Policijos pareigūnai primena būti atsargiems ir neatskleisti savo duomenų

2021-07-16, Tauragės AVPK nuotr.

Sukčiavimo būdų pastaruoju metu Lietuvoje daugėja, sukčiai darosi vis kūrybingesni ir sumanesni. Šiuo metu vienas iš sukčiavimo būdų, kai asmuo sulaukia skambučio iš galimai ,,Swedbank“ darbuotojo, kuris kalba rusų kalba ir informuoja, kad turite kuo skubiau pateikti asmens duomenis, siekiant prisijungti prie el. bankininkystės užbaigti pradėto sandėrio. Būkite atidūs ir įsidėmėkite, kad banko darbuotojai neprašo pateikti duomenų, juolab užbaigti sandorio. Jei sulaukiate tokio skambučio, nedelsiant nutraukite pokalbį ir informuokite apie tai policijos pareigūnus.

Liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užregistravo 5 pranešimus, kai sukčiai bando tokiu būdu apgauti ir pasisavinti asmenų pinigus. Primename, jei sulaukėte įtartino skambučio ar pas Jus apsilankė nepažįstamas asmuo:

  • neskubėkite vykdyti asmens prašymų;

  • būtinai patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;

  • jokiu būdu neperduokite pinigų ar nesuteikite asmens duomenų siekiant prisijungti prie jūsų el. bankininkystės;

  • neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus;

  • atminkite, kad įvykus eismo įvykiui ar kitai nelaimei, policija, gydytojai ar kiti specialistai

    niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo);

Kiekvienu atveju, kilus įtarimams ar sulaukus įtartino skambučio ir vis abejojantiems informacijos tikrumu,visada skambinkite tel. Nr. 112 arba 8 700 60000.

Saugokite save, savo turtą, perspėkite artimuosius, kaimynus, senyvo amžiaus žmones.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!