Į čempionus nepakilo, bet bronzos medaliams jėgų užteko

2021-08-02

Lietuvos stalo teniso veteranų 47-ajame čempionate Kelmės sporto centre dvi dienas varžėsi 222 dalyviai (195 vyrai, 27 moterys). Šilutės rajono atstovų – 5, iš kurių po du bronzos medalius iškovojo Algis Mykolas Šaulys ir Jonas Piekautas.

Kelmės sporto centre mažąsias raketes sukryžiavo devyniolikos amžiaus grupių senjorai. Senjorai „pradinukai“ – 30-39 metų, vyriausi veteranai – 85-erių bei vyresni. Čempionams ir prizininkams buvo įteiktos 64 taurės ir 157 medaliai. Šilutės rajonui atstovavo Vytautas Šaulys (Juknaičiai), šilutiškis Vaclovas Anuškevičius (amžiaus grupė 65-69 m.), Algis Mykolas Šaulys (Bikavėnai), šilutiškis Zigmas Tamošiūnas (amžiaus gr. 70-74 m.), šilutiškis Jonas Piekautas (amžiaus gr. 75-79 m.).

Varžėsi vienetų ir dvejetų dalyviai. Porininkais galėjo tapti ir gretimų amžiaus grupių dalyviai. Tarp pamariškių geriausiai pasirodė prie lyderių priskiriami praėjusiojo čempionato prizininkai A. M. Šaulys ir J. Piekautas, kartu žaidę dvejetų varžybose. A. M. Šaulys – aktyvus gynėjas, J. Piekautas – puolėjas. Tai kombinacinio stiliaus duetas, priverčiantis varžovus klysti arba pelnantis taškus tiesioginėmis atakomis. Niekam nėra lengva prieš juos žaisti, bet ir kombinatoriai kartais ima nepataikyti, rodos, numušamą kamuoliuką. Stalo tenise menkiausia įtampa atsiliepia žaidimo kokybei. Kelmėje Algis ir Jonas žaidė banguotai.

Nors jie laimėjo bronzos medalius vienetų bei dvejetų varžybose, nebuvo itin patenkinti pasiektais rezultatais, pretendavo į daugiau, nes turimos jėgos, techninis žaidimo arsenalas tai leido. Vienetų varžybose A. M. Šaulys apmaudžiai pralaimėjo kovą dėl sidabro medalio kauniečiui Genadijui Degteriovui – 2:3. Čempiono vardą iškovojo panevėžietis Povilas Bagužis. A. M. Šaulys ir Valdemaras Lapinskas (Utena) užėmė trečias vietas. Z. Tamošiūnas tenkinosi vieta kiek žemiau turnyrinės lentelės vidurio. Trečias tarp savo amžiaus grupės dalyvių liko ir J. Piekautas, sidabro medalį pelnė kaunietis Antonijus Kondrotas, čempiono titulą užtikrintai apgynė Stasys Rimeikis (Druskininkai). Dvejetų varžybose J. Piekautas ir A. M. Šaulys (amžiaus gr. 70-79 m.) taip pat liko treti.

Žaisdami prieš būsimus antros vietos laimėtojus S. Rimeikį ir V. Lapinską jie pirmavo setais 2:0, tačiau pergalingą kelią pametė ir pralaimėjo. Gi pirmą vietą užėmė P. Bagužis ir šiaulietis Vydūnas Armoška. V. Anuškevičius (Šilutė) ir V. Šaulys (Juknaičiai) į prizininkus neprasimušė, nors privertė varžovus labai stengtis.