Dviguba šventė po 450 kvadratinių metrų Lietuvos trispalve

2021-07-14, Svetlana Jašinskienė
Šventės dalyviai nestokojo geros nuotaikos.
Šventės dalyviai nestokojo geros nuotaikos.
Viename eilėraštyje yra sakoma: „Žygiais, o ne žodžiais mes Tėvynę mylim...“, ir tai įrodė asociacija „Pagėgių bendruomenė“. Šios nevyriausybinės organizacijos inicijuoti ir organizuojami renginiai garsina Pagėgių kraštą jau du dešimtmečius.

Galima švęsti ištisus metus

Šiais metais liepos 6-ąją šventėme dvigubą šventę: Lietuvos valstybės gimtadienį ir asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ dvidešimtąjį jubiliejų. Bendruomenė įregistruota 2001 metų lapkričio 13 dieną, bet, sakoma, jubiliejų galima švęsti ištisus metus.

Aprašyti šių metų renginio didybę, užmojus, vykusiais veiklas sunku, nes, pasak asociacijos  pirmininko Edmundo Inciaus, vedančio organizaciją nuo pirmosios dienos „išeidamas iš šių metų šventės, jau galvoju apie kitų metų šventę“.

„Pagėgiai-Rambynas-Pagėgiai“ - tokiu maršrutu vienuoliktąjį kartą organizuojamas dviračių žygis, kasmet pritraukiantis vis daugiau dalyvių. Šiemet sulaukta 120 dviratininkų.

Organizatoriai viliasi, jog tradicija bus tęsiama, nes dalyvių amžius vis jaunėja. Šių metų jauniausia dviračio žygio dalyvė – Lėja Kuturytė - vos 10 mėnesių ir kelių dienų. Iš viso žygyje šiais metais dalyvavo apie 120 dviratininkų.

Į žygį dalyvius išlydėjo ir dviratininkus sveikino asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ pirmininkas E. Incius, Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Kuturys ir Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas.

„Geras tas žygis, iš kurio visi grįžta sveiki“, - sakė sveikintojai ir išlydėjo į kelionę. O E. Kuturys ir pats ne pirmus metus jau važiavo dviratininkų gretose.

Šiais metais maršrutas papildytas, užsukant prie Nepriklausomybės kovų dalyvių Jono Šimkaus ir Jurgio Civinsko atminimo įamžinimo ženklo, pastatyto Geležinkelio gatvėje, Pagėgiuose.

E. Kuturys, E. Incius ir buvęs ilgametis Pagėgių šaulių vadas Algirdas Saročka padėjo atminimo gėles Pagėgių krašte gimusiems savanoriams.

Renginys keitė renginį

Pagerbę savanorius, saugiai lydimi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių komisariato policijos ekipažo ir uždarosios akcinės bendrovės „Rimsauga“ ekipažo, dviratininkai pajudėjo tikslo link.

Vakarop, sugrįžus iš dviračių žygio, veiksmas užvirė žaliajame Pagėgių miesto stadione. Stadioną po ilgo sąstingio gyvenimui vėl prikėlė E. Incius, mindamas kelius į valdžios kabinetus, inicijuodamas renginius stadione. O buvo sakančių, ar verta jį tvarkyti, pjauti žolę, juk jame viso labo vos kelios moterys bėgioja? Šį kartą Pagėgių seniūnijos darbuotojų, Pagėgių bendruomenės narių kruopščiai sutvarkytu stadionu žavėjosi gausus būrys garbingų renginio svečių.

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) bei Tautiškos giesmės dieną ir asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ dvidešimtmetį pagerbė į svečius atvykę Lietuvos Respublikos Seimo nariai Ričardas Juška, Virgilijus Alekna, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios jo eminencija vyskupas Mindaugas Sabutis, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotojas E. Kuturys, Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas K. Žutautas, Pagėgių savivaldybės tarybos nariai ir kiti garbūs svečiai.

Gražiausi linkėjimai ir sveikinimai iš atvykusių svečių nuskambėjo visiems pagėgiškiams, renginio organizatoriams. R. Juška perskaitė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen sveikinimą. Pagėgiškius taip pat sveikino Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pagerbė ir Mindaugus

Mindaugo karūnavimo dieną dera karūnuoti Mindaugus, taip padarė ir pagėgiškiai. Tik Mindaugus ne karūnavo, o vainikavo. Mindaugų buvo keturi, tarp jų pats vyskupas Mindaugas Sabutis.

Asociacijos pirmininkas E. Incius dėkojo visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo. Šių entuziastų išvardinti neįmanoma, nes šventę pagėgiškiai susikuria patys sau: vieni stato palapines, garso aparatūrą, kiti vykdo dalyvių registraciją, verda, kepa, padeda užimti svečius, įrengia vaikų kampelius, pina vainikus, nušveičia ir nudažo vartus, paruošia stadioną varžyboms, ieško rėmėjų, rikiuoja jų dovanas loterijai be pralaimėjimų. Vienaip ar kitaip prisidėjusių prie šventės yra dešimtys, tačiau Arūnas Totilas nusipelnė išskirtinės padėkos už nepriekaištingą stadiono paruošimą futbolo turnyrui.

