Spąstai stipruoliui

2021-07-23
Iš kairės: treneris Laimis Li Čin Chai, Lorenas Matevičius, čempionas Tomas Li Čin Chai ir Manfredas Burzdžius, pelnęs mažąją taurę pagal Sinklerio lentelę, kai lyginamas visų atletų iškeltas svoris ir asmeninis svoris.     
Iš kairės: treneris Laimis Li Čin Chai, Lorenas Matevičius, čempionas Tomas Li Čin Chai ir Manfredas Burzdžius, pelnęs mažąją taurę pagal Sinklerio lentelę, kai lyginamas visų atletų iškeltas svoris ir asmeninis svoris.     

Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate Telšiuose kai kuriems atletams laimėti padėjo ne tik jėga, bet ir jų trenerių sumanytas taktinis kovos vedimo planas. Tokiu būdu kelią į čempiono titulą nusitiesė Šilutės klubo „Lokys“ sunkiasvoris Tomas Li Čin Chai, kurį treniruoja jo tėvas Laimis Li čin Chai ir Liudas Čičirka, paruošę planą vietoje, kaip nugalėti tarp atletų, sveriančių iki 96 kg. 

Vyrų ir moterų sunkiosios atletikos čempionatas surengtas Telšių sporto arenoje liepos 2-4 dienomis. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai ir suaugusieji tam ruošėsi motyvuotai, užsibrėžę siekti aukštesnių rezultatų bei prizinių vietų. Nebuvo, kad viskas sektųsi, tačiau treneriai L. Čičirka ir L. Li Čin Chai auklėtinių pasirodymų patenkinti. Svarbiausia, kad vaikinai kovojo iki galo, nepalūžo kluptelėję, taisę padėtį sekančiu bandymu. Geriausiai su svoriais susitvarkė 27-erių Tomas Li Čin Chai, dviem veiksmais iškėlęs 195 kg. Rovimo veiksmu įveikė 130 kg, stūmimo veiksmu iškėlė 165 kg. Šis rezultatas garantavo pirmą vietą ir aukso medalį. Laimėta ne be taktinės gudrybės, kai varžovas buvo priverstas užsisakyti jam per sunkų svorį ir taip pakliuvo į iš anksto paspęstus spąstus. Tomas Li Čin Chai yra daug kartų gynęs šalies garbę tarptautinėse varžybose, jam užtenka jėgos, patirties bei įgimto racionalumo, kaip aplenkti konkurentą. Tą pademonstravo Telšiuose, nors pandemija trukdė pilna jėga ruoštis čempionatui.

Telšiuose nenuvylė ir jaunesni šilutiškiai. Ramūnas Šteinys (svorio kategorija iki 55 kg) ir Manfredas Burzdžius (iki 67 kg) užėmė ketvirtas vietas. Ramūno dvikovės rezultatas – 117 kg (rovė 50, stūmė 67 kg). Gaila, nepavyko išrauti 55 kg., kurie būtų leidę džiaugtis bronzos medaliu. Dar mažiau pritrūko Manfredui, įveikusiu dviem veiksmais 192 kg (rovė 85, stūmė 107 kg). Jam reikėjo pastumti 2 kg sunkesnę štangą, kad liktų trečias. Penktą vietą užėmęs Lorenas Matevičius (iki 73 kg) dviem veiksmais iškėlė 185 kg (rovė 85, stūmė 100 kg). Buvo išstūmęs ir 110 kg, bet gal koją ne taip pastatė ir prarado koordinacijos kontrolę. Jau prie lyderių priskiriamam Osvaldui Mamčenkovui sutrukdė patirta trauma. Šie vaikinai tikisi revanšo Lietuvos atskirų veiksmų čempionate rudenį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?