Motociklininkų viešnagė Estijoje

2021-07-21, “Šilokarčemos“ informacija
Be įžymių vietų lankymo, motociklininkai tapo šio universiteto Fotografijos fakulteto studentų modeliais.
Be įžymių vietų lankymo, motociklininkai tapo šio universiteto Fotografijos fakulteto studentų modeliais.

Sovietmečiu motociklas buvo naudojamas kaip susisiekimo priemonė, nes automobilį ne kiekvienas mirtingasis galėjo turėti, o jei ir galėjo, tai tik po ilgo laukimo eilėje, gavęs taloną. Dabar motociklas, juo važiuojantys laikomi savotiškais ekstremalais, šiek tiek kitokio „sukirpimo“ žmonės. Pagėgiuose kitokio „sukirpimo“ - Svetlana ir Edmundas Jašinskai.

Ši šeima išties atlaikiusi tolimas keliones, viena paskutiniųjų kelionių - Estija. Svetlana ir Edmundas yra tarptautinio motociklininkų klubo „Vulcan Riders Owners Club“ Lietuvos skyriaus nariai. Tai Vulkan klasės motociklų gamintojų įkurtas klubas. Šiandien šie klubai veikia Suomijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, Kanadoje, Italijoje, JAV, Brazilijoje ir daugelyje kitų valstybių, iš viso 35 šalyse.

„Vulkanai“, kaip save vadina šios grupės narai, liepos 8-11 dienomis viešėjo Estijoje. Tartu rotušės aikštėje buvo atidaryta „Pallas“ universiteto vasaros meno mokykla. Motociklininkus iš Suomijos, Estijos ir Lietuvos sveikino Tartu miesto meras. Lietuvai atstovavo keturios šiam klubui priklausančios šeimos, tarp jų ir pagėgiškiai S. bei E. Jašinskai.

„Vasaros mokykla prasidėjo noru peržengti įprastus mokymų ir renginių rėmus bei išplėsti supratimą apie tarpdiscipliniškumą“, - sakė „Pallas“ universiteto rektorius Vallo Nuust. „Pallasas“ nori išsamiau pristatyti Estijos meną sutelkdamas dėmesį į Tarptautinės vasaros motociklų mokyklos veiklą, skirtą aplankyti svarbias Tartu miesto ir jo apylinkių meno bei kultūros vietas.

Savaitgalį žmonės motociklais riedėjo per Tartu galerijas ir muziejus, kelių menininkų studijas bei kultūrines ir istorines vietas Tartu apylinkėse.

Be įžymių vietų lankymo, motociklininkai tapo šio universiteto Fotografijos fakulteto studentų modeliais. Kitą dieną universiteto patalpose buvo suorganizuotas mini parodos atidarymas ir pristatymas, o didžioji paroda vėliau bus pristatyta fotografijų parodoje „Vein ja Vine“ ir „Pallas“ galerijoje Riiamäe mieste.

Kiekvienas vasaros stovyklos narys gavo sertifikatą, kuriuo tvirtinama, jog išklausė 20 akademinių valandų apie tarpdisciplinį meną ir rektoriaus Vallo Nuust mamos numegztas kojines.

Vasaros mokyklos organizavimą rėmė Tartu miestas ir Estijos kultūros fondas. Šie renginiai skirti Tartu miesto ir jo apylinkių populiarinimui ir sklaidai apie nuostabų Estijos miestą Tartu, mat 2024 metais šis miestas pretenduoja tapti Europos kultūros sostine.

Tai antroji šio Lietuvos motociklininkų klubo viešnagė Estijoje. Vos pasibaigus šių metų meno raliui motociklininkai buvo pakviesti į kitų metų suvažiavimą Estijoje, kuris vyks liepos 7-10 dienomis. Tad jei jūs turite Vulkano klasės motociklą, mielai junkitės prie klubo Lietuvoje ir svetingi estai su universiteto rektoriumi, ralio sumanytoju Vallo Nuust visų jūsų mielai lauks.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?