Kaip gelbėti serbentus, jeigu jų lapai pasidengė raudonomis dėmėmis ir ėmė riestis

2021-08-05
Serbentai – daug vitaminų turintis augalas. 
Serbentai – daug vitaminų turintis augalas. 
Serbentai – unikalūs vaiskrūmiai, ne vien todėl kad uogos skanios ir vertingos, bet ir todėl, kad iš jų lapų galima užsiplikyti daug vitaminų turinčią arbatą. Kartais pastebime, kad serbentų lapai pasidengia raudonomis dėmėmis ir ima riestis. Kokia šių negalavimų priežastis ir kaip išgelbėti serbentų krūmus?

Kaip rašoma portale novate.ru, tokio pobūdžio problemų atsiranda dėl amarų. Jei nesiimsite priemonių, šakos išsiries, serbentų krūmai pasidarys neatsparūs ligoms, visas krūmas ar dalis jo gali nudžiūti. Ten, kur yra amarų, dažniausiai yra ir skruzdėlių, o šios ne tik platina kenkėjus, bet ir saugo juos. Amarai pavojingi ne tik serbentams, jie kenkia obelims, slyvoms ir kt. vaismedžiams ir vaiskrūmiams. Būtina naikinti šiuos mažus, augalams pavojingus kenkėjus.

Efektyvus kovos su amarais būdas

Amarai žūva, jei ant jų patenka dirgiklių. Kovai su amarais pasigaminkite efektyvų tirpalą su maltomis raudonomis paprikomis. Jums reikės: 1 l vandens, 50 g maltų raudonų paprikų. Vandenį su paprikų milteliais ant nedidelio kaitrumo orkaitės pavirinkite mažiausiai 10 minučių. Tirpalas skleis aštroką kvapą, tad būtų geriau, jei jūsų virtuvėje veiktų gera ventiliavimo sistema. Pavirintą tirpalą palikite atvėsti – apie 10–12 valandų. Paskui įpilkite daugiau vandens, kad susidarytų 5–6 l tirpalo. Kad tirpalas laikytųsi ant serbentų lapų, įtarkuokite į jį 10–15 g ūkinio muilo. Kai purkšite ant serbentų tirpalą, mūvėkite gumines pirštines. Kruopščiai apipurkškite visą krūmą, tirpalo reikia užpurkšti ant abiejų lapų pusių. Tai daryti rekomenduojama sausu oru, kai nėra vėjo. Priemonė veiksminga tik tokiu atveju, jei patenka ant amarų.

Delfi.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!