Renkatės kelionę? Viena Balkanų šalis, kurią privalu aplankyti

2021-07-27, Pranešimas spaudai

Jei Jus kamuoja pažinimo bei kokybiško poilsio ilgesys, turbūt vis peržiūrite įvairiausius kelionių agentūrų pasiūlymus. Deja, per ilgai svarstote, kur su šeima geriausia būtų išvykti, bei taip ir nesusipakuojate lagaminų? Apgalvokite galimybę aplankyti Balkanų pusiasalyje esančią Juodkalniją, slepiančią kai kurių turistų taip ir neužčiuoptų lobių - čia Jūsų laukia unikalūs kraštovaizdžiai, šiluma bei gilios istorinės atminties pėdsakai.

Kada vykti?

  • Labai įdomu yra tai, jog šios šalies teritorijoje vyrauja net kelios klimato zonos, todėl kiekvienas čia atras sau tinkamą išvykos vietą bei laiką. 

  • Pakrančių zona pasižymi viduržemišku klimatu su ilgomis ir sausomis vasaromis bei trumpomis žiemomis, todėl kelionę galite planuoti tiek pavasarį, tiek rudenį. Tada tikrai turėsite progą pasideginti, pasipliuškenti Adrijos jūroje bei mėgautis nuostabiais saulėlydžiais. 

  • Liepos mėnesį temperatūra šalyje pasiekia piką, tad kalnų zona keliautojams suteikia atgaivos jausmą dėl vėsesnės temperatūros. Vykdami vasarą, galėsite planuoti išvykas į kalnus, kurių viršūnę pasiekus lauks kvapą užgniaužiantys vaizdai.

Kur vykti?

  • Jeigu norite daugiau laiko praleisti paplūdimiuose ir Jūsų turistiniai pasivaikščiojimai tiek nedomina, planuokite kelionę į pakrančių zoną - Budvą, Petrovacą arba Tivatą.

  • Neapsigaukite - kelionė į Juodkalniją lėktuvu ir apsistojimas viename mieste nereiškia, kad nieko naujo už viešbučio sienų neišvysite. Pavyzdžiui, vykstant į Budvą, ne tik pasimėgausite saulės spinduliais, bet ir pamatysite išsaugotą viduramžišką architektūrą. Skirkite dieną pasivaikščiojimui miesto senamiestyje - čia gausu įvairių parduotuvėlių, kavinių bei istoriją menančių pastatų (kaip Šventosios Trejybės bažnyčia arba Citadelės tvirtovė, kuri buvo pastatyta devintame amžiuje ir tarnavo saugant šį unikalų miestą nuo ankstyvų dienų).

Ką valgyti?

  • Meniu Juodkalnijoje yra nuklotas daugybe mėsos patiekalų (visų labai mylima lėtai troškinta veršiena piene su daržovėmis), bendrai, jie yra žymiai pigesni už žuvies gaminius.

  • Čia galite paragauti tikrai unikalių jūros gėrybių derinių (tarkim, buzara). 

  • Pusryčiams vietiniai dažnai renkasi mums gerai žinomus lietinius blynus su tokiais pagardais kaip vaisiai ar riešutai bei kepinius su sūriu, špinatais bei bulvėmis.

Kaip keliauti?

  • Kelionė į Juodkalniją lėktuvu tikėtina Jums sutaupys ir pinigų, ir laiko, jei būsite tik šioje šalyje.

  • Tuo atveju, jei planuojate pamatyti daugiau miestų ar net kitą artimą Balkanų šalį, galite galvoti apie išvyką automobiliu. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!