo bronzos medalį.

Kad berniukai veržiasi į bokso treniruotes, kaip ir įprasta, o kodėl ringas traukia ir kai kurias mergaites? Anot Enrikos, lankančios ir pramoginių šokių repeticijas, į bokso salę ją atvedė filmai, kuriuose apstu ekspresyvių muštynių. Žinoma, tai ne geriausios kino juostos, ne premijinės, bet jaunimas mėgsta ir tokias. Dar vienas ne retai vardijamas motyvas, atvejantis kulti maišų bokso salėje, noras išmokti apsiginti, būti kietu. Negi visiems turi skaudėti širdį tik dėl krepšinio?!

Beje, šalies nusipelnęs treneris V. Murauskas neskuba piešti Šilutės bokso pamainai, kad užkops į pačias bokso viršūnes. Jis žino: visus akcentus sudės laikas, kuris šioje sporto „virtuvėje“ yra patikimiausias matas.

Palangoje, kur birželio 15-17 dienomis varžėsi tik rajonų sportininkai, nugalėtojų vardus iškovojo E. Miknevičiūtė, J. Pudžmytė, I. Žemaitis ir N. Greičius.