Jaunieji gimnazistai svajoja suktis žiniasklaidos rate

2013-12-03, Indrė VAITKUVIENĖ
Žurnalistų būrelį lankantys mokiniai nestokoja jaunatviško entuziazmo, žurnalistams būdingo smalsumo bei kūrybingumo.
Žurnalistų būrelį lankantys mokiniai nestokoja jaunatviško entuziazmo, žurnalistams būdingo smalsumo bei kūrybingumo.
Jauni, gražūs, ambicingi, žinantys, ko nori – štai tokie yra mokytojos Lijanos Venckienės vadovaujamo žurnalistų būrelio nariai. Siekdami, kuo daugiau sužinoti apie žurnalistų „virtuvę“, antradienį jie pasikvietė „Šilokarčemos“ korespondentę Eveliną Maliauskaitę, kurios išklausinėjo visko – kaip rašyti straipsnį, su kokiomis nemaloniomis situacijomis tenka susidurti ir kaip iš jų išsisukti bei kitų darbo subtilybių.

L. Vencienės žurnalistų būrelis Šilutės pirmojoje gimanzijoje veikia jau ne vienerius metus. Čia mokytoja ne vienam gimnazistui išugdė norą siekti aukštumų žiniasklaidoje. „Šilokarčemos“ korespondentė Evelina taip pat susižavėjo žurnalistų darbu mokytojos dėka. „Atsimenu, kai paprašiau tavęs parašyti straipsnį apie dvyliktokų šimtadienį. Ir tu taip greit man jį parašei, net redaguoti beveik nereikėjo“, – priminė mokytoja Lijana. Šiais metais žurnalistų būrelį lankantys mokiniai taip pat atrodo nusiteikę kilti žurnalistų karjeros laiptais. Jie rašo straipsnelius, kuriuos spausdina vietiniai laikraščiai, mokosi žurnalistikos pagrindų, bendrauja su įdomiais žmonėmis – rašytojais, žurnalistais. Iš viso šiais metais būrelį lanko 12 gimnazistų. Kiek iš jų taps žurnalistais dar neaišku, bet nors ir vienas naujas, bet tikras, teisingas žurnalistas Šilutės krašte tikrai nepamaišytų.

Visų pirma mokiniams pasirodė įdomu sužinoti, kokios yra žurnalistikos studijos bei kokių balų reikia norint įstotį į šią specialybę. Su šypsenomis veide mokiniai klausėsi pasakojimų apie studijas, studentišką gyvenimą, smagias paskaitas, kuriose tekdavo ir televizijos laidas suvaidinti ir įvairiausių straipsnių prikurti. Merginų rate buvusiam vieninteliam vaikinui Edvardui įdomiausia buvo tai, ar žurnalistai dažnai susiduria su situacijomis, kuriose, kaip sakoma, tenka kažkam „įkąsti“, pakritikuoti straipsnyje – jam tai atrodo labai smagu. Maloniai prie kavos puodelio su mokiniais ir mokytoja praleidusi popietę Evelina būsimiems žurnalistams linkėjo būti drąsiems, atrasti savo rašymo stilių, nieko nebijoti ir neliūdėti, jei užsitrauks kažkieno neapykantą, nes visiems niekada neįtiksi.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!