Meras V. Bendaravičius: reikėjo seniai daryti mokamus testus

2021-08-07, Parengta pagal Tv3.lt informaciją
„Kadangi mūsų gyventojų skaičius nėra didelis, mes iš karto patekome į raudoną zoną“, - sakė V. Bendaravičius. L. Jagintavičienės nuotr.
„Kadangi mūsų gyventojų skaičius nėra didelis, mes iš karto patekome į raudoną zoną“, - sakė V. Bendaravičius. L. Jagintavičienės nuotr.

COVID-19 žemėlapyje vis plačiau liejasi raudona spalva – liepos 26 d. raudonųjų savivaldybių sąrašą papildė Kaunas, Pagėgiai ir Kazlų Rūda. Jų vadovai vienareikšmiškai skatina skiepytis. Tiesa, merai piktinosi masine Jūros švente, be to, atsisakantiems skiepo siūlė įvesti atskirus apribojimus.

Siūlo mažinti socialinį kontaktą

Pagėgių meras pasisakė už mokamus COVID-19 testus ir socialinių kontaktų mažinimą tiems, kas nenori skiepytis.

Pagėgių savivaldybė į raudonųjų sąrašą pateko pagal teigiamų tyrimų procentų dalį – ji siekia 4,1 proc. Meras Vaidas Bendaravičius nurodė, kad pirmadienį Pagėgiuose COVID-19 liga serga 5 regiono gyventojai. Du iš susirgusiųjų vos prieš savaitę lankėsi pajūryje, todėl tikėtina, kad ligą parsivežė iš ten, sakė jis.

„Kadangi mūsų gyventojų skaičius nėra didelis, mes iš karto patekome į raudoną zoną. Šiandien po 11 val. pasidarėme raudoni, nors iš ryto buvome geltoni“, – sakė jis. Portalas tv3.lt teiravosi, kaip Pagėgių savivaldybė planuoja mažinti COVID-19 plitimą. Meras atsakė – ribojimus, visų pirma, turėtų griežtinti valdžia. „Jeigu Lietuvos valdžia dabar nesiima griežtesnių priemonių, nesvarbu, kad (savivaldybės – aut. past.) spalva yra kitokia, niekas nesikeičia. Jeigu mes imtumėmės iniciatyvos patys, manau, kad atsidurtume arba teisme, arba būtume nesuprasti“, – nerimavo meras. Jo teigimu, Pagėgių savivaldybė prašys, kad organizatoriai trumpintų renginių trukmę, mažintų dalyvių skaičių, reikalautų dėvėti kaukes uždarose patalpose.

Šiuo metu Pagėgiuose paskiepyti 43,7 proc. gyventojų. „Sumažėjęs noras skiepytis, labai lėtai kyla į viršų“, – situaciją apibūdino V. Bendaravičius.

Važiuos į namus

Nepaisant to, savivaldybė įvairiais būdais mėgina populiarinti skiepus. „Skatiname labai skiepytis. <...> Dabar važiuosime netgi į namus. <...> Mėginame gyventojus skatinti per tą pusę.“

Jo teigimu, skiepyti į namus bus važiuojama, jei susirinks grupelė norinčiųjų. Pavyzdžiui, Pfizer gamintojo vakcinos turėtų pageidauti mažiausiai 6 žmonės, o AstraZeneca ir Moderna – 10.

Pagėgių meras palaikė idėją, kad atsisakantiems skiepo reikėtų kiek apkartinti gyvenimą. Vienas iš būdų, pasak jo, yra apmokestinti COVID-19 testus. „Laukiu labai to įstatymo, kada bus priimtas mokamas testavimas. Manau, tai tikrai atneš mums naudą. Tą reikėjo seniai daryti: nemokamas skiepas ir mokamas testas“, – svarstė V. Bendaravičius.  Jo teigimu, be skiepo nėra jokio kito varianto apsaugoti save ir kitus. V. Bendaravičius sakė nelabai įsivaizduojantis, kaip valstybė galėtų įgyvendinti privalomą vakcinaciją. Jis siūlė griebtis kitokios taktikos: „Galima pasukti per kitą pusę – kad nesiskiepijantys negalėtų dalyvauti renginiuose, eiti į darbą. Kad galėtų darbdavys atleisti iš darbo, sakykime, jei nesivakcinuoja per kažkiek laiko.“

„Tokios priemonės, manau, tikrai būtų veiksmingos ir tikrai mes pasiektume rezultatą daug geresnį, negu šiandien turime“, – apibendrino Pagėgių meras.


Straipsnio komentarai

Jolanta2021-10-12
Dar per mažai pinigų gaunate???
Dar nuo pensininkų , vienišų tėvų paimkite... Jaip Jums negėda taip rašyti. Visi moka mokesčius, turėtų viskas nemokamai būti!!!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Komentaras2021-09-02
Gėda spausdinti kažkokio nutukusio pydaro sapaliones. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
piliečiui2021-08-10
Ar tamstos gebėjimai tik dviem paskutiniais punktais ir baigiasi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aššš2021-08-09
Kodėl nutylite, kad 2 asmenys grįžę iš Turkijos su 2 vakcinomis serga covid19? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis 2021-08-07
Na va uoliai laikiausi visų nurodymu ir nesusirgau . Dabar jau esu žmogus ,kuriam reikia ," apkartinti gyvemima". Supratau , kad gyvenu prievartos sistemoi ,kur su žmogum daro tai ka nori . Šikau ir tapšnojau ant "karintoju". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?