Nacionalinis diktantas Pagėgiuose

2015-02-24, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė

Gražu ir simboliška, kad šeštadienį, Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, visoje Lietuvoje pasitikrinti lietuvių kalbos raštingumo buvo kviečiami neabejingi unikaliai, turtingai, vienai seniausių pasaulyje vartojamų kalbų piliečiai.

Pagėgiškius, panorusius dalyvauti šioje pilietinėje akcijoje, maloniai priėmė Pagėgių viešoji biblioteka, kur atvyko šešetas rašiusiųjų, kaip patys sakė, gimtojo žodžio ir kalbos grožio mylėtojų.

Rašyti Diktantą atskubėjo socialinio darbo organizatorė Lina Bukauskienė ir šeštadienio rytą nepatingėjusi anksti atsikelti gimnazistė Rima Šurdukaitė. Prieš diktanto rašymą pasidalinta mintimis, kad visos gyvenimiškos nuostatos, vertybės, moralės normos, taip pat ir meilė gimtinei, prasideda šeimoje. Kaip gražus to pavyzdys buvo Diktantą rašiusios natkiškietė Virginija Steponavičienė su trylikamete dukrele Iveta.

Diktantą rašiusiųjų darbai išsiųsti į Vilnių, kur ir paaiškės rezultatai. Tačiau ir nelaimėjus niekas neprarasta, tik parodyta meilė Lietuvai, nes pasak nuolat diktantą rašančios Būbliškių kaimo gyventojos Danutės Augaitienės, šis Diktantas – ne tik rašymas, tai patriotiška pozicija.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!