VTEK sprendimas gali būti apskųstas

2021-07-17, „Šilokarčemos“ informacija
Politikas T. Budrikis neatmetė galimybės apskųsti šį sprendimą teismui. S. Gvildžio nuotr.
Politikas T. Budrikis neatmetė galimybės apskųsti šį sprendimą teismui. S. Gvildžio nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) priėmė sprendimą - pamario krašto politikas Tomas Budrikis užsiėmė neteisėtu atstovavimu. Pats Tarybos narys „Šilokarčemai“ sakė, kad jam keistokai atrodo situacijos traktavimas, kuris galimai kvestionuoja Tarybos nario galimybes vykdyti profesinę veiklą.

VTEK vienbalsiai nusprendė, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys T. Budrikis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimą atstovauti (12 straipsnio 2 dalį). Pagal šį teisės aktą, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

Iš surinktų tyrimo duomenų matyti, kad pernai rugpjūtį valstybės politikas Šilutės rajono savivaldybės administracijoje atstovavo savo valdomai UAB „Stomeda“. Pastarosios vardu T. Budrikis pasirašė rangos darbų sutartį.

Įstatymas nedraudžia valstybės politiko vadovaujamai bendrovei sudaryti sutarčių su šios savivaldybės administracija, bet laikytis jam nustatytų ribojimų privalu, o VPIDĮ nustatytos išimtys šiuo atveju nebuvo taikomos.

Įvertinusi nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Šilutės rajono savivaldybės tarybai nustatyti tvarką, kaip turėtų būti teikiami ir nagrinėjami jos narių prašymai konkrečiais atvejais taikyti jiems VPIDĮ nustatytų atstovavimo apribojimų išimtis, taip pat nustatyti atitinkamų sprendimų priėmimo pagrindus.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

Pats T. Budrikis „Šilokarčemai“ sakė, kad jam keistokai atrodo situacijos traktavimas, kuris galimai kvestionuoja tarybos nario galimybes vykdyti profesinę veiklą. Tačiau bet kuriuo atveju priimtą sprendimą gerbia ir ateityje tikisi, kad pavyks išvengti panašių pažeidimų. Taip pat politikas neatmetė galimybės apskųsti šį sprendimą teismui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?