Kodėl verta rinktis kompresines pėdkelnes?

2021-08-17, Pranešimas spaudai

Kojų tinimas, nuovargis, sunkumas ar kitoks diskomfortas - neretas atvejis daugumai žmonių. Tai ypač pasireiškia tiems, kurie nuolat stovi ar sėdi ir vis neatranda balanso tarp šių dviejų veiksmų. Šie veiksniai kojose atsiranda dėl sutrikusios kraujotakos, todėl delsti nereikėtų ir kuo greičiau griebtis apsaugos priemonių. Viena iš jų yra kompresinės pėdkelnės.

Kompresinių pėdkelnių nauda kojoms?

Nuolatinis kompresinių pėdkelnių mūvėjimas gali sumažinti kojų nuovargį, tinimą ir apsaugoti nuo venų varikozės (jeigu šią ligą jau turite, tuomet padeda sumažinti jos progresavimą). Dirbant sėdimą arba stovimą darbą galima taip pat kentėti nuo kojų tinimo. Tam, kad tai sumažinti (arba panaikinti) reikėtų daugiau judėti, užsiimti sportine veikla bei reguliariai mūvėti kompresines pėdkelnes. Tavo Patogumui kompresinės pėdkelnės padės veniniam kraujui lengviau patekti atgal į širdį ir suaktyvins kraujo cirkuliaciją per visą kūną. 

Kompresinės kojinės (pėdkelnės) rekomenduojamos ir sportininkams, kuriems jos padeda išvengti traumų, neužspaudžia kraujagyslių sporto metu bei palaiko kojų ir pėdų oro pralaidumą. 

Kaip klasifikuojamos kompresinės pėdkelnės?

Kompresinės kojinės klasifikuojamos pagal kompresiją (suspaudimo laipsnį), kuris yra matuojamas mmHg. Kompresija nurodoma dviem skaičiais (vienas būna didesnis, kitas - mažesnis). Didesnis skaičius reiškia pėdkelnių suspaudimo lygi apačioje, o mažesnis skaičius - viršuje. Toks suspaudimų skirtumas yra reikalingas tam, kad silpnėjanti kompresija suaktyvintų kraujotaką ir padėtų veniniam kraujui lengvai sugrįžti į širdį. 

Kompresinės pėdkelnės skirstomos:

  • Profilaktinė klasė (10 - 14 mmHg)

  • I klasė (15 - 21 mmHg)

  • II klasė (22 - 35 mmHg)

 

Jeigu neturite venų varikozės (ar kitų ligų, kurios susijusios su kraujotakos sutrikimais), tuomet rekomenduojama mūvėti profilaktinės klasės kompresines pėdkelnės. Jos padės sumažinti kojų tinimą, jų nuovargį ir tikimybę susirgti viena iš kraujotakos ligų. Na, bet jeigu jau kenčiate nuo kraujotakos ligų, tuomet reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris jus ištyręs parinktų tinkamos klasės kompresines pėdkelnes. 

Nekreipus dėmesio į kraujotakos sutrikimus ir nedarant nieko, kad palengvinti savo dalią, gali kilti labai didžiulių problemų, kurios gali iššaukti trombus. Tokiu atveju reikės gerti stiprius vaistus bei turės būti atlikta ne viena operacija. 

Kaip rūpintis kompresinių pėdkelnių švara?

Visur reikalinga higiena, todėl ne išimtis ir kompresinės pėdkelnės. Šias galima skalbti tiek rankomis, tiek skalbimo mašinoje, todėl papildomo vargo su jų skalbimu - neturėtų iškilti. Jeigu rinksitės skalbimo mašinos būdą, tuomet geriausia skalbti 40 laipsnių temperatūroje ir pasirinkti švelnią programą. Geriausia naudoti natūralų muilą, kad įvairūs chemikalai nesukeltų jums alerginės reakcijos. 

Kompresinių pėdkelnių nereikėtų lyginti, džiovinti ant radiatoriaus ar saulėje. Geriausia patiesti rankšluostį ant grindų, horizontaliai uždėti kompresines pėdkelnes ir joms leisti išdžiūti natūraliai. Svarbu įsiminti tai, kad kompresinių pėdkelnių veiksmingumą mažina tiesioginiai saulės spinduliai, karštis, sąlytis su kūno kremais ir aliejukais!

 

Straipsnio komentarai

Victor 2022-06-25
Sveiki, išbandęs kompresines ir klasikines (dar vadin;moteriškos pėdkelnes nuo 15-80 den.,lykros kiekiai 7 - 18%) visos puikios, profilaktikai man asmeniškai klasikines. Dėvint pėdkelnes, kojos jaučiuosi lengvesnės, švelniai masažuoja, savijauta žymiai geresnė. Tiesa esu diabetikas, vyras. Kelienų artrozė ,pėdkelnės apspaudžia, lengviau vaikščioti. Asmeniškai patariu nelaukti pradžios venų ar kt. ligų, profilaktiškai dėvėti klasikines pėdkelnes, tiek vyrams, tiek moterims, ateitis be didesnių problemų. Ačiū už dėmesį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka