Patvirtinta nauja administracijos direktoriaus pavaduotoja

2021-07-18, Sergėjus Gvildys

Šią savaitę neeiliniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo užbaigtas valdančiosios daugumos kėdžių perstumdymas. Anksčiau atleistą iš pareigų dėl prarasto pasitikėjimo administracijos direktoriaus pavaduotoją Dalią Rudienę pakeitė buvusi politinė bendražygė, visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ pirmininkė Daiva Žebelienė.

Prarado pasitikėjimą

Bruzdėjimas dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo kėdės neprasidėjo netikėtai. Jau senokai, dar prieš keletą mėnesių, sklandė kalbos, kad visuomeniniame komitete „Už žmonių valdžią“ rūksta nepasitikėjimo D. Rudiene dūmai. Galutiniai sprendimai buvo priimti paskutiniame Tarybos posėdyje, vykusiame biržely. Tuomet komitetui atstovaujantys politikai D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas pareiškė nepasitikėjimą administracijos direktoriaus pavaduotoja. Šio pareiškimo iniciatoriai teigė, kad taip išreiškė visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ daugumos valią.

Nepaisant atskirų politikų priešingos nuomonės, minimalia balsų dauguma buvo priimtas sprendimas atleisti D. Rudienę iš užimamų pareigų. Tačiau posėdžio metu nebuvo svarstoma dėl naujos kandidatūros tvirtinimo į atlaisvintas administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Naujai siūlomos kandidatės, komiteto lyderės D. Žebelienės dar lauke Specialiųjų tyrimų tarnybos filtras.

Šį barjerą kandidatė sėkmingai įveikė ir liepos 15 dieną neeiliniame Šilutės rajono tarybos posėdyje buvo svarstomas vienintelis klausimas - dėl jos patvirtinimo į šias pareigas.

Tikisi dialogo darbe

Dar prieš diskusijų pradžią apie siūlomą kandidatę į Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą ne vienam knietėjo klausti dėl pasirodžiusios informacijos apie VTEK (Vyriausios tarnybinės etikos komisijos, -red.) pradėtą tyrimą D. Žebelienės atžvilgiu dėl galimo viešų ir privačių interesų supainiojimo. Tačiau galimiems nepatogiems klausimams kelią užkirto meras Vytautas Laurinaitis, kuris informavo VTEK išaiškinimą, kad jei būtų priimtas nepalankus politikei sprendimas, jis neužkirs kelią užimti šias pareigas.

Prieš slaptą balsavimą Tarybos narys Audrius Endzinas pareiškė nusišalinimą nuo balsavimo procedūros. Dar anksčiau, prieš posėdį, nusišalino Tarybos narė Sandra Tamašauskienė, dėl giminystės ryšių su kandidate. Įvykusio slapto balsavimo metu, dauguma politikų (13 – „už“, 9 – „prieš“ ir 1 susilaikė) pasisakė už D. Žebelienės paskyrimą į administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas.

Naujai paskirta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja „Šilokarčemai“ teigė, kad per likusį pusantrų metų laikotarpį, kuriuo jai teks dirbti iki naujų rinkimų, savo jėgas sukoncentruos į visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ nuostatų įgyvendinimą. Konkrečių darbų neįvardindama politikė paminėjo, kad didžiausias krūvis bus administracinės naštos darbuose. Būdama neabejotina politinės organizacijos lydere ji nemato problemų darbe su būsimu vadovu ir kitu politiniu lyderiu.

Darbe su administracijos direktoriumi Virgilijumi Pozingiu galimus aštrius klausimus D. Žebelienė tikisi spręsti dialogo ir susitarimų būdu.

Taikiai nusiteikusiai politikei linkime sėkmės naujose pareigose.  


Straipsnio komentarai

kaži2021-07-20
kaip jai seksis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis 2021-07-18
Gražus momentas užfiksuotas nuotraukoi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jeigu2021-07-18
Jeigu bus taip, kaip teigia D. Žebelienė, laukia įdomūs pasikeitimai, kai kurių klausimų sprendime. Svarbiausia nesupainioti kur tavo, o kur visų. Pagunda didelė, norinčių pakišti kiaulę daug. Gal būt verslas, jos asmenyje, turės savo žmogų Savivaldybėje rūpimų klausimų sprendime, nes visiškai apleistas turizmo, sporto, meno sektorius, o tam būtina vadovų atestacija ir keitimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?