Politikui leidžiama daugiau pasakyti

2021-07-26, Sergėjus Gvildys
Z. Merliūnas prašo pradėti tirti administracijos direktoriaus pasisakymus, žeminančius Tarybos nario reputaciją.
Z. Merliūnas prašo pradėti tirti administracijos direktoriaus pasisakymus, žeminančius Tarybos nario reputaciją.

Neeiliniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kurio metu buvo patvirtinta nauja administracijos direktoriaus pavaduotoja, iš opozicijos stovyklos buvo kreiptasi į Šilutės merą su prašymu pradėti tyrimą administracijos direktoriaus atžvilgiu. Kas gi netiko opozicijai?

Prašo pradėti tyrimą

Dar prieš prasidedant neeiliniam Tarybos posėdžiui, sušauktam dėl administracijos direktoriaus pavaduotojos skyrimo, žodžio posėdžio pabaigoje pasiprašė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Zigmantas Merliūnas. Priminsime, kad Tarybos narys atstovauja Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijai. Jaunas politikas perskaitė savo pareiškimą, adresuotą Šilutės merui Vytautui Laurinaičiui. Šiuo pareiškimu konservatorius prašė pradėti tyrimą administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio atžvilgiu dėl jo pasisakymų nuotoliniame Tarybos posėdyje, vykusiame šių metų gegužės 27 dieną.

Z. Merliūnas pareiškime pacitavo V. Pozingį: „Turiu informacijos, kurią žinau, ir pas mane Jūs buvote atėjęs. Jeigu tą informaciją pateikčiau, kurią Jūs siūlėte... aš galėčiau tai paviešinti, tai Jums, kaip Tarybos nariui, turbūt turėtumėte atsistatydinti.“ Būtent šis pasisakymas, kuriuo lyg ir kaltinamas konservatorių partijos narys kažkuo tokiu, dėl ko netenkama Tarybos nario mandato, tačiau konkrečiai neįvardinant. Todėl politikui kelia susirūpinimą, ar taip nebuvo mėginama sumenkinti jo, kaip Tarybos nario ir visos politinės valdžios institucijos reputaciją: „Savivaldybės administracijos direktorius savo pareiškimu pateikė niekuo nepagrįstą ir iš esmės klaidinančią informaciją. Šiuo iššaukiančiu pareiškimu buvo siekiama pateikti ne konkrečius faktus, o tik siekiama sukelti niekuo nepagrįstas abejones manimi, kaip Savivaldybės tarybos nariu, mano sąžiningumu, taip pat tokie pareiškimai menkina ir mūsų visos Savivaldybės tarybos bei Savivaldybės institucijų dalykinę reputaciją“, – teigiama politiko pareiškime.

Todėl Z. Merliūnas paprašė mero įvertinti, ar administracijos direktorius nepažeidė valstybės tarnautojų tarnybinės etikos principų.

Meras neskuba ir aiškinasi situaciją

Tačiau su sprendimais ir išvadomis mero institucijoje neskubama. Pirmiausia šį pareiškimą turės įvertinti Juridinis skyrius, informavo meras V. Laurinaitis. Juristų paprašyta atsakyti, ar pareiškimo kontekste įvardintu atveju mero institucija yra kompetentinga pradėti tyrimą. Taip pat juristai turės nuspęsti, ar V. Pozingio pasisakymas Tarybos posėdyje patenka į Etikos komisijos kontrolės ribas.

Paprašytas pasakyti asmeninę, politiko V. Laurinaičio nuomonę apie direktoriaus pasisakymą, meras teigė: „Politikui yra daugiau leidžiama nei fiziniams asmenims. Jis gali ir daugiau pasakyti, kitaip tariant papolitikuoti“, – teigė meras telefonu. O visumoje, mero nuomone, sunku ką ir pasakyti, neturint informacijos.

V. Laurinaitis mano, kad jei bus sprendimas apie tyrimo pradėjimą, galimai sužinosime, apie kokią informaciją, susijusią su Z. Merliūnu, kalbėjo administracijos direktorius V. Pozingis. Tačiau bendroje visumoje mero požiūris ir veiksmai šioje situacijoje - tarsi galimybių paieška apsaugoti koalicijos partnerį. Taip pat bręstantį konfliktą tarp Tarybos nario ir valstybės tarnautojo pamėginti nuslopinti jo užuomazgoje, neduodant įsibėgėti skundų ir kaltinimų karuselei. Juk valdančiajai daugumai tikrai nėra reikalingi žvangantys kardai virš apvalaus Tarybos posėdžių salės stalo. Taigi meras, kaip ir dera patyrusiam politikui, panašu, kad ieško galimybių atrasti kompromisinių kelių situacijoje, atsiradusioje iš niekur. 


Straipsnio komentarai

Šilutiškis2021-07-27
Meras, bei visi kiti rinkti politikai, išrinkti ne tam, kad galėtų ,, daugiau pasakyti už fizinį asmenį'', o tam, kad daugiau, sąžiningai ir be ,,politikavimo'' tarnautų tam pačiam fiziniam asmeniui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2021-07-26
Žinant Pozingį, jeigu jis kažką turėtų, tai būtų jau senai paviešinęs ir nusikratęs Merliūno. O Merliūnas irgi ne durnas, jei turėtų ko bijoti, pats neprašytų, kad būtų tyrimas pradėtas, o jo metu galimai kažkas paaiškėtų. Manau, kad Pozingis neturi kozirių užantyje, o tik blefuoja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stasys2021-07-26
Merui V. Laurinaičiui labai tinka ,kad šalia jo buriasi politikai ,kuriems "yra daugiau leidžiama nei fiziniams asmenims". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kokios problemos,2021-07-26
tai paviešinkit tą paslaptingą info, apie Tarybos narį Z. Merliūną ir nereikės čia Merui sukti galvos, kam kas galima Komentaras patinka Komentaras nepatinka