Liko be automobilio, be teisių ir su tuščia pinigine

2021-08-10, Vidas Kalinauskis
Būdamas neblaivus dar sugalvojo nuvažiuoti į Pagėgių miestą.
Būdamas neblaivus dar sugalvojo nuvažiuoti į Pagėgių miestą.

Prieš keletą dienų įsiteisėjo teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo pagėgiškis R. K. privalės kaip reikiant papurtyti piniginę. Tokia bėda ištiko dėl to, kad birželio 19-osios vėlų vakarą, jau būdamas gerai prisivaišinęs, šis Kristaus amžiaus vyriškis sėdo prie automobilio vairo...

R. K. išsituokęs, dirbantis operatoriumi pakuotoju, anksčiau neteistas, š. m. birželio 19 d. apie 23.30 val., Žaliojoje gatvėje (Pagėgių m. pakraštyje) vairavo automobilį „Audi A4“, kai jam alkoholio kiekio matuokliu nustatytas daugiau kaip 1,5 promilių neblaivumas (nustatytas 2,09 promilių neblaivumas). Šiais savo veiksmais R. K. padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR baudžiamojo kodekso 281-1 str. 1 d. 

R. K. savo kaltę pripažino visiškai. Teigė, kad su jam pareikštu kaltinimu yra susipažinęs, jį suprato. Jokių galvos traumų neturėjęs, psichiatrų įskaitoje neįrašytas. Tą šeštadienio vakarą jis būdamas namuose vartojo alkoholinius gėrimus. Gėrė degtinę ir alų. Būdamas neblaivus dar sugalvojo nuvažiuoti į Pagėgių miestą.

Suprato, kad yra neblaivus ir negali vairuoti transporto priemonės būdamas apsvaigęs nuo alkoholinių gėrimų, bet vis tiek sėdo į automobilį ir jį vairavo. Sustojo Žaliojoje gatvėje, kelkraštyje. Tuo pačiu metu sustojo dar vienas automobilis, kurio nei markės nei valstybinių numerių neįsidėmėjo. Iš jo išlipęs vairuotojas priėjo prie jo. Šio vyriškio R. K. nepažinojo. Pastarasis bandė R. K. sudrausminti, sakė, kad važiuoja neblaivus ir iškvietė policijos pareigūnus. Atvykę pareigūnai patikrino jo neblaivumą. Kiek prisimena, jam buvo nustatytas daugiau nei dviejų promilių neblaivumas.

Automobilis „Audi A4“ dar oficialiai priklausė O. V. Maždaug prieš 4 mėnesius iš jo nusipirko tą automobilį, bet jie nesurašė pirkimo-pardavimo sutarties, kadangi O. V. gyvena Švedijoje ar Norvegijoje. Automobilį pirko už 300 eurų. Juo naudojosi jis vienas, užvedimo raktelis visada būdavo pas jį, niekas kitas juo nevažinėjo. Turėjo ir galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Kaltinamasis labai gailėjosi, kad būdamas neblaivus vairavo transporto priemonę. 

Be R. K. visiško prisipažinimo jo kaltė įrodyta ir kita bylos medžiaga. Tauragės apskrities VPK Pagėgių policijos komisariato vyr. patrulės G. L. tarnybiniu pranešimu apie tai, kad birželio 19-ąją, apie 23 val. 30 min., Žaliojoje gatvėje buvo sulaikytas R. K., vairavęs automobilį „Audi A4“. Jam pirmu pūtimu nustatytas 2,09 promilių girtumo laipsnis o antru - 2,14 promilės girtumas. Automobilis nuvežtas į IĮ ,,Jomamotors“ saugojimo aikštelę Paberžių g. 7, Tauragėje.

Iš duomenų bazių matyti, kad automobilis „Audi A4“ priklauso O. V. Iš pastarojo gautas patvirtinimas elektroniniu paštu, kad automobilį jis yra pardavęs R. K.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltinamojo kaltės formą ir rūšį, kaltinamojo asmenybę, jo atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes. R. K. padarė tyčinį nesunkų nusikaltimą transporto eismo saugumui, veikdamas tiesiogine tyčia. Jis praeityje neteistas, administracine tvarka vienerių metų laikotarpyje nebaustas. Atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo ta, kad pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė pripažino R. K. kaltu ir paskyrė jam 2 000 eurų dydžio baudą.

Taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė: trejiems metams uždrausta naudotis specialia teise – vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones.

Be to, konfiskuotas ir automobilis „Audi A4“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?