Ką naudinga žinoti apie žiemines padangas?

2021-08-27, Pranešimas spaudai

Keičiantis metų laikams būtina pakankamai dėmesio skirti savo transporto priemonės priežiūrai. Kiekvieną rudenį turime pasirūpinti vasarinių padangų keitimu žieminėmis, todėl naudinga išsiaiškinti, kokie galimi šių padangų tipai, ir kokiomis savybėmis jie pasižymi. Padangos žieminės gali būti dygliuotos, pagamintos iš kieto mišinio, minkšto mišinio arba universalios. Kiekvienas šių pasirinkimų turi savų privalumų bei trūkumų, taigi, naudinga juos apžvelgti.

Dygliuotos padangos

Šio tipo padangos idealiai tinka važinėti apsnigtais keliais. Jei jums tenka daug važinėti užmiestyje ar kaimo vietovėse, kur sniegas yra prastai valomas, tokia pasirinkimo galimybė neabejotinai gali būti viena palankiausių. Dygliuotos padangos pasižymi itin geru sukibimu su kelio danga, gerina pravažumą ir neleidžia užstrigti kelyje. Nors žiemos laikotarpiu toks pasirinkimas gali atrodyti kaip vienas geriausių, tačiau svarbu žinoti, kad kai kuriose šalyse yra draudžiama naudoti tokio tipo padangas: jei planuojate važiuoti į užsienį, naudinga išsiaiškinti, ar ten galima naudoti dygliuotas padangas. Be to, jei bus važinėjama nuvalyta kelio danga, tokio tipo padangos susidėvės gerokai greičiau.

Kieto mišinio padangos

Tokio tipo padangos labiausiai pasiteisina tuomet, kada tenka daug važinėti miesto gatvėmis. Kieto mišinio padangos puikiai sukimba su nuvalyta ar šlapia kelio danga, be to, jos užtikrina geresnį stabdymą ir tarnauja ilgiau nei dygliuotos padangos.

Minkšto mišinio padangos

Minkšto mišinio padangas geriausia naudoti tada, jei tenka važinėti užpustytais ir apledėjusiais keliais. Tokios padangos pasižymi puikiu sukibimu su slidžia kelio danga, todėl jos gali užtikrinti dar didesnį saugumą.

Universalios padangos

Universalias padangas dažniausiai nusprendžiama rinktis tada, kuomet siekiama sutaupyti laiko. Jei padangų keitimas du kartus per metus jums atrodo pernelyg sudėtinga užduotis, tokiu atveju galite pasvarstyti ir apie universalių padangų įsigijimą. Vis dėlto, svarbu įvertinti tai, kad tokios padangos negali užtikrinti pakankamai didelio sukibimo su danga važiuojant šlapiomis gatvėmis, taigi, šios padangos ne visada gali garantuoti pakankamai didelį transporto priemonės stabilumą.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas žiemai?

Pirmiausia vertėtų pagalvoti apie tai, kokiais keliais daugiausiai važinėjate: galbūt tenka keliauti vien tik nuvalytais keliais, o gal – užpustytais ir slidžiais keliais? Nors mūsų šalyje sniego iškrenta vis mažiau, tačiau tikėtis, kad visą žiemą orai mus lepins pliusine temperatūra, būtų pernelyg naivu. Renkantis naujas padangas vertėtų atsižvelgti į jų gamintoją, padangų dydį, greičio indeksą, ir t.t. Naudingos informacijos, kaip išsirinkti geriausias žiemines padangas, galite rasti čia: https://pigu.lt/lt/g/kaip-pasirinkti-ziemines-padangas.

Kur įsigyti padangas geriausia kaina?

Kai tenka įsigyti naują padangų komplektą, vairuotojams neretai kyla klausimas, kokį pardavėją vertėtų pasirinkti. Įprastai yra siekiama, kad siūlomų prekių kaina būtų kuo mažesnė, todėl kartais susigundoma įsigyti naudotas padangas, kurios yra siūlomos įvairiuose skelbimų portaluose. Nors toks pasirinkimas iš tiesų gali padėti sutaupyti pinigų, tačiau reikėtų nepamiršti, kad naudotos padangos tarnaus gerokai trumpiau, taigi, bandydami sutaupyti galite paprasčiausiai permokėti. Naudinga žinoti, kad naujų padangų kaina taip pat gali būti labai palanki, todėl pravartu pasidomėti, kokius įkainius yra nustatę skirtingi pardavėjai, ir tai galės padėti paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus.

Padangų įsigijimas internetu

Tokia pasirinkimo galimybė gali pasiteisinti dėl kelių priežasčių. Visų pirma, internetinėse parduotuvėse rasite tikrai gausų prekių asortimentą, o padangų aprašymuose pateikta informacija padės paprasčiau pasirinkti tinkamą produkciją. Be to, čia parduodamų prekių kainos įprastai yra gerokai mažesnės, o užsakytos padangos gali būti pristatomos tiesiai jums į namus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?