Lietuvos jaunučių lengvaatlečių komandai taškus pelnė ir pamariškiai

2021-08-15
Baltijos šalių jaunučių sidabro medalio laimėtojas Nojus Petraitis.
Baltijos šalių jaunučių (15 metų ir jaunesni) lengvosios atletikos čempionate Vilniuje Lietuvos rinktinės garbę gynė ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai bėgikai Nojus Petraitis, Goda Šiaudvytytė, ieties metikas Vilmantas Retenis (trenerė Lina Leikuvienė).

Čempionatas vyko liepos 27 dieną. Varžėsi Lietuvos, Latvijos, Estijos būsimoji lengvaatlečių pamaina. Komandų ginčą laimėjo estai, surinkę 262 taškus. Antrą vietą užėmė latviai – 238 tšk., lietuvaičiams prisiėjo tenkintis trečia vieta – 181 tšk. Tarp pamariškių pasižymėjo N. Petraitis, finišavęs antras bėgdamas 300 metrų barjerinį bėgimą. Jis distanciją įveikė per 42.02 sekundes. Pirmas finišavo estas Kristjan Pohlak – 39.99 sek. Kristjan laimėjo ir 110 metrų barjerinį bėgimą. Jo laikas – 14.82 sek. N. Petraitis šiame bėgime parodė penktą rezultatą – 16.21 sek.

Ietį toliausiai numetė Ragnar Maripuu (Estija) – 54.58 metro. V. Retenis, numetęs įrankį 46.61 m, užėmė ketvirtą vietą. Bėgusi 800 m Goda Šiaudvytytė liko šešta. Jos rezultatas – 2:37.46 min. Čempione tapo Austra Ošina (Latvija) – 2:14.07 min. 100 metrų distancijoje greičiausias buvo vilnietis Danielius Vasiliauskas – 11.46 sek. Klaipėdietė Gabija Mockutė trišuoliu nušoko 11.70 metro ir užėmė pirmą vietą.