Vietoj iškastinio kuro lengvatų – 80 proc. lengvata tvariai energijai nepasiturintiems

2021-07-13, am.lrv.lt

Mažas pajamas gaunantys gyventojai galės pretenduoti į 80 procentų išlaidų sudarančią paramą įsirengti saulės elektrinę arba jos dalį, arba pasikeisti taršius šildymo įrenginius į efektyvesnius, atsinaujinančius energijos išteklius. Šiemet šiai priemonei suplanuota 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos.

Palyginimui, iki šiol gyventojams už įrengtą 1 kW saulės elektrinės kompensuojama 323 EUR/kW, tai yra 30 proc.

Pasak aplinkos viceministrės Gintarės Krušnienės, tokia priemonė Žaliąjį kursą paverčia ne tik tvariųjų investicijų ir darbo vietų kūrimo strategija, bet prisideda ir sprendžiant socialines problemas. „Iki šiol teikiama parama už šildymą arba elektrą neskatina mažesnes pajamas gaunančių asmenų keisti savo energijos šaltinių tvariais. Naujoji tvarka padės keisti požiūrį“, – sako aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė.

Paramą gauti galės pareiškėjai, kurie 6 mėnesius nepertraukiamai iki metinės sąmatos patvirtinimo dienos (t. y. iki 2021 m. kovo 31 d.), atitiko nepasiturinčio gyventojo statusą. 

Gyventojai kviečiami susipažinti su aplinkos ministro įsakymo projektu „Dėl Klimato kaitos programos priemonės fiziniams asmenims „Atsinaujinančių energijos išteklių  panaudojimas nepasiturinčių fizinių asmenų elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui“ tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir teikti pastabas bei pasiūlymus iki liepos 22 d.  el. paštu emilija.saulyte@am.lt. 


Straipsnio komentarai

to Keista2021-07-14
keista jog nesupranti, kad turtingas ir šiaip gali įsirengti, o nepasiturintys tik pasvajoti apie ekologiją. O "žalinti" reikia visą visuomenę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Keista2021-07-13
Maniau kad tersia visi,pasirodo kad nepasiturintys. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?