LRT trumpai. Kur privaloma dėvėti kaukes, o kur rekomenduojama?

2021-08-20, Robertas Macius, LRT.lt

Besikeičiant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valdymo priemonėms, kyla klausimas, kur vis dar būtina dėvėti apsauginę veido kaukę. LRT.lt paaiškina, kokiais atvejais iki rugsėjo 13 dienos nosį ir burną dengianti apsaugos priemonė yra rekomenduojama, o kada ją privaloma dėvėti.

Be galimybių paso kino teatruose privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Su galimybių pasu, jeigu žiūrovų skaičius neviršija 500, kaukė yra rekomenduojama. Visgi jei žiūrovų yra daugiau nei 500, nosį ir burną dengianti apsaugos priemonė yra privaloma visiems.

Renginiuose, kurie vyksta uždarose erdvėse, be galimybių paso privaloma dėvėti veido kaukę arba kitą nosies ir burnos apsaugos priemonę. Tie, kurie turi galiojantį galimybių pasą ir kai renginyje neviršijamas 500 žiūrovų skaičius, gali pasirinktinai dėvėti kaukę, tačiau jei žiūrovų yra daugiau nei 500, kaukė yra privaloma.

Kai renginiai vyksta atvirose vietose, jei nėra išlaikomas 2 metrų atstumas, tiek neturintiems, tiek turintiems galimybių pasą kaukė yra rekomenduojama.

Viešojo maitinimo vietose, kuriose nėra tikrinamas galimybių pasas, prie stalo gali sėdėti ne daugiau 2 žmonių uždaroje erdvėje, o atviroje – iki 5. Ši taisyklė turi išimtis, kai kartu sėdi šeimos arba vieno namų ūkio nariai. Nesėdint prie stalo kaukę dėvėti yra privalu.

Maitinimo įstaigose, kuriose yra tikrinamas galimybių pasas, prie stalo žmonių skaičius yra neribojamas, o nesėdint prie stalo veido apsaugos priemonę rekomenduojama dėvėti.

Paslaugoms, kurios yra teikiamos kontaktiniu būdu, turgavietėse, laisvalaikio ir pramogų, apgyvendinimą teikiančiose vietose, lošimo namuose, naudojantis lošimo automatais ir bingo salonuose be galimybių paso yra privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes. Jeigu asmuo turi galiojantį galimybių pasą, dėvėti kaukę yra rekomenduojama.

Darbuotojai uždarose bendro naudojimo patalpose ir kai yra organizuojami susirinkimai, turi dėvėti veido kaukes, kitais atvejais jų dėvėjimas turi būti apibrėžtas vidaus tvarkos taisyklėse.

Lankant nuteistuosius lankytojai turi turėti galimybių pasą ar atitikti jo suteikimo kriterijus. Susitikimo metu gali dalyvauti ne daugiau kaip du pilnamečiai asmenys arba vienas pilnametis ir du nepilnamečiai. Per trumpalaikį kontaktinį pasimatymą ir bendrose patalpose privalu dėvėti kaukę.

Privalomos apsauginės veido kaukės išlieka vyresniems negu 6 metų asmenims viešose uždarose vietose, pavyzdžiui, parduotuvėje, ligoninėje, viešajame transporte.

Taikomos išimtys, kai yra sportuojama ar suteikiama paslauga, kurios neįmanoma atlikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Taip pat galioja išimtis, jei žmogui dėl sveikatos būklės kaukės dėvėti negalima arba jei jos dėvėjimas gali pakenti žmogaus sveikatos būklei – tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

LRT.lt

 
 
 
 

Straipsnio komentarai

pilypas2021-08-20
dovydo zvaigzdes pasas - slapias Hitlerio sapnas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?