Klubo ir Savivaldybės partnerystė davė gerų vaisių

2021-08-14, „Šilokarčemos“ informacija
 Regimanto Žilio nuotr.
Regimanto Žilio nuotr.
Jau ne kartą rašėme apie Kintų buriavimo mėgėjų klubo „Marių burės“ kolektyvą ir jo iniciatyvas. Neseniai džiaugėmės, kad žmones, kuriuos jungia vėjas, vanduo, noras lėkti paskui burias, dalijosi patirtimi su jaunąja karta - organizavo stovyklas. Dabar jie dovanoja žodžiais neapsakomus jausmus neįgaliesiems. Dėl to, kad klubo nariai turi savo viziją, nebijo pasiraitoti rankovių, šiandien minėtas jachtų klubas tapo žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, o „liga“ buriuoti užsikrečia vis daugiau žmonių.

Vyko atvirų durų dienos

Liepos mėnesį klubas organizavo atvirų durų dienas, kurios buvo skirtos negalią turintiems žmonėms. Svečių netrūko – smalsumas, kaip „pažaboti“ vėją.

Visi norintys turėjo galimybę ne tik susipažinti su buriavimu, bet ir buriuoti specialiai neįgaliesiems pritaikytais HANSA 303 modelio laivais.

Per savaitę klubą aplankė daugiau nei 40 asmenų, norinčių pajusti, kas tai yra „gainioti“ vėją, apžiūrėti, kaip gyvena buriuotojai Mingėje.

Į laivelius išdrįso įlipti BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ globotiniai, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos (PKŽNS) nariai bei pavieniai asmenys iš visos Lietuvos. Marių burės komodoras Arūnas Speičys, narys Dainius Juršėnas bei kiti klubo nariai mielai pagelbėjo įsėdant į laivą bei parodant buriuotojams atrodo elementarius, bet pradedantiesiems gana sudėtingus dalykus.

Sulaukus tokio didelio neįgaliųjų organizacijų bei asmenų susidomėjimo ir toliau klubas ketina tęsti pradėtą darbą – iš anksto suderinus 4-5 asmenų grupėmis mielai ir toliau priims norinčius tai išbandyti, pamatyti, kas tai yra buriavimas, kaip gyvena buriuotojai.

„Juk taip gera daryti gera, o mūsų mažame ir jaukiame klube yra visi laukiami. Buriuokime“, - džiaugėsi kolektyvas.

Nuolat tobulinasi

Taigi, klubo ir Šilutės rajono savivaldybės partnerystė davė gerų vaisių. Drauge įgyvendinto projekto „Boltic for oll“ dėka šiandien stovyklautojai naudojasi atnaujinta baze – kateriu  „RIB“, kuriuo naudojasi treneriai, ir 4 laiveliais „Hansa 303“, kuriais gali plaukti ir neįgalieji.

Priminsime, treneriai vyko į Lenkiją, kur dalyvavo mokymuose, kaip dirbti su negalią turinčiais žmonėmis. Patirties klubo nariai semiasi nuolat, bendrauja su kitomis organizacijomis, kurios užsiima tokia pat veikla, važiuoja į svečius vieni pas kitus.

Šiuo metu klubą „Marių burės“ vienija apie 40 narių. Daug norinčių papildyti gretas, tačiau nepriimamas bet kas – tenka ir kandidatais į klubo narius pabūti. Taip daroma dėl to, kad siekiama, jog nariai būtų darbštūs, nebijantys savanoriauti, mielai įsijungtų į klubo veiklą, būtų iniciatyvūs.

Vaikštant po klubo teritoriją akis džiugina itin gražiai sutvarkyta infrastruktūra, nupirktas žemės sklypas. Pakrantę puošia gražuolės jachtos ir kita vandens technika.

Savanoriška veikla čia itin svarbi – net teritoriją saugo ir prižiūri, budėjimus vykdo patys klubo nariai. Ne vieną, plaukiantį upe per gyvenvietę, ir sudrausmina, mat pamiršta greičio ribojimus dėl ko susidaro didelės bangos, kurios eidamos į krantą gadina pakrantėje paliktą techniką.

Organizacijos vadovas A. Speičys visada pasidžiaugia, kad klube daug iniciatyvių, randančių bendrą kalbą žmonių.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?