Pyktis – blogas patarėjas...

2021-08-23, R. D. Mažutis  
Nuteistajam bėdos prisidarė birželio 6-ąją. Asociatyvi nuotr.
Nuteistajam bėdos prisidarė birželio 6-ąją. Asociatyvi nuotr.

Tuo įsitikino 46-erių šilutiškis V. P., kuris sulaikytas vidurnaktį ir įsodintas į policijos tarnybinį automobilį „VW Transporter“ sulaužė sulaikytųjų skyriaus pertvarą. Atsitokėjęs suprato nusižengęs įstatymui. Už tai buvo teisiamas, pelnė laisvės apribojimo bausmę. Teks atlyginti ir padarytą turtinę žalą.

V. P. bėdos prisidarė birželio 6-ąją. Policija į jo namus atvyko po vidurnakčio, apie 0 val. 51 min. Pažadintam V. P. pareigūnai paaiškino, kad yra sulaikomas dėl smurto prieš žmoną. Policininkai nuvedė V. P. į mašiną ir uždarė į laikino sulaikymo kamerą automobilyje. V. P., užvaldytas staiga kilusio pykčio, tyčia  rankomis ir dešiniuoju pečiu, taip pat panaudojęs alkūnę, trankė pertvaros sienelę, kurią sulaužė.

Vėliau pats nurodė trenkęs lyg apie tris kartus. Tiksliau neprisiminė. Neslėpė, jog buvo vartojęs alkoholio, tačiau nesijautė apgirtęs. Tvirtino prieš žmoną nesmurtavęs, dėl to sulaikomas supyko. V. P. apgailestavo dėl savo poelgio, pažadėjo atlyginti turtinę žalą dalimis, kadangi jo pajamos mažos. Turi šeimą, nepilnamečių vaikų, dirba vienas.    

Policija gavo pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje

Tauragės apskrities VPK Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiosios tyrėjos A. A. tarnybiniame pranešime nurodyta, kad šiemet, birželio 5-ąją, apie 23 val. 53 min., policijos ekipažui nuvykus į vietą pagal gautą pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nustatytas įtariamas smurtautojas V. P. buvo patalpintas į tarnybinio automobilio „VW Transporter“ laikino sulaikymo kamerą, kurioje sulaužė sulaikytųjų asmenų skyriaus pertvarą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 187 straipsnį (Turto sunaikinimas ar sugadinimas). Pertvaros apdailos kaina – 179,93 euro. Patikslinus žalos dydį, pateikus civilinį ieškinį, įskaičius pertvaros remonto darbų vertę (282,30 euro), bendra padaryta žala siekia 462,23 euro.

Brangokai atsieis V. P. jo įsiūtis. Jo veika kvalifikuota pagal BK 187 str. 3 d., nes jis tyčiniais veiksmais sulaužė svetimą, Tauragės apskrities VPK priklausantį turtą, pertvarą „KGPER0003POL“.

Kaltinamasis įsipareigojo atlyginti žalą per keturis mėnesius

V. P. dirba. Anksčiau teistas tris kartus: 1991, 2014 ir 2016 metais, bet teistumas išnykęs. Yra baustas administracine tvarka. Dėl šiemet, birželio mėnesį, dėl padarytos nusikalstamos veikos nuosavybei, turtinėms teisėms bei turtiniams interesams nuteistas baudžiamuoju įsakymu rugpjūčio 6 dieną.

Jo bylą pagal Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Roberto Kasnausko pranešimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjas Michail Volčkov. Kaltinamasis V. P. prisipažino padaręs jam inkriminuotą veiką pagal BK 187 str. 3 d., tai yra sugadino nedidelės vertės svetimą turtą ir taip įvykdė baudžiamąjį nusižengimą. Už tai grėsė viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Kaltinamojo V. P. atsakomybę lengvino prisipažinimas bei nuoširdus gailestis. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo. V. P. įsipareigojo turtinę 462,23 euro žalą atlyginti dalimis per keturis mėnesius pervedant po 90 eurų į nurodytą sąskaitą. Teisėjas skyrė kaltinamajam V. P. vienu trečdaliu sumažintą laisvės apribojimo bausmę – 8 mėnesius. Taip pat V. P. įpareigotas dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, per penkis mėnesius neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, V. P. turi teisę per 14 dienų nuo šio įsakymo įteikimo dienos paduoti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?