Pamariškiai lengvaatlečiai jaunuoliai sėkmingai gynė Lietuvos rinktinės garbę Latvijoje

2021-08-19
Marius Rudzevičius Baltijos šalių čempionu tapo ketvirtą kartą.
Ogrėje (Latvija) vykusiose Baltijos šalių jaunių (18 m.) ir jaunimo (20 m.) lengvosios atletikos čempionate Lietuvos rinktinės garbę gynęs buvęs vilkytiškis Marius Rudzevičius (treneriai Bronius Mulskis, Edmuntas Matusevičius) toliausiai numetė ietį, o Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Osvaldas Guščius trišuolio varžybose iškovojo sidabro medalį, vidutinių nuotolių bėgikas Justas Budrikas du kartus finišavo penktas. Osvaldą ir Justą treniruoja Lina Leikuvienė.

Dvidešimtmečių jaunuolių ieties metimo varžybas laimėjo Vilniuje, Ozo gimnazijoje, besimokantis Marius Rudzevičius, buvęs Vilkyčių pagrindinės mokyklos auklėtinis. Jo pirmasis treneris – B. Mulskis, paruošęs ne vieną metiką Vilniui. M. Rudzevičius Ogrėje ietį numetė 67,80 metro – pirma vieta. Marius – progresuojantis, daug vilčių teikiantis metikas.

Jaunuolių varžybose gerai pasirodė ir šuolininkas Osvaldas Guščius, trišuoliu nušokęs 14,70 m. Šis rezultatas garantavo antrą vietą. Trišuolio rungties čempionu tapo Latvijos atstovas Edvins Hadakovs, įveikęs 15,34 m ribą. 800 ir 1 500 metrų bėgęs Justas Budrikas abi distancijas baigė penktas. 800 m jis nubėgo per 2:01,46 min., o 1 500 m – per 4:11,92 min. Greičiausias šiose distancijose buvo Nikita Bogdanovs (Latvija). Jo laikas – 1:53,99 min. ir 4:00,92 min. Dvigubas čempionas. Baltijos šalių jaunių ir jaunimo komandų lengvosios atletikos čempionatą laimėjo Estijos rinktinė, pelniusi 263 taškus, latvių kraitis – 243 tšk., antra vieta, lietuviai liko treti – 211 tšk.