Loterijų ir prizų lietus

Loterija be pralaimėjimų, kuriai laimėjimus įsteigia patys pagėgiškiai arba prikalbinti rėmėjai, čia pat patys ir išlošia. „Kuo daugiau rėmėjų, tuo didesnis bendruomeniškumas. Kviečiame prisidėti prie šventės, įsteigti prizą ir jį pačiam įteikti, ar gali būti didesnė bendruomeniškumo išraiška“, - sakė E. Incius. Šias metais rėmėjų buvo apie 60. Tad rekomenduojame užsukti į asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ Feisbuko socialinę paskyrą ir pasidžiaugti prisidėjusiais prie šios šventės bei sekti nuolat atnaujinamą informaciją. Beje, laikraštis „Šilokarčema“ padovanojo trims pagėgiškiams 2021 m. vieno ketvirčio prenumeratą.

Dalyvavo viso apie 300 dalyvių, iš kurių loterijoje be pralaimėjimų dalyvavo 130.

Pagrindinis prizas - elektrinis dviratis. Jis iškeliavo į Vainutą. Prizą įsteigė „LT energija“, o laimingą bilietą ištraukė Vainuto futbolo komandos narys Arūnas Trakšelis. Pagėgių savivaldybės mero V. Bendaravičiaus įsteigtą prizą – dviračių laikiklį prie lengvojo automobilio – laimėjo pagėgiškė Rasa Baranauskaitė. Seimo nario R. Juškos prizas - karutis – iškeliavo į pagėgiškio Pauliaus Šimkaus namus.

Šventėje neužmirštas nė vienas: esate aistringas sporto gerbėjas – turėjote galimybę stebėti futbolo turnyrą, skirtą Pagėgių bendruomenės taurei laimėti. Pirmąją vietą iškovojo ir gražuole taure džiaugėsi komanda „Ąžuolas“. Antroji vieta atiteko komandai iš Pagėgių „Bendruomenė“, trečioji  - komandai „Vainutas“.  Jauniausias žaidėjas – Marijus Jazbutis, vyriausias – Georgijus Drožanu. Jiems įteikti Pagėgių tarybos naro Remigijaus Špečkausko įsteigti apdovanojimai. Turnyro teisėjas P.Juodis.

O gal norėjote lengvai pasimankštinti ant Rambyno kalno. Mankštą vedė Martyna Šimkutė. Atėjote su vaikais – turėjote galimybę užeiti į vaikų kampelį, kur vyko smėlio terapijos, muilo burbulų fiesta, laukė gaivinantys gėrimai vaikams. Šias veiklas inicijavo asociacija „Tikri kaimynai“. Norėjote pasiklausyti muzikos – štai jums bičiulių šilutiškių pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Gražvydo Railos. O jei jums daugiau prie širdies liaudies muzika, tai Aksaveros Mikšienės vadovaujamas ansamblis „Kamana“ arba Pagėgių neįgaliųjų draugijos moterų ansamblis „Rambynas“, vadovaujamas Virginijos Bubelienės su kaupu patenkino jūsų pasirinkimą. O mylintiems saksofono muziką grojo Aleksandras Lakšmanas. Norėjote pasitikrinti žinias apie Lietuvą, Pagėgių kraštą – turėjote galimybę dalyvauti viktorinoje, kuri nuolat vyksta ant Rambyno kalno.

Vaišėmis rūpinosi Pagėgių neįgaliųjų draugija

Atėjote nesuspėjęs pavalgyti – metai iš metų tuo pasirūpina Pagėgių neįgaliųjų draugija, o virėjų virėja šiame būryje yra Nijolė Rukienė. Neįgaliųjų draugijos nariai verda tradicinę rūgštynių sriubą. Šias metais jos išvirta 100 litrų. Gardžios sriubos recepto moterys neišdavė, bet sakė, kad sriubai virti sunaudojo 12 kilogramų mėsos, 5 litrus grietinės, 40 kiaušinių. Vien lauko rūgštynių pririnkti 100 litrų sriubos jau yra iššūkis. O kuomet didžiojoje keptuvėje pradeda spirgėti spirgučiai tradicinei kiaušinienei pagardinti, tuoj pat išsirikiuoja eilė. Ir nesvarbu, ar tu sotus, ar alkanas, bet tokio gardumo atsisakyti nevalia. Šiemet kiaušinienei sunaudota 1 000 kiaušinių. Per tiek metų kiaušinienę kepti teko ir vieniems, ir kitiems, tačiau čia vadovavo Lina Bukauskienė ir Kristina Dvarvytienė.

Visą šį renginį - rungtynes, dviračių žygį, žaidimus, koncertus, atrakcijas - apimti reikėtų galingo filmuojančio drono. Deja, blyksėjo tik gausybė fotoaparatų, kuomet į dangų pakilo 450 kvadratinių metrų Lietuvos trispalvė ir 30 kvadratinių metrų asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ vėliava.

Beje, rekordinė trispalvė iš Lietuvos ambasados Ukrainoje į Lietuvą parvežta tik šventės išvakarėse. Po vėliavomis tilpo visi pagėgiškiai ir renginio svečiai. Gera ir didinga buvo, kad esame čia, žaliuosiuose Pagėgiuose, gražiausioje pasaulio šalyje Lietuvoje ir galime visi drauge minėti ne tik Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną, bet ir asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ dvidešimtmetį bei kartu su viso pasaulio lietuviais giedoti Vinco Kudirkos Tautišką giesmę.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?