Klasikinė muzika po bažnyčios skliautais

2021-07-26, Saulius Sodonis, Žemaičių Naumiesčio muziejininkas
Žemaičių Naumiesčio evangelikų bažnyčioje koncertavo (iš kairės): D. Dėdinskaitė, T. Motiečius ir G. Pyšniak.  
Žemaičių Naumiesčio evangelikų bažnyčioje koncertavo (iš kairės): D. Dėdinskaitė, T. Motiečius ir G. Pyšniak.  
Šeštadienį, liepos 17 d., praėjusiais metais suremontuotoje ir gerokai atšviesėjusioje Žemaičių Naumiesčio evangelikų liuteronų bažnyčioje surengtas koncertas, pavadintas „Iš litvakų muzikos paveldo“. Tai buvo jau dešimtą kartą vasaromis rengiamo „Kintų festivalio“ vienas iš koncertų, kuris nesenai peržengė sau įprastą Kintų erdvę.

Koncertavo trys labai charizmatiški atlikėjai: smuiku griežė Dalia Dėdinskaitė, violončele grojo Gleb Pyšniak, akordeonu – Tadas Motiečius. Šie trys muzikantai puikiu savo grojimu bei nesuvaidintomis emocijomis labai taikliai perdavė kompozitorių kūrinius bei lyg ir pasakojo litvakų gyvenimą. Susirinkusiems taip pat buvo įdomu sužinoti, kad visame pasaulyje žinomų pasaulinių kompozitorių šaknys yra Lietuvoje.

„Kintų festivalio“ sumanytoja ir rengėja Audra Kininiūtė-Juodeškienė sakė, kad  pilna susirinkusiųjų evangelikų liuteronų bažnyčios erdvė liudija, jog žmonėms reikia tokių koncertų. Todėl labai tikėtina, kad ateinančiais metais čia bus surengta ir daugiau šio festivalio koncertų. O tuo pačiu pakvietė dar šiais metais atvažiuoti į vos 40 minučių kelio nuo Žemaičių Naumiesčio esančius Kintus ir pasiklausyti šiais metais rengiamų koncertų.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!