Šilutiškių jaunučių lengvaatlečių sėkmingiausios rungtys – bėgimai

2021-07-22
Pamariškių komandos ir jos trenerių Linos Leikuvienės, Audriaus Urmulevičiaus džiaugsmingų emocijų pliūpsnis po bendromis pastangomis nukaltos šaunios pergalės.
Lietuvos jaunučių (iki 15 m.) lengvosios atletikos pirmenybėse Marijampolėje liepos 7-8 dienomis dvi barjerinio bėgimo rungtis laimėjo Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Nojus Petraitis, Mykolas Maurius finišavo trečias, Goda Šiaudvytytė, bėgusi 800 ir 1 500 metrų kliūtinį bėgimą, užėmė 2-3 vietas, ietį metęs Vilmantas Retenis – trečias (trenerė Lina Leikuvienė). Rajonų grupėje (27 komandos) nugalėjo pamariškių rinktinė, pelniusi 240 taškų. Šią pergalę padėjo nukalti ir trenerių Audriaus Urmulevičiaus bei Stasio Oželio auklėtiniai.

Marijampolėje varžytasi dvi dienas. Kovojo miestų ir rajonų rinktinės. Tarp miestų (10 komandų) nugalėjo Kauno pirmoji rinktinė (685,5 tšk.), tarp rajonų pirmavo šilutiškiai, 2-3 vietas užėmė Šiaulių rajono ir Raseinių komandos, pelniusios 222 ir 214,5 tšk. 34 laipsnių karštis, tvankuma gerokai apsunkino sportininkų startus. Reikėjo įveikti ne tik varžovus, bet ir orą, vertusį vaduotis nuo leipulio. Pamariškiai tą dvigubą konkurenciją atlaikė.

N. Petraitis finišavo pirmas, bėgdamas 110 ir 300 metrų barjerinius bėgimus. Trumpesnę distanciją įveikė per 16,93 sek., ilgesnę – per 43,80 sek. Nojus iškovojo du čempionų titulus, du kartus į komandos taupyklę įdėjo po 18 taškų. 110 metrų barjerinio bėgimo take trečią rezultatą parodė Mykolas Maurius – 18,46 sek. Jis pridūrė 14 tšk. Bėgdamas 300 metrų barjerinį bėgimą M. Maurius finišavo ketvirtas. Jo laikas – 47,20 sek., pelnyta 13 tšk.

Kaip sako trenerė L. Leikuvienė, barjerinis bėgimas – sunki rungtis. Ji ne bet kam, lankstiems, stipriems ilgakojams, gebantiems koordinuotai perskrieti tankiai išdėstytas 91 cm aukščio kliūtis. Nojaus ir Mykolo „grobis“ Marijampolėje – du aukso ir vienas bronzos medalis. Sidabro ir bronzos medalius iškovojo Goda Šiaudvytytė, bėgusi 800 metrų ir 1 500 metrų kliūtinį bėgimą. Pirmą distanciją nubėgo per 2:25,88 min., - antra vieta, antrą distanciją įveikė per 5:48,01 min. – trečia vieta.

Į prizininkus prasimušė ir Vilmantas Retenis, numetęs 600 gramų ietį 43,63 metro. Vilmantas pelnė bronzos medalį. Rutulio stūmimo varžybose jis tenkinosi 9-a vieta. 4 kg įrankį nustūmė 12,02 m. V. Retenis komandai uždirbo 14 ir 8 tšk. Bet tai dar ne visas jo indėlis. Šilutės sporto mokyklos berniukų ir mergaičių rinktinės daug taškų pelnė bėgdamos estafetinius bėgimus 4x100 m. Rungties ypatumas – estafetės lazdelės perdavimo momentas, reikalaujantis iš komandos narių suderintų veiksmų per akimirką. Jos metu galima prarasti brangias sekundes arba neprarasti. Dėl to prakaituojama treniruotėse. Marijampolėje, pavyzdžiui, perduodant lazdelę suklydo vilnietės. Šilutiškių komanda (Roman Budinkin, Nojus Petraitis, Vilmantas Retenis, Mykolas Maurius) užėmė 5-ą vietą – 48 tšk. Distancija įveikta per 50,90 sek. Mergaitės (Gabrielė Urniežiūtė, Goda Šiaudvytytė, Mija Pielikytė, Augustė Juškaitė) liko aštuntos – 55,14 sek. Jų įnašas – 36 tšk. Prie komandos bendros pergalės taip pat prisidėjo bėgikės Mija Pielikytė, Vytautė Vasiljevaitė (2000 ir 1500 m.), Darija Sūdžiūtė (rutulys), Skaistė Goštautaitė (ietis), Augustė Juškaitė (200 ir 400 m.), Gabrielė Urniežiūtė (200 m.).

Svarbi buvo ir komandos gera nuotaika, nusiteikimas kovai, draugų palaikymas. Pastangų suma – pirma vieta tarp rajonų. O komandos lyderiai N. Petraitis ir G. Šiaudvytytė pakviesti į Lietuvos jaunučių rinktinę ginti jos garbę Baltijos šalių mače liepos 27 dieną Vilniuje